Як виховати акуратну дитину?

як виховати акуратну дитинуАкуратність виражається людиною любов’ю до порядку в усьому. Як правило, акуратність має безпосередній зв’язок з дисципліною. Багато батьків задаються питанням: як навчити дитину бути акуратною, але не зробити з неїпеданта на межі патології і коли до цього приступати?

Починати потрібно з раннього дитинство, розбиваючи процес навчання акуратності на різні етапи дорослішання. До 1,5-річного віку навчити малюка акуратності практично неможливо, оскільки у нього відсутня належна координація рухів. Навпаки, в цьому віці дитина постійно експериментує з їжею, іграшками, предметами побуту, тим самим, пізнаючи навколишній світ. У цьому віці малюки дуже малі, щоб усвідомити відмінність між безладом і порядком.

Після 1,5 років діти починають усвідомлено створювати безлад навколо, перевіряючи цим рамки дозволеного. У цей період привчати дитину до акуратності потрібно з великою обережністю. Не варто вступати з нею у відкритий спір або криками змушувати її діяти інакше. Це тільки відіб’є бажання, і тоді вже дитина почне виховувати батьків, а не навпаки.

З 3 до 6 років у дитини настає етап творчості. У цей період важливо не тільки заохочувати творчі прояви малюка, але і вчити його ліквідувати творчий безлад навколо. Не варто це робити постійно і в нав’язливій формі, щоб не відбити у малюка бажання до творчості. Досить заздалегідь домовитися про умови і правила, які він зможе не порушувати. Якщо ж малюк буде ігнорувати ці вимоги, потрібно не відступати від свого і бути терплячим до тих пір, поки дитина не усвідомлює, що прибирання – це кульмінація будь-якого творчого починання. Можна навіть частково допомогти йому прибратися, але ні в якому разі не виконувати за нього всю роботу.

Після шести років дитина повинна бути привчена до порядку і вдома, і в школі. У цей період потрібно пояснити дитині, що вона повинна бути однакова і послідовна у своїх вчинках в будь-якій обстановці. Причому дуже важливо, щоб цих правил дотримувався кожен член сім’ї, подаючи тим самим позитивний приклад. В іншому випадку, характер дитини може сформуватися лукавим.

Відзначимо, що на кожному етапі дорослішання привчаючи свого чада до акуратності, не варто забувати про золоту середину. Надмірна акуратність здатна придушити прагнення малюка до творчості в будь-якому його прояві. Займаючись вихованням дитини, не забувайте, що педанти і акуратисти – дуже важкі в спілкуванні люди та бояться нововведень.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...