Як виглядає ембріон в 4 тижні

Як виглядає ембріон в 4 тижні

У чотири тижні з ембріоном відбуваються знакові зміни, які вплинуть на все майбутнє життя дитини. Хоч розмір плода не перевищує 3-5 мм в довжину, але у нього вже починає формуватися серце.
Всі зміни в розвитку, що відбуваються на четвертому тижні вагітності, вкрай важливі для плода. Сам малюк чимось нагадує плоского пуголовка, що складається з декількох шарів, а його розмір не перевищує 5 мм. Кожному з цих шарів надалі судилося стати прабатьком якого-небудь життєво важливого органу.

Четвертий тиждень вагітності називають перехідним періодом між освітою ембріона і формуванням органів майбутнього малюка. У цей час починають активно розвиватися позазародкові органи: амніон, хоріон і жовтковий мішок. Ці складні терміни мало про що можуть сказати непосвяченому, але важливо розуміти, що без цих органів неможливий подальший нормальний розвиток ембріона. На їх формування природа виділила цілий тиждень, знизивши при цьому темпи розвитку самого плоду.

Якщо дуже коротко зазначити завдання, які згодом будуть виконувати ці органи, то це: забезпечення дихання, харчування та всебічного захисту вашого малюка. Згодом амнион перетвориться в плодовий міхур, а хоріон – в плаценту. У желточном мішку з клітин починають формуватися зовнішній, внутрішній і середній види зародкових листів. Зовнішній шар (ендодерма) – відповідає за шкірні покриви, волосся, нігті, зубну емаль, епітеліальну тканину очей, вух та носа. Внутрішній шар (ектодерма) – відповідає за освіту внутрішніх органів: дихальної та травної системи, легенів, печінки, підшлункової залози і сечового міхура. Середній шар (мезодерма) – відповідає за серце, нирки, хрящі, скелетні м’язи, статеві залози, великі судини і кров.

До кінця четвертого тижня із зовнішнього шару почне розвиватися вся нервова система: мозок, чутливі рецептори і нерви. У той же час почне формуватися зачаток спинного мозку і відбуваються найважливіші для будь-якої майбутньої мами зміни – у малюка починає битися серце.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...