Як відучити малюка від поганих слів

Як відучити малюка від поганих слів

Мрія багатьох мам – виховувати дитину в колі суворо обмежених осіб, які пройшли жорстке психологічне тестування, мають певний рівень IQ і моральні якості кращих представників елітного суспільства. На практиці, на щастя, таке трапляється вкрай рідко. Тому рано чи пізно всім нормальним батькам доводиться випробувати на собі легкий культурний шок від «перлів», успішно засвоєних підростаючим поколінням в середовищі одноліток.

У більшості випадків, після того, як юне чадо «похвалиться» своїми знаннями в області ненормативної лексики і вуличного жаргону, мама з татом спочатку впадають у ступор, потім придивляються уважніше до дитини: може не того з дитячого садка забрали. А коли наївні ілюзії розсіюються, починають думати, як же тепер з цим боротися.

Кілька слів для заспокоєння батьків

Якщо ви почули «щось» – не варто відразу впадати в паніку. У перші секунди після озвучених малюком результатів проходження «лайливого майстер-класу» в саду або у дворі, хочеться, як мінімум, поставити собі двійку з педагогіки і визнати повну капітуляцію в питаннях виховання, як максимум – сховати балакуна подалі від людей.

Насправді все далеко не так страшно. Як кажуть, не ви перші – не ви останні. Більше того, куди більше повинен насторожити батьків факт, якщо аж до шкільного віку мова малюка відрізнялася винятковою «стерильністю». Надії на те, що крихітка жодного разу не чув дворовий сленг, досить наївні. Тому уважно придивіться до своєї дитини. Можливо, він надто наляканий в сім’ї і змушений контролювати кожне своє слово, що не дуже відповідає віку.

У той же час якщо «все добре», то з лайливими словами, безсумнівно, потрібно боротися. І чим раніше, тим краще.
Звідки беруться лайки в дитячому лексиконі

Слід сказати, що більшість примірників нецензурної колекції з’являються у малюка більш ніж легально. Зовсім не обов’язково заводити друзів по листуванню з місць «не таких віддалених». Досить просто час від часу дивитися телевізор. Навіть звичайні другосортні зарубіжні мультики, які задешево скуповують наші телеканали, дозволяють помітно розширити словниковий запас. Що й казати про дорослих фільмах і телепередачах. Цей «пласт культури» приноситься в дитячий колектив де швидко знаходить своїх «прихильників».

Але не думайте, що в усьому винні ЗМІ. Згадайте, що ви сказали, коли востаннє обпеклися об праску. Думаєте, малюк не чув? Не сподівайтеся. У цих маленьких пройдисвітів «вушка на маківці». Все, що ви скажете, буде використано проти вас!

Що робити батькам

Перш за все, розібратися, чому крихітка несподівано розширив свій лексикон. Якщо він просто не розуміє значення нових слів – досить все йому пояснити. Але, в більшості випадків дитина добре усвідомлює негативне забарвлення лайливих виразів. І намагається використовувати їх, щоб звернути на себе увагу. Само собою, ваша агресивна реакція не тільки не допоможе у вирішенні проблеми, але, навпаки, спровокує ще більше протистояння. Отже, відповідайте спокійно. Тоді малюкові стане нецікава ця гра.

Якщо дитина використовує заборонений прийом на публіці – вибачитеся за нього, але «розбір польотів» перенесіть додому.

Завжди і у всьому намагайтеся використовувати метод пряника. Коли ви в колі друзів – оголосіть голосно: «У мене така вихована дитина!» (Навіть якщо це не завжди так). Не допомогло? Тоді де-небудь наодинці спокійно поясніть йому все ще раз.

І не забувайте стежити за власним лексиконом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...