Як відучити дитину від заколисування на руках

Як відучити дитину від заколисування на рукахУ більшості сімей, де є маленька дитина, настає такий момент, коли доводиться відучувати його від заколисування на руках. Одним дітям вистачає десяти хвилин легкого похитування на руках у мами, іншим же це зовсім не потрібно для того щоб заснути, а є такі які тривалий час засипають тільки на руках. У певний момент батьки починають з різних причин позбавлятися від такого звикання. Іноді це пов’язано з тим, що у них недостатньо часу на цей ритуал, іноді дитина вже занадто доросла і повинна вчитися засинати самостійно, а іноді через довгий час заколисування і солідну вагу малюка втомлюються навіть тата.

Одне з найголовніших правил, яке необхідно засвоїти батькам, якщо вони вирішили поміняти щось в режимі дня свого малюка – це ні в якому разі не відступати від правил. Якщо ви вирішили, що дитина повинна засинати в своєму ліжечку, то так і має бути. Не треба поступатися на прохання та сльози малюка – мовляв, сьогодні ще покачаю, а з завтрашнього дня почнемо відучуватися. Діти до року плачуть в таких випадках без умислу, просто їм некомфортно і незвично засипати в ліжечку. Ви можете покласти в дитяче ліжко сорочку мами чи халат. Чуючи поруч із собою мамин запах, дитині буде набагато простіше звикнути, відчуваючи, що мама поруч і захистить, якщо щось трапиться.

Для дітей старшого віку, починаючи з року і до двох-трьох років, заколисування є ритуалом, до якого вони звикли в дитинстві, а можливо під час хвороби, коли вони були слабкі і ви їх жаліли, тримаючи на руках. Для того, щоб безболісно привчити дитину засинати самостійно, необхідно придумати відповідний новий ритуал, який сподобається малюкові. Щовечора, коли ви, наприклад, починаєте читати улюблену книжку дитини, або розповідати казку, дитина усвідомлює, що після цього піде сон і вже на підсвідомому рівні готується до нього.

Діти дворічного віку часто прив’язуються до однієї або декількох іграшок. Ви можете, поклавши дитину з іграшкою в ліжечко, поцілувавши її, заспівати колискову пісеньку і побажати солодких снів їй і її іграшці. Так малюк зрозуміє, що не він один вкладається спати і йому не буде так незвично і самотньо. Виходячи з дитячої кімнати, намагайтеся більше туди не заходити, поки дитина не засне. Але якщо вона буде просити вас покачати її – зайдіть, знову поцілуйте і побажайте добраніч, не потураючи капризу. Так малюк зрозуміє, що тепер він великий і самостійний.

Якщо все-таки дитина вимагає контакту з мамою, то ви можете постояти біля ліжечка, погладити її по голові, вушках. Також сприятливо впливає на дитину погладжування литок ніг, там розташовані рецептори, які відповідають за сон. Ще одна рекомендація: намагайтеся, щоб день малюка був насичений і активний. Граючи, рухаючись весь день, гуляючи на свіжому повітрі, ваша дитина витратить багато енергії і до вечора у неї не буде сил сперечатися з вашими нововведеннями. З часом вона звикне до нового режиму і буде засинати самостійно

Поділитися в...

Вас може зацікавити...