Як відучити дитину від пустушки?

soskaСмоктальний рефлекс — один із головних у перші місяці життя малюка. Ще в материнській утробі немовля смокче крихітний пальчик, і це допомагає підготовці його травного тракту до майбутніх прийомів їжі. До соски звикають не тільки малюки, які знаходяться на штучному вигодовуванні, але і ті, що смокчуть груди. Особливо після того, як мама поступово вводить прикорм, і груди для крихітки вже не є єдиним джерелом харчування.

Як відучити дитину від пустушки у 6 місяців 

Малюк приблизно в 6 місяців від народження починає відволікатися від соски, заснувши, випльовує її. Але не всі батьки помічають, що настав сприятливий момент для того, щоб відучити дитину від пустушки. І даремно: прогавивши його, матусі і татусі сильно ускладнюють процес відвикання малюка від сурогату грудей. Саме тоді потрібно приділяти малюку більше уваги, ніж зазвичай, гуляти на свіжому повітрі, читати, брати на руки, давати різної форми іграшки.

Соска-пустушка: друг чи недруг малюка? 

Коли ваш малюк стане старшим на кілька місяців, смоктальний рефлекс стане слабшим, прокинуться нові інтереси. Іграшки з різною текстурою поверхні можуть стати фактором, що відволікає увагу дитини від соски. Часто стоматологи кажуть, що пустушка може зіпсувати прикус малюка. Однак, якщо відібрати у дитини соску раптово — це стане стресом для малюка, він може почати смоктати палець. А вже смоктання пальця точно вплине на прикус, не кажучи про те, що це абсолютно негігієнічно.

Коли варто відучувати дитину від соски? 

Деякі малюки підростають до року-двох і самі кидають соску. Але це трапляється не завжди, і потрібно пам’ятати: не можна змушувати дитину відмовитися від пустушки в критичні періоди, наприклад, якщо лізуть зубки або малюк нездоровий. У цьому випадку краще вигадайте якусь історію, яка зацікавить його. Наприклад, про мишку, яка прогризла його соску (попередньо трохи надріжте її). Деякі «винахідливі» батьки в спробах відучити дитину від пустушки змащують соску гірчицею або натирають червоним перцем. Але не варто так чинити, адже перець і гірчиця, нехай і в невеликій кількості, потраплять в ШКТ малюка, викликаючи біль у дитини, до того ж, ці пекучі речовини можуть потрапити в очки. І, звичайно, малюк до часу свого вимушеного прощання з соскою вже повинен уміти пити не з пляшечки, а з чашки. Інакше процес розставання з соскою значно ускладниться.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...