Як відучити дитину від куріння?

Як відучити дитину від курінняКуріння серед дітей та підлітків – це одна з найактуальніших проблем сьогоднішнього дня. Бажання відчути себе дорослого, не відокремитися від «натовпу», телевізійна реклама, погані соціальні умови – ось основні причини, які спонукають дітей братися за цигарки. Нерідко дізнавшись про куріння свого сина чи дочки, батьки відчувають безпорадність і не знають, як впоратися з цією проблемою. Отже, давайте розберемося, що ж допомагає в боротьбі проти куріння?

Дитина закурила! Що робити?

Напевно, не для кого не секрет, що підліткове куріння в рази шкідливіше і небезпечніше, ніж доросле. Поряд з фізичними змінами в організмі відбуваються і зміни психологічного настрою. Так, дитина стає більш дратівлива, психологічно неврівноважена. Дуже важливо знати, що звикання до куріння у дітей відбувається дуже швидко, і досить пари викурених сигарет, щоб підліток зазнав фізичного бажання закурити.

Велике значення має те, як поведуть себе батьки. Багато хто, дізнавшись, що їх дитина палить, відразу хапаються за ремінь, починають карати дітей, весь час щось забороняти їм, хоча не усвідомлюють, що часом самі подають їм поганий приклад. Погодьтеся, якщо тато або мама курить, навряд чи дитина відмовиться від сигарети.

Як грамотно поводитися батькам кращого підлітка?

Безумовно, краще з дитячого віку вселяти дитині, що куріння – це шкідливо і навіть небезпечно. У міру дорослішання організму і формування свідомості у нього в підсвідомості буде закладено негативне ставлення до сигарет. Якщо ви самі страждаєте від цієї шкідливою звичкою, постарайтеся кинути її. Подумайте про дитину і відмовтеся від куріння хоча б заради нього.

Дізнавшись, що ваш син або дочка палить, спробуйте просто поговорити з дитиною. Поставтеся до нього як до дорослої людини, він це оцінить. Дізнайтеся про причини, що спонукали його взятися за сигарету, розкажіть про її шкоду. З’ясуйте, скільки штук він викурює за день, заради чого він міг би відмовитися від цієї згубної пристрасті, спробуйте з ним домовитися. Пам’ятайте, що сварками, обмеженнями і покараннями справі не допоможеш. Навпаки, ваше чадо закриється і перестане вам що-небудь довіряти. Розмовляйте рівним, поважних тоном, без криків і яскравих емоцій розкажіть про те, чим загрожує куріння в підлітковому віці. Спочатку спробуйте піти на якісь компроміси, поступово витісняючи думки про сигарети з голови вашої дитини.

Пропозиція: Можна відволікти дитину від шкідливої звички за допомогою колекціонування, наприклад монет чи моделей автомобілів чи кораблів. Дайте сину прочитати наступну статтю: “Уникальный парусник XXI века Runnins Оn Waves задуман, спроектирован и воплощен в первое десятилетие 21-го века obmer.com”.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...