ЯК ВІДУЧИТИ ДИТИНУ СПАТИ З БАТЬКАМИ

Спільний сон – це дуже зручно і для мами, і для малюка. Не потрібно вставати до дитини кілька разів за ніч або годинами сидіти біля її ліжечка, доки засне. Під боком у мами малюк майже завжди засинає без особливих зусиль.

Але дитина росте – і ви відчуваєте, що настав час їй спати окремо. При цьому сам малюк вашу ідею не поділяє. Як бути?

  1. Починайте відучувати у віці 2-3 років. Важливо, щоб це не співпало з іншими стресовими ситуаціями: періодом постійних істерик, хворобою, частими розлуками з батьками, появою молодшого брата чи сестри.
  2. Приготуйтеся, що процес навчання може зайняти кілька місяців, протягом яких вам доведеться запастися терпінням і виявити послідовність, щоб не здатися. Про спокійний сон, на жаль, доведеться в цей період забути.
  3. Не тисніть на дитину. Вона повинна відчувати, що спати окремо від мами з татом – це не покарання, а просто новий період у житті. Не треба малюка лаяти, якщо він наполегливо хоче і далі спати з вами. Обговорюйте з ним цю ситуацію вдень та в хорошому настрої.
  4. Гарно облаштуйте нове спальне місце. Разом з дитиною виберіть постільну білизну, купіть нічник, запропонуйте піти спати разом із улюбленою іграшкою.
  5. Почніть із роздільного сну у денний час. Нехай дитина поступово звикає до нового місця.
  6. Нічний роздільний сон почніть з того, що перекладатимете малюка в окреме ліжечко, коли він уже засне. Само собою, краще, щоб ліжечко було поруч із вашою ліжком, а не в іншій кімнаті, інакше дезорієнтований малюк влаштує істерику, коли прокинеться.

Що робити, якщо дитині вже 5 років, а вона все ще спить із батьками?

  1. Перетворіть переїзд на свято. Готуйте дитину до нього заздалегідь, описуючи найприємнішими словами, як це буде здорово. Можна приурочити це до дня народження.
  2. Хваліть дитину за час, який вона спить окремо, скажіть, що пишаєтеся нею.
  3. Заручітьс підтримкою авторитетного дорослого. Якщо малюк завжди покірно слухається дідуся, то доручіть саме йому періодично запитувати: «Ти вже переїхав у своє ліжечко?».
  4. Видайте дитині рацію, за допомогою якої вона зможе покликати вас, коли прокинеться у своїй кімнаті. Друга рація має бути біля вас.

Приготуйтеся, що дитина ще довго може періодично приходити до вас ночами, якщо чогось злякається. Головне – привчати до роздільного сну послідовно та впевнено, не перебуваючи у боротьбі зі своїм почуттям провини, не бігаючи до дитини в кімнату кожні п’ять хвилин, не намагатися знаходити причини, чому окремий сон треба відкласти на кілька років.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...