Як відучити бабусю захищати дитину

Як відучити бабусю захищати дитинуБудувати мікроклімат у родині дуже складно. З появою дитини вже начебто усталені відносини можуть зруйнуватися. Все це відбувається через різні погляди на процес виховання малюка. Особливо цим страждають бабусі.
Взаємини старшого покоління з онуками – процес особливий. У ньому величезна кількість різних нюансів. Існує певна категорія бабусь, які за будь-яких обставин кидаються захищати дорогого онука чи онучку. При цьому вони особливо і не вникають у ситуацію і завжди будуть на боці дитини. Такий метод завоювання “дешевої популярності” у дитини доставляє багато клопоту. Розумні батьки хочуть зберегти хороші відносини з бабусею і заодно дитину приструнити. Домогтися цього вкрай складно.
Якщо бабуся живе разом з вами, то контролювати її поведінку практично неможливо. А вже якщо вона сама сидить з дитиною, а ви вийшли на роботу, то тут навряд чи вдасться домогтися бажаного. За таких обставин можна тільки звертатися до розуму старшого покоління. Довгі бесіди про ваші погляди на виховання “спадкоємця” можуть допомогти вам залучити старше покоління на свою сторону. Але якщо це не допомагає, у вас залишаються тільки вечори і вихідні. Вплив на дитину має проходити за відсутності її улюбленої захисниці. Ситуація небезпечна тим, що дитина може почати бачити у вас тільки негатив. Постарайтеся діяти спільно з бабусею. Внушіть їй, що ви повинні бути однією командою, дії якої спрямовані на благо дитини.
Якщо ви є щасливим володарем окремої житлоплощі, то взаємини бабусі й онука легше піддаються коригуванню. Чітко поясніть  мамі або свекрусі свої погляди на виховання дитини. Поясніть, що ви дозволяєте і які речі знаходяться під забороною. Якщо під час візиту до загальної улюблениці дитина робить поганий проступок і вона починає її захищати, не сперечайтеся. Після того, як відвідування закінчиться, розберіть поведінку сина разом з ним. Якщо це необхідно, покарайте його тим способом, який прийнятий у вашій родині. Згодом сама дитина буде чітко усвідомлювати, що захист бабусі не допоможе.
Але не варто перебільшувати вплив бабусі на онука. Старшому поколінню властиво балувати дітей. Дозвольте вашим батькам невеликі слабкості по відношенню до онуків. Адже якщо вони хочуть і з задоволенням спілкуються з дітьми це буде корисно для всіх. А ви зможете з легким серцем залишити малюка з бабусею і виїхати у своїх справах.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...