Як відлучити дитину від грудей

Як відлучити дитину від грудейПереоцінити користь від грудного вигодовування дитини, досить складно. Найкраща і найдорожча суміш до складу якої входять всі вітаміни і корисні речовини, не в змозі зрівнятися з материнським молоком.

Шкода, що милі малюки мають властивість швидко виростати і перед годуючою матусею постає цілком нормальне питання, яке полягає в тому, як відлучити дитину від грудей з мінімальним стресом для обох сторін.

Кращий час для припинення грудного вигодовування

Відлучення від грудей має відбуватися за обопільною згодою, саме цей варіант вважається ідеальним. Якщо ж говорити про часові рамки, то останнім часом фахівці в один голос стверджують і настійно рекомендують, проводити цю процедуру, як тільки малюк відсвяткує свій другий день народження. На їхню думку, в два роки дитина вже може бути настільки самостійна, що в змозі перенести, відрив від мами з мінімальними переживаннями.

Розглядаючи питання з фізіологічної точки зору, то готовність малюка до припинення грудного вигодовування, настає в півтора року. При цьому варто пам’ятати про те, що кожна дитина розвивається індивідуально і заганяти всіх під цей шаблон не варто. Просто до півтора року в раціоні дитини знаходиться маса корисного і смачного прикорму, які з легкістю замінять материнське молоко.

Як відлучити дитину від грудей – природний спосіб

Під природним способом відлучення малюка від грудей, мається на увазі завершення лактаційного періоду у матусі. Зрозуміти, що час для цього настав, можна за такими ознаками:

  • дитина не наїдається однією груддю і вимагає давати йому другу;
  • ви не відчуваєте потребу в годуванні протягом дванадцяти годин і більше;
  • з’являється відчуття втоми після годування;
  • виникнення больових і неприємних відчуттів навколо сосків.

Якщо усі з перерахованих вище ознак присутні, то можна сміливо починати поступове припинення грудного вигодовування. Не варто переживати про здоров’я крихти, оскільки це природний процес і його організм уже налаштований матінкою природою, для подальших кроків до поступового дорослішання.

Кілька порад від кумира всіх матусь лікаря Комаровського

Світило педіатрії і противник консервативних методів, радить мамам відлучати дітей від грудей поступово. Однак якщо у мами є вагомі причини для експрес-відлучення, то можна скористатися порадами, які допоможуть прискорити настання завершального періоду лактації.

Порада перша. На самому початку періоду годування, вам радили пити якомога більше рідини. Чи не так? Тепер чиніть їм з точністю до навпаки, тобто скоротіть споживання цілющої вологи і не пийте воду без почуття гострої необхідності. Повністю від води відмовлятися не варто.

Порада друга. Пробуйте зменшувати час годування малюка грудьми. Також можна спробувати пропуск годування. Це зробити складно, але цілком реально, якщо зайняти дитину захоплюючою грою.

Порада третя. Багато мам роблять головну помилку – зціджують молоко, якщо пропустили годівлю. Цього робити не можна. Почекайте, трохи відтермінувавши час годування, але не вдавайтеся до зціджування.

Порада четверта. Пітнійте на здоров’я! Звучить звичайно не сильно милозвучно, але фізична активність сприяє наближенню завершення лактації.

Порада п’ята. Відмовтеся від продуктів, якими ви до цього стимулювали лактацію. Перестаньте пити чай з молоком та інше.

Часто батьки стикаються з першим бунтом дитини під час різкого відлучення дитини від грудей. Хто жодного разу не бачив бунтуючого хлопця півтора рочків той в цьому житті нічого не бачив! Жарт, звичайно. Придушити бунт силою і агресією у вас не вийде, це однозначно.

Зате можна спробувати піти в обхід вдавшись до хитрощів.

  1. Запах мами і її молока, настільки спокусні для дитини, що вона просто не в змозі зрозуміти, чому це раптом улюблена матуся замість смачного молочка пропонує йому пляшечку, що пахне силіконом і ще якоюсь хімією.

Обхитрити малюка можна, якщо на початковому етапі переходу на штучне вигодовування, пляшечку йому запропонує не смачно пахнуча мама, а будь-який інший родич – тато, бабуся, брат, дідусь і т.д.

  1. Знайомство з сумішшю не повинно бути різким. Не потрібно відразу сподіватися на те, що малюк відразу і до дна вип’є пляшку того, що ви йому замішали. Для того щоб у нього не розвинулося почуття відрази до суміші, дайте йому спочатку пів чайної ложечки і подивіться на реакцію.
  2. Місце годування грає одну з важливих ролей. Ми всі в душі консервативні і звикаємо до певної обстановки. Точно так і діти звикають до певного місця для ігор, годування, сну тощо. Якщо до цього ви годували дитину грудьми допустимо в спальні, то спробуйте змінити місце годування і запропонувати йому вже пляшечку.
  3. Приготуйтеся до того, що розлючений бунтар в агресивній формі відмовиться від пляшечки. Не відповідайте агресією на агресію. Краще проявіть терпіння і м’якість. Прийміть відмову, але груди не давайте.

Пропустіть це годування, а на наступне знову запропонуйте йому суміш. Зголоднілий молодий організм, швидше за все буде більш поступливим і менш розбірливим у виборі між грудьми і сумішшю.

  1. Головний страх малюка при відлученні його від грудей, заснований на тому, що йому здається ніби його не від грудей, а від мами відривають. Бавте його, носіть на руках і більше приділяйте уваги.
  2. Наберіться терпіння і ні за що не здавайтеся. Діти, навіть в самому юному віці, є відмінними маніпуляторами, які знають всі ваші слабкі місця. Приготуйтеся до довгої і серйозної облоги, оскільки малюк застосує до вас всі доступні йому способи, вас розжалобити і піти йому на поступки.

Наостанок, ще одна порада для мам, які не знають, як відлучити дитину від грудей, якщо їй вже більше року. Швидше за все, що ви вже знаходитеся на змішаному вигодовуванні, а вночі просто даєте йому груди для заспокоєння.

Однорічна дитина, повинна спати всю ніч і не потребує нічних годівель. Якщо малюк прокинувся вночі і просить у вас груди, спробуйте заколисати його або дати трохи водички.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...