Як відбувається запліднення

Як відбувається заплідненняЗапліднення – процес злиття жіночої клітини яйцеклітини і чоловічої клітини сперматозоїда, а також душі, яка вселяється в нове фізичне тіло, що складається з клітки матері і батька.

Жіночі статеві клітини знаходяться в яєчниках, кожен місяць дозріває, як правило, один фолікул, а в ньому яйцеклітина. Для довідки: до періоду статевої зрілості з 400 000 – 500 000 фолікулів залишається 35 000 – 40 000, а з цієї кількості дозріває 450 – 500.

В період овуляції фолікул розривається, і яйцеклітина виходить з яєчника, її захоплює маткова труба. Оскільки самостійно яйцеклітина пересуватися не може, її пересувають вії епітелію труби. Чоловік же під час сім’явиверження випускає мільйони сперматозоїдів. Ядро сперматозоїда знаходиться в його голівці, а шия і хвостик складається з цитоплазми.

Сперматозоїди повинні бути рухливі, щоб дістатися до яйцеклітини. Сперма потрапляє великим обсягом в піхву, де середовище кисле, а не лужне, тобто непридатне для життя сперматозоїдів. Чоловічі статеві клітини, які стикаються з поверхнею піхви, гинуть від кислого середовища. Але здебільшого сперма потрапляє в задній звід піхви, куди направлена ​​шийка матки. Під час статевого збудження матка скорочується, відкриваючи шийку, слизова пробка шийки матки виступає, занурюється в сперму і втягується назад.

Таким чином, сперматозоїди потрапляють в лужне середовище шийки матки і матки, та поспішають запліднити яйцеклітину. Для рухливості сперматозоїдів їм допомагає хвостик, за допомогою якого сперматозоїд може долати відстань 3 – 3,5 мм в хвилину. Дізнатися кількість і якість сперми чоловік може, здавши аналіз спермограми.

Цікаво знати, що яйцеклітина ще до запліднення і до овуляції ділиться два рази. Перший розподіл дозрівання: яйцеклітина ділиться на дві нерівні клітини. Велика залишається, вона є основною. Потім починається редукційний розподіл: яйцеклітина ділиться на дві, внаслідок якого хромосом в ній стає 23.

Сперматозоїди, прямуючи по маткових трубах, зустрічаються там з яйцеклітиною. Запліднення відбувається найчастіше в ампулярній частині труби, це більш широка частина маткової труби. На поверхні яйцеклітини назустріч сперматозоїдам утворюється горбок. Сперматозоїд проникає в яйцеклітину завдяки ферменту, який називається гіалуронідаза. Цей фермент розчиняє оболонку яйцеклітини. Для запліднення яйцеклітини потрібен всього один сперматозоїд.

Відразу після запліднення, злиття 23 жіночих та 23 чоловічих хромосом, запліднене яйце починає ділитися. Спочатку на дві дочірніх клітини (бластомери). У міру дроблення яйце просувається по маткових трубах в порожнину матки. Далі плодове яйце імплантується в стінку матки і продовжує розвиватися.

Запліднення – це початок життя нової людини, всі дев’ять місяців він буде рости в маминому животику, а потім з’явиться на світ. Потрібно цінувати дар Божий – можливість мати дітей, оскільки ця можливість дана не всім.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...