Як вибрати якісні сонцезахисні окуляри

У сонцезахисних окулярів дві основні функції: вберегти очі від яскравого світла і від ультрафіолетового випромінювання. Якщо з першою функцією сяк-так справляються навіть дешевенькі китайські підробки, то за відповідністю другої доведеться простежити особисто Вам, як найбільш зацікавленій особі. Адже понадіявшись на захисні функції окулярів, ти можеш, просто-на-просто, позбудетеся зору. У затемнених окулярах твої зіниці розширюються, і ультрафіолет безперешкодно опромінює сітківку очей.

Значно менший ризик потрапити на неякісні окуляри в спеціалізованих магазинах і салонах оптики.

У паспорті, що йде в комплекті з фірмовими окулярами, вказується відсоток випромінювання UV-A і UV-B і довжина хвиль (у нм), які лінзи даної моделі в стані блокувати. Найпопулярнішим з принципів, який використовуються в лінзах окулярів для захисту від ультрафіолету є поляризація. Цей принцип запатентований в окулярах Polaroid.

Якщо захисний показник окулярів нижче 400 нм (нанометрів), варто пошукати іншу модель. Інакше очі будуть піддаватися незначному, але все ж шкідливому випроміненню UV.

Без візиту до офтальмолога і перевірки на спеціальному стенді ефективність сонцезахисних окулярів можна визначити і самостійно. Через деякий час ти помітиш, що область навколо очей залишається засмаглою.

Крім паспорта, фірмові окуляри повинні супроводжуватися сертифікатом виробника із зазначенням категорії UV- фільтру, моделі, країни-виробника і правилами користування.

Зазвичай фірмові сонцезахисні окуляри продаються в комплекті з чохлом і серветкою з мікрофібри.

Скляні або пластикові лінзи? З вдосконаленням технологій виробництва, пластик не поступається склу по захисним функціям і при цьому значно легше і травматично безпечніші.

Крім категорії UV- фільтру слід звернути увагу на рівень затемнення і коефіцієнт заломлення (1,4, 1,5, 1,6 і т.д.). Чим більше коефіцієнт, тим краще лінза. Перевірити її можна тут же на місці, підклавши під низ тканину з вираженим квадратним плетінням. Через гарну лінзу малюнок буде видний, практично, без спотворень. Рівень затемнення від 50-ти до 70-ти% підходить для наших міських умов в нашому географічному поясі Для відпочинку на узбережжі або в тропічних країнах краще брати окуляри із затемненням більше 80%.

І останнє. Найкраще світло сприймається через скла відтінків сірого або коричневого кольорів. У таких окулярах очі втомлюються менше. Не забувай також, що сонячне світло життєво необхідний для нормального функціонування твого організму. Недостатня кількість природного освітлення може призвести до проблем зі здоров’ям. Тому намагайтеся обходитися без окулярів у ранковий і вечірній час, коли інтенсивність світлового потоку нижче.

Тепер справа за малим: перебрати десяток-другий моделей окулярів, щоб вибрати ті, які підкреслюють твою індивідуальність. З досить великою колекцією окулярів можна ознайомитися на сайті Optic Land www.polaroid.lviv.ua.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...