Як вибрати взуття для тренувань

Як вибрати взуття для тренувань

Якщо ви вибираєте взуття для фітнесу, то не поспішайте купувати перші, які вам сподобалися кросівки, орієнтуючись тільки на зовнішній вигляд і кольорову гамму. Для різних напрямків слід вибирати взуття з певними характеристиками, оскільки вплив на стопу і суглоби може кардинально відрізнятися.

Крім того, деякі властивості взуття можуть залежати безпосередньо від умов проведення тренування. Враховуючи необхідні якості взуття для того чи іншого виду активності, ви зможете підвищити рівень ефективності ваших тренувань і знизити ризик отримання травм.

Як правило, в кожній колекції спортивного взуття є моделі для різних видів спорту. У відомих брендових виробників асортимент досить широкий і дозволяє підібрати те, що вам потрібно, з урахуванням особистих переваг. Спортивне взуття можна розділити на 3 основні типи:

  • Sport Training – взуття для тренувань у залі і поза ним
  • Fitness Training – для групових занять, фітнесу, танців
  • Life – повсякденне взуття спортивного стилю

Об’єднуючим властивістю для всіх трьох варіантів є комфортність. Спортивне взуття, в першу чергу, повинне бути зручним, тобто підходити за розміром, не тиснути, чи не натирати.

По-друге, це взуття повинне бути функціональним – залежно від того, яким видом спорту ви займаєтеся. Цьому варто приділити особливу увагу.

  1. Взуття для бігу

Якщо ви займаєтеся бігом, то правильні кросівки – це найважливіший елемент, не тільки з точки зору досягнення успіху в цьому виді спорту, а, насамперед, для вашого здоров’я. Основна функціональна задача бігових кросівок – це зменшення ударного навантаження на стопи, а також на суглоби і хребет. Такий ефект досягається за допомогою використання спеціальних амортизаторів – свого роду «пружин», які пом’якшують удари стоп об ґрунт. На сьогоднішній день виробники спортивного взуття використовують різні способи амортизації, але основними все-таки є повітряна подушка в підошві або пружини під п’ятою. Така конструкція також підвищує результативність бігу, оскільки амортизатори допомагають легше відштовхуватися.

Крім того, на вибір кросівок для бігу також впливає тип ґрунту, по якому ви збираєтеся бігати, і пронація стопи.

  1. Взуття для пауерліфтингу

Пауерліфтинг відноситься до важкої атлетики, що передбачає роботу з більшою вагою, а це серйозні навантаження, особливо на ноги. Крім того, такі тренування можуть бути травматичними. Тому для цього напряму потрібно використовувати спеціальне взуття.

Якщо ви займаєтеся паурліфтингом, не поскупіться і купіть собі штангетки. Основна функція такого взуття – надійна фіксація стопи для сталої та твердої стійки за рахунок наявності ременів-фіксаторів, жорстких підносків і стійкої плоскої підошви. Таким чином, кожен крок атлета контролюється конструкцією взуття. При цьому колодка штангеток виготовляється з «дихаючих» матеріалів, що робить взуття зручним і комфортним.

Для стійкості підошва штангеток робиться з мікропористої гуми, а верхня частина, як правило, з натуральної шкіри. Спеціальна підкладка забезпечує стійкість до зношування, ушкоджень і розтягування.

Щоб ваші штангетки служили вам довго, потрібен особливий догляд. Не залишайте їх вологими в пластиковому пакеті після тренування, не сушіть за допомогою електроприладів, на батареї або на відкритому вогні, ні в якому разі не періть їх і не використовуйте миючих засобів. Для догляду за натуральною шкірою використовуйте спеціальний спрей, а для штучної – вазелін або гліцерин.

  1. Взуття для бодібілдингу

Ідеальне взуття для бодібілдингу повинне мати хороші супінатори і потовщену підошву. Найчастіше використовують взуття з високими бортами і з гладкою підошвою, яка не ковзає. Підошва, щільно прилегла до підлоги, допоможе збереженню балансу при виконанні вправ з великими вагами, а наявність високих бортів попередить травми гомілки і утримає ногу в потрібній позиції.

Не рекомендується використовувати для силових тренувань бігові кросівки, оскільки вигнута підошва і амортизуючі елементи будуть тільки створювати дисбаланс, що, в гіршому випадку, може призвести до травми.

А ось штангетки для тренажерного залу цілком підходять – вони дозволяють виконувати практично будь-які вправи з вагами.

  1. Взуття для кроссфіту

Кроссфіт – новий напрямок у фітнесі, який відрізняється гнучкою програмою, високою інтенсивністю, і включає в себе вправи з різних видів спорту: важкої атлетики, легкої атлетики, гімнастики. Займаються кроссфітом доводиться стрибати, бігати, лазити по канату, виконувати вправи зі штангою і гантелями, і все це в одному тренуванні. Зрозуміло, що переодягати взуття по кілька разів за тренування ніхто не буде, тому взуття повинне бути багатофункціональним. Для кроссфіту потрібно щось середнє – взуття повинне добре фіксувати ногу, підошва бути не дуже товстою, але досить жорсткою. Сучасні технології дозволили поєднати ці якості в окремій лінійці для кроссфіту, на виробництві якої спеціалізуються такі бренди, як Reebok, Ivon-8, Merrell, Puma та ін. Детальніше прочитати про такі кросівки і придбати можна на сайті http://nika-style.com.ua.

  1. Взуття для йоги і пілатесу

Насправді, йогою займаються босоніж або в спеціальних шкарпетках, але є й деякі варіанти взуття, які підходять під такі завдання. Тут важлива гнучкість підошви і легкість конструкції. Передбачається, що підошва повинна бути виконана з натуральної шкіри або каучуку для забезпечення максимальної гнучкості, а верх взуття – зі шкіри або замші. А головне, таке взуття повинне бути дуже комфортною і невагомою – вашої другою шкірою. По суті, професійне взуття для йоги обтікає контури ніг і дає відчуття його відсутності, хоча при цьому забезпечує достатній захист від зовнішнього середовища.

Взуття, яке позиціонується, як спеціальне спорядження для йоги, підходить також для занять пілатесом і хореографією.

  1. Взуття для групових занять

Якщо ви віддаєте перевагу степ-аеробіку, Body Sculpt або Zumba, то вам теж потрібно подбати про правильне взуття, оскільки під час таких тренувань рухи спрямовані в 4-х проекціях поздовжньо-поперечного характеру. Бігові кросівки тут не дуже підходять, оскільки розраховані тільки на лінійні руху вперед-назад.

Спеціальні кросівки для групових занять мають більш широкий силует і жорстку п’яткову область підошви – для збереження балансу і підтримки бічній частині стопи.

На ринку представлені і багатофункціональні, універсальні кросівки, спеціальні компоненти яких враховують особливості різних навантажень. Наприклад, спеціальний кросівки для кардіо-тренувань є в асортименті Reebok. Амортизація в них забезпечується трикомпонентною підошвою, яка забезпечує стійкість навіть під час дуже інтенсивних навантажень. А верхня частина кросівка м’яко і надійно охоплює стопу, виключаючи мікрорухи.

Звичайно ж, можна мати всі спеціалізовані новинки у себе в колекції, але не займатися спортом. Однак, якщо ви вже визначилися з напрямком, то приділіть час для підбору спортивного взуття, яке відповідає його вимогам і виконує свої функції. Це допоможе уникнути травм, зберегти здоров’я, підвищить ефективність ваших тренувань і просто забезпечить комфорт, що дозволить вам сконцентруватися на занятті. Вибирайте собі свою спортивну «парочку»!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...