Як вибрати велосипед дитині

Чим молодша дитина, тим легше велосипед. Дитина росте – велосипед повинен до того ж ставати і більше, красивіше і швидше.

Класифікація дитячих і підліткових велосипедів така:

  1. Велосипеди для дітей 1.5-3 років (зріст до 98 сантиметрів) – діаметр коліс 12 дюймів
  2. Велосипеди для дітей 3-5 років (зріст до 115см) – діаметр коліс 16 дюймів
  3. Велосипеди для дітей 5-9 років (зріст до 130 сантиметрів) – діаметр коліс 20 дюймів
  4. Велосипеди для дітей, зріст яких перевалив позначку 130 сантиметрів і підлітків (діаметр коліс 24 дюйма).
  5. Якщо зріст дитини перевищив 135 сантиметрів – можна вже купляти дорослий велосипед з 14 – дюймової рамою і колесами діаметром 26 дюймів.

детский транспорт

Головні критерії вибору – відповідність велосипеда зросту і фізичним параметрам дитини в даний конкретний момент, з урахуванням різних налаштувань і регулювань механізму (висота сідла, керма і т.д.). Купувати велосипед дитині на виріст не варто, на ньому їй буде незручно їздити.

1. Для того, щоб правильно підібрати висоту велосипеда, ставимо дитину на рівну поверхню. Розміщуємо велосипед у нього під ногами. Між у рамою і промежиною повинен залишатися вільний простір в 5-10 сантиметрів. Подібні характеристики велосипеда дозволяють дитині зістрибнути в небезпечній ситуації.

2. Підбираючи велосипед для дитини, зверніть свою увагу на наявність регулюючих механізмів, тому що скоро може статися, що малюк підросте, і не надто давно куплений велосипед стане для нього замалим. Регулювання до того ж дозволять зробити велосипед зручним і безпечним у використанні. Перше, це регулювання сидіння по висоті. У ході їзди дитина повинна вільно дотягуватися ногою до педалі, що знаходиться в нижньому положенні, при цьому нога має бути випрямлена повністю. Якщо не виходить – можна опустити або підняти сидіння. Якщо сидіння більш не опускається, а підсідельний штир стирчить над затискачем, можна його вкоротити. Це без лишніх проблем і з великою швидкістю робиться в будь-якій велосипедної майстерні.

3. У конструкції дитячого велосипеда до того ж обов’язково повинна бути можливість зміни висоти і кута нахилу керма. Якщо ви помітили, що дитині не зручно сидіти, згорблена, потрібно підняти кермо вище. Якщо ж у ході їзди дитина завжди вдаряється об кермо колінами, це можливо підправити, змінивши нахил керма.

4. Кермо дитячого велосипеда повинно мати обмежувач, який не дасть йому обертатися. Якщо подібного обмежувача не буде, то в ході різкого повороту дитина може або вдарити себе кермом, або защемити ногу.

5. Ланцюг на дитячому велосипеді має цілком закриватися особливим захисним кожухом. Він допоможе запобігти потраплянню в ланцюг штанини чи інших деталей одягу в ході їзди.

6. Всі велосипеди для дітей до 7 років мають бути забезпечені гарними ножними гальмами. Подібні гальма працюють при різкій зміні напрямку обертання педалей. Застосування ручних гальм на дитячих велосипедах даної вікової категорії не рекомендоване, оскільки при виникненні аварійної ситуації, дитина, не зможе достатньо сильно стиснути ручне гальмо.

7. Дитячий велосипед повинен бути легким і зручним. Подумайте про те, що не ви будете його тягати, а ваша дитина. Для прикладу: дитячі велосипеди вітчизняних виробників важать 15-16 кг. Аналогічні байки виробництва німецьких компаній 8-10 кг. Вся справа в матеріалі. Ми використовуємо сталевий сплав, а іноземці – алюмінієвий. Вага велосипеда складається з ваги будь-якої його деталі, і додатково встановлених аксесуарів. Крім того, важливу роль відіграє матеріал рами – в дитячих велосипедах це сталь або алюміній. Алюміній легше сталі. Однак на вагу більший вплив має вилка, колеса, система шатунів велосипеда, і число встановлених аксесуарів – крил, багажників, дзвінків, підніжок, фар та ін.

8. Вибирайте велосипеди відомих марок: Merida, Trek, Gary Fisher, Giant, Rock Machine, Jamis, Author, GT, Norco, Kona. Запишіть бренд вподобаного виробника, і наберіть його в Яндексі або Google з приставкою bikes. Якщо по 1-му чи 2-му посиланню ви побачите закордонний сайт цієї компанії, значить все в порядку. Китайські ринкові бренди не мають представництв в Інтернеті. Розплатившись кілька тис. гривень за велосипед хорошої компанії, ви отримуєте не тільки лише яскравий вигляд, але ще й якісні втулки, колеса, і матеріали, з яких він виконаний. Від цього безпосередньо залежатиме вага велосипеда, простота крутіння педалей і довговічність роботи його вузлів. Крім того, коли ваша дитина виросте, ви зможете продати ваш велосипед набагато простіше, ніж куплений на ринку китайський. Значення має не країна – виробник, а фірма – виробник деталей, з яких цей велосипед складається. Велосипеди, представлені на вітчизняному ринку, виробляються в Тайвані або Китаї. Лише компанії-клієнти різноманітні. І це непогані велосипеди, оскільки майже всі світові виробники велосипедів розміщують свої заводи в Тайвані або Китаї.

9. Купуйте велосипеди лише в спеціалізованих магазинах. Якість велосипедів, які продають на вулиці чи на ринку найчастіше не відповідає ніяким стандартам. Купуючи велосипед в магазині, ви отримуєте гарантію того, що він не зламається на наступний день, і страхуєте себе законним правом на гарантійне обслуговування.

10. Спробуйте вибирати велосипед керуючись зокрема думкою дитини. Це він буде на ньому їздити і важливо, щоб велосипед подобався дитині і з естетичної точки зору. І якщо Вам вдасться відшукати компроміс між вашим вибором і вподобаннями дитини – вважайте покупка вдалася! Природно, так сказати, що велосипеди для дітей діляться на “для хлопчиків” і “для дівчаток”, однак треба зауважити й те, що для маленьких моделей відміна якраз лише в кольорі.

10. Подбайте про безпеку Вашої дитини – придбайте до велосипеда велосипедний шолом.

11. До велосипеду можливо купити аксесуари. Так, наприклад, крила стануть в нагоді для захисту від бруду і води, яка летить з-під коліс. Крила зустрічаються деякої кількості видів: порівняно короткі швидкозмінні пластикові крила з кріпленням на раму і корону вилки ( велика частина недорогих моделей) або на підсідельний штир і рульову трубу вилки, і довші і непогано охоплюють колесо металопластикові або металеві стаціонарні крила з підтримуючими вусами. Крім крил, неодмінно купите фари і світловідбивачі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...