Як вибрати самокат для дитини

Як вибрати самокат для дитини

Літо в самому розпалі. І пора подумати про те, як ще організувати дозвілля малюка на свіжому повітрі. Адже якщо для карапузів до року цілком достатньо просторої коляски і пари брязкалець, то малюкам постарше вже необхідно щось більш серйозніше. Наприклад, хороший самокат.

Самокат являє собою просту самохідну конструкцію з підставки для ніг, двох (або більше) коліс і керма, що нагадує велосипедний. Іноді виробники ускладнюють моделі, доповнюючи гальма, підставку для паркування, ліхтар і звуковий сигнал. Зазвичай самокат приводиться в рух за допомогою відштовхування від землі. Потім малюк ставить обидві ноги на підставку і їде, керуючи кермом.

Види самокатів

В залежності від кількості та розміру коліс

Двоколісні – найбільш маневрені, розвиваючі максимальну швидкість. Проте, слід враховувати, що дитині знадобиться якийсь час для оволодіння навичкою їзди на ньому.

Триколісні – прості та зручні у використанні, але менш швидкісні.

Чотириколісні – призначені для найменших власників. Часто їх конструкція дозволяє їхати сидячи.

Слід також звернути увагу на величину коліс. Чим вони більші, тим конструкція стійкіша. Чим менше, тим кращу швидкість розвиває самокат.

З чого виготовлені

З пластика. Це легкі самокати для малюків.

З металу. Являють собою надійну і довговічну конструкцію для «гонщиків».

Вид

Складні. Зазвичай виконані з металу. Призначені для досвідчених любителів самокатів або навіть дорослих.

Нерозбірні для маленьких їздців.

За типом приводу

Прості, приводяться в рух поштовхом ноги.

Електросамокати з акумулятором.

Мотосамокати (вони, зазвичай, призначені для дорослих).

Позитивні сторони катання на самокаті

У першу чергу це, звичайно, фізичний розвиток, вдосконалення координації рухів, поліпшення здоров’я та загального тонусу організму. Крім того, їзда на самокаті приносить малюкові величезне задоволення. Часто діти влаштовують справжні змагання у дворах на швидкість або подолання складних ділянок. Отже, самокат – це ще й гарна можливість знайти нових друзів. Ну, а для батьків важливо те, що даний «транспорт» досить недорогий.

Недоліки самокатів

На жаль, не обходиться і без них. Самокат, як і будь-який дитячий транспортний засіб, може призвести до травм, якщо користуватися ним неправильно. Тому головним завданням батьків після покупки є навчання крихти основам безпеки.

Коли можна купувати самокат

Вважається, що цю іграшку є сенс купувати після 2-х років. У цьому віці у дитини вже досить розвинена координація рухів. Крім того, малюк досить кмітливий, щоб слухати настанови батьків щодо власної безпеки. До 3-4-х річного віку бажано вибирати трьох або чотирьох колісні моделі. Вони стійкі і привертають увагу різноманітністю малюнків, кнопочок, додаткових ручок тощо. Більш старшим гонщикам підійдуть двоколісні конструкції.

Що потрібно знати при купівлі

Купувати самокат слід в сертифікованих точках продажів (магазинах або відділах).

До пристрою повинен додаватися паспорт, сертифікат, гарантія та інструкція.

Ніколи не купуйте виріб з наявністю дефектів, навіть якщо вам пропонують хорошу знижку. Це може стати причиною травмування дитини.

Нехай малюк випробує самокат в магазині. При русі ви не повинні чути сторонні звуки і помічати хитання коліс, а також інших деталей.

Зазвичай висота керма в самокатах регулюється. Вона повинна бути не нижче пояса дитини.

Правила безпеки

Визначте місце де дитина може кататися і де ні. Категорично забороняється грати біля автомобільних доріг та інших небезпечних ділянках.

Придбайте спеціальний захист: шолом, налокітники та наколінники.

Навчіть малюка їздити по прямій, а потім виконувати різні складні елементи.

Розкажіть дитині, як правильно падати, щоб не нашкодити собі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...