Як вибрати роботу до душі

Як вибрати роботу до душіМолодих мам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, рано чи пізно починає турбувати питання виходу на роботу. Добре якщо є можливість повернутися до професії, яка вам подобається. Але так відбувається не завжди. Багато вибирали кар’єру за порадою батьків чи друзів, а то й просто йшли туди, де було вільне місце. У той же час, як відомо, від правильно обраної професії залежить дуже багато. Це не тільки зарплата, але і гарний настрій, самопочуття, навіть зовнішній вигляд. Робота рятує від депресій, підвищує самооцінку, покращує стосунки в сім’ї, дарує відчуття повноти життя. Тому ставитися до даного питання необхідно дуже серйозно. Як же вибрати саме ту спеціальність, яка припаде вам до душі?

Розберіться в собі!

Перш за все, необхідно розібратися в собі. Для цього виділіть півгодини вільного часу і згадайте про все, що вам подобається робити. Причому на найпростішому рівні. Тобто не варто представляти себе знаменитою актрисою, стюардесою або директором компанії. Але подумайте, чи подобається вам довго спілкуватися з приятелями, виступати в присутності великої кількості людей? Добре допомагають спогади з дитинства. Що вам було до душі? Ліпити, майструвати щось з підручних матеріалів, складати конструктори, малювати … а може, грати в дочки-матері або організовувати свій власний маленький театр? Якщо в момент перерахування цих захоплень у вас раптом з’явилася усмішка на обличчі або як ніби обдало приємним теплом – це хороший знак. Швидше за все, тільки що ви згадали саме те, що дійсно подобається.

Чому ми почали з простих хобі? На жаль, абсолютна більшість людей мають відносно правильне уявлення тільки про пару-трійку професій (наприклад, роботу батьків або близьких друзів). Так що точкою відліку повинні бути саме захоплення, а напрямок слід підбирати шляхом грамотного вивчення обраної галузі.

Оцініть себе!

Після того, як ви намітили орієнтири, варто правильно оцінити себе. Враховуйте все: накопичений досвід, стать, вік, місце проживання, свої навички. Можливо, у вас є які-небудь звички, які можуть вплинути на професію. Наприклад, ви не здатні сконцентруватися на чому-небудь до 10 години ранку, зате запросто можете гарувати до півночі. Є люди, яким простіше сидіти за комп’ютером. Іншим необхідно живе спілкування. Якщо у вас вже є маленькі діти, обов’язково враховуйте той факт, що навіть найміцніші малюки іноді хворіють. Іншими словами, краще шукати місце, де вас буде легко замінити на деякий час. Згадайте, за що, найчастіше, вчителі хвалили вас у школі. Чим рекомендували займатися в майбутньому? Подумайте, що саме ви можете запропонувати роботодавцю.

На цьому етапі хочеться дати одну пораду. Є багато професій, в яких будувати кар’єру прийнято з певного віку. Якщо ви не підходите під традиційні стандарти, не поспішайте засмучуватися. Насправді особисті якості і завзятість дозволяють починати коли завгодно і, до речі, з будь-якою кількістю дітей. Все залежить тільки від вашого бажання.

Правильне резюме

І останнє, подумайте як грамотно подати себе на ринку праці. Почитайте резюме різних претендентів на обрану посаду. Ваша анкета повинна містити якусь родзинку, те, що буде виділяти її з гори інших характеристик. Не поспішайте писати ті епітети, якими ви повинні володіти по визначенню чи «порожні», взяті зі стелі. Наприклад, професійний психолог. Хіба може бути якийсь інший? Або кращий менеджер з продажу. А хто це визначив? Ви брали участь у якомусь конкурсі? У той же час, добре прозвучать фрази: сама уважна няня, грамотний секретар та ін.

Після того, як попередня робота проведена, починайте розсилати резюме.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...