Як вибрати подушку для сну

Як вибрати подушку для снуУ стані сну людина проводить третину свого життя. Як «проспати» ці роки з комфортом, розповіли нам фахівці пуху і пера.

Головне – всередині

– Найважливіше в подушці – це наповнювачі, – розповідає Тетяна Кочева, менеджер-консультант магазину «Солодкі сни», – До натуральних матеріалів відносяться: пух, перо і їх суміш. Відомі виробники подушок використовують пухо-пір’яну суміш, що пройшла спеціальну обробку для виключення будь-яких забруднень або мікроорганізмів, які могли б викликати алергічні реакції. В якості наповнювачів також застосовується спеціально підготовлена шерсть, волокна шовку, лушпиння гречки та інше. Подушки зі спіненого натурального латексу мають надзвичайну м’якістю і приємною пружністю, гігієнічні і довговічні. Найпопулярніші ортопедичні подушки виготовляються з латексу. Правда, ціна у них – «непопулярна». Однією з причин високої вартості є те, що латекс перевозять у спеціальних ємностях при певній температурі, яка не дозволяє латексу вулканізовуватися, – пояснює Тетяна.

«Накачані» силіконом

Найпоширеніші подушки – синтетичні, наповнені силіконом, скрученим в кульки. Як правило, вони доступні за ціною і не викликають алергію. Таку подушку зручно прати, а також «регулювати» пишність, додаючи-збавляючи кількість наповнювача (якщо подушка на «блискавці»). Також, за рахунок їх високої пружності, вони можуть бути комфортні для людей, сплячих переважно на боку. Недолік силіконової подушки – короткий термін служби. Вони швидко злежуються і заважають комфортному сну.

І пуху, і пера

Пухова подушка, як ніяка інша, м’яко підтримує уві сні голову і шию. Хоча буває і таке, що засинаєте ви, як на хмарі, а прокидаєтеся з кам’яною головою. А вся справа в неправильно підібраній подушці. У таких подушках використовується різний склад пуху й пір’я. Основні процентні співвідношення пух/перо, які зустрічаються у продажу: 90/10 (умовно 100% пуху), 70/30, 50/50, 30/70, 10/90. Чим вище якість пухової суміші, тим м’якше подушка. Величезну роль відіграє і кількість наповнювача в подушці: вона може бути пишною або плоскою. Мета ідеальної подушки – забезпечувати комфортну підтримку голови під час сну, одночасно знімаючи напруження м’язів шиї.

Час спати на гречці

– Гречане лушпиння володіє ортопедичними властивостями, говорить Тетяна. – Подушки з гречаного лушпиння добре пропускають повітря і володіють ароматерапевтичним ефектом. Нова подушка з гречаного лушпиння має специфічний запах, який через два-три тижні випаровується. «Гречані» подушки жорсткі і пружні, любителям спати на м’якій подушці вони не дуже підходять. Зате вони добре пропускають повітря і мають гарну термоізоляцією.

Шита білими нитками

Багато покупців при виборі подушки звертають увагу тільки на тканину і наповнювач. Вибираючи подушку, фахівець радить перевіряти шви. Вони повинні бути міцними і дрібними, без маленьких дірочок, через які може вилізти наповнювач. Деталі пошиття дуже важливі, адже якщо шов неміцний, нитки можуть просто розірватися після недовгого використання.

Чистимо пір’ячко

Що стосується догляду, то синтетичні подушки дуже просто перуться в машинці, а пухові і «гречані» можна здати в чистку. – У нашому місті можна часто зустріти рекламу з пропозицією почистити подушки, – розповідає Яна, представник фірми, яка займається чищенням та реставрацією пуху й пір’я. – Це або пересувні, або стаціонарні точки. Як правило, вони використовують обладнання для заміни напірників, а в рекламі пишуть «чистка пера, видалення запаху, видалення пилу». Народ не здогадається, що це обман, адже подушка зовні змінилася після заміни напірника. Щоб перевірити, чистили вам подушку чи ні, необхідно спостерігати за процесом. По закінченні чищення попросити показати відходи. Якщо відходів немає – значить, чищення не було. До речі, іноді в подушках знаходять не тільки пил і сміття, але і мишачий послід, шматочки м’яса, шпильки, хрестики. Як правило, з однієї подушки після санобробки витягують дві-три жмені відходів.

Пози для подушки

Якщо ви спите:

– На животі – вам краще вибрати дуже м’яку, не дуже пружну, плоску подушку. Плоску, щоб, як кажуть у народі «не вивертала шию», тобто забезпечувала горизонтальне положення шийного відділу хребта (голова-то і так повернена!), що дозволить дійсно розслабити м’язи шиї. Однозначно вам не підійде подушка, у складі якої менше 15% пуху;

– На спині – вам потрібна подушка середньої пружності і «набита», в міру м’яка. Вам підійдуть подушки, які містять до 30% пуху. Можна використовувати подушки, які годяться для сплячих на животі;

– На боці – здоровий і міцний сон вам забезпечать пишні, пружні, достатньо набиті подушки. Важливе значення при цьому відіграє і ширина ваших плечей. Іноді дуже зручна складена вдвічі плоска подушка розміром 70х70 см.

Правила гарного сну:

– Для широкоплечих потрібна висока подушка, для вузькоплечий – навпаки.

– Якщо матрац м’який, то подушка повинна бути нижчою, ніж при сні на більш твердій поверхні.

– Якщо рука постійно «влаштовується» під подушку або під головою, то подушка для вас сильно низька, і потрібно її поміняти.

– Якщо шия вранці болить, а плечі «дерев’яніють», то подушка дуже низька, а матрац занадто жорсткий.

– Міняти подушки бажано хоча б раз на п’ять років. Якщо ж це пір’яна подушка, то їх варто міняти кожні шість місяців або, щонайменше, виносити на просушування на 2-3 дні раз на півроку.

Ціна питання:

Силіконова – від 50 гривень.

Пухова – від 70 гривень.

На гречаному лушпинні – від 80 гривень.

Ортопедична – від 100 гривень.

Чистка пір’яної подушки – від 30 гривень.

Чистка подушки з гречаного лушпиння – від 60 гривень.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...