Як вибрати осіннє та зимове взуття дитині

Як вибрати осіннє та зимове взуття дитиніВимоги до осіннього взуття включають в себе в першу чергу непромокальність. А для дітей, які люблять багато рухатися і міряти калюжі, вимога ця стає одною з найголовніших.

Крім непромокальності, взуття повинне володіти іншими важливими властивостями, що дозволить дбайливим батькам бути спокійними за здоров’я і правильний розвиток ніг дитини.

Дитячі кістки більш м’які і крихкі. Ноги дитини постійно ростуть і розвиваються. Тому взуття повинне виключати можливість деформації стопи, розвитку плоскостопості та інших захворювань. Потрібно проявляти своєчасну турботу про ногу дитини, яка полягає в першу чергу у виборі якісного взуття.

При покупці дитячого взуття звертайте увагу на якість матеріалів, з яких виконана кожна його деталь. Не тільки верх, а й устілка і підошва. Діти набагато більш рухливіші, ніж дорослі, тому їх ноги виділяють більше вологи, якій потрібно давати випаровуватися. Тому верх взуття повинен бути або натуральним (у цьому випадку матеріал буде сам пропускати повітря), або штучним, але доповненим спеціальними мембранними вставками (наприклад, Gore-Tex).

Устілка виконується з матеріалу, який добре вбирає вологу. Добре, якщо устілка, крім того, доповнена перфорацією – невеликими дірочками для кращої вентиляції. Задник в дитячого взуття грає особливо важливу роль, тому що фіксує п’яту, не допускаючи ніяких зайвих рухів, щоб дитина не послизнулася і не підвернула ногу. На відміну від задника, передня частина черевика повинна бути відносно вільною, щоб пальчики дитини нічим не були затиснуті.

Вибираючи черевики, зверніть увагу на підошву. Вона повинна володіти достатніми амортизаційними властивостями, щоб дитина могла бігати, стрибати і рухатися легко, без небезпеки жорсткого приземлення і пошкодження суглобів. Підошва взуття повинна бути гнучкою і досить широкою, адже малюки ще не так добре вміють зберігати рівновагу, як дорослі, і завдання взуття – допомогти їм у цьому.

Осінні і зимові чобітки для дітей часто доповнюються спеціальними накладками в області пальців, щоб уберегти їх від ударів.

Якщо ви вирішите купити дитині гумові чоботи або інше взуття з матеріалів, що не пропускають повітря, то стежте, щоб вона не носила його занадто довго: ноги повинні відпочивати від такого взуття, так як в ній вони абсолютно не дихають.

І нарешті, про розміри. Не купуйте взуття на виріст, модель повинна сидіти точно по нозі. Занадто великий розмір веде до натирання мозолів і розвитку неправильної ходи. Купувати нові моделі потрібно в міру природного зростання ніг дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...