Як вибрати одяг для хрещення дитини: поради

хрещення дитини

Сучасні батьки самостійно вирішують, хрестити свою дитину чи ні. Хтось віддає перевагу, щоб дитина визначилася самостійно в зрілому віці, а хтось вважає, що своє чадо необхідно з дитинства захистити від хвороб і інших неприємностей. Але важливо знати, що в момент проходження обряду дитина набуває свого Янгола-Хранителя. Якщо ви вирішили провести обряд Хрещення до 1 року, у нас є корисні поради!

Хрещення дитини можна проводити в будь-який день тижня – навіть святковий або піст. Вважається, що обряд найкраще проводити через 40 днів після народження малюка, так як сорок днів жінка перебуває в якійсь нечистоті. Після 40 днів читається молитва, після чого жінці можна бути на обряді з дитиною. Якщо ж Водохреща проводиться раніше, матері не можна бути в церкві.

Незнайома обстановка для дитини – завжди стрес, тому у віці 3-6 місяців малюк здатний легко перенести обряд. Безумовно, обряд можна провести і в пологовому будинку, якщо дитина хвора. У такому разі їїЯнгол-Хранитель допоможе швидше одужати!

Для обряду Хрещення дуже важливо вибрати хресних. Як найчастіше це відбувається? Друзі батьків або приятелі (буває і таке) беруть на себе цю місію. Насправді Хрещення дитини – це не просто один день, тепер хресні батьки повинні поручитися перед Господом за віру дитині, вони повинні брати активну участь у вихованні малюка, а також дбати про хрещеника, а подарунки один раз на рік на день народження – не рахуються .

Якщо ви визначилися з Днем Хрещення дитини і з хрещеними батьками, залишилося вибрати одяг для обряду.

Як правильно вибрати одяг для Хрещення дитини: ТОП 5 правил

Одяг для Хрещення дівчаток і хлопчиків

Незважаючи на те, що дитина ще не розуміє, що відбувається з нею, батьки хочуть вибрати найкрасивіший наряд для таїнства, адже ця пам’ять залишиться на все життя! До того ж, часто батьки роблять для своїх дітей «скриньки», збираючи в них всі-всі речі: бирки з пологового будинку, малюнки, щоденники, одяг і т.д. Приємно, коли в дорослому віці є можливість подивитися на все це. Тому так важливо вибрати одяг для Хрещення, адже в подальшому це буде спогадом.

Одяг для хрещення хлопчика – костюм (штанці і кофтинка). Він може бути з коротким рукавом або довгим. Також батькам можна віддати перевагу «цільному» костюму або боді.

Одяг для Хрещення дівчаток – платтячко або комплект плаття і штанці. Для дуже маленьких підійдебоді-плаття або просто боді.

Потрібні дрібниці

Одяг для хрещення дівчинки можна доповнити красивим аксесуаром – пов’язкою на голову. Хлопчикам можна надіти ошатну шапочку.

Для обряду Хрещення дитини також важливо підібрати пінетки або носочки, а також мішечки для зберігання першого локона, серветки, свічки і т.д.

Зручність

Одяг для хрещення обов’язково повинен бути зручним. Батькам необхідно звернути увагу на те, з якого матеріалу він виконаний, чи немає грубих внутрішніх швів, адже дитяча шкіра дуже ніжна і її легко поранити. Важливо, щоб одяг був з відкритими ніжками і ручками: за звичаєм, перед тим, як священик занурює дитину в купіль, він читає молитву і ставить хрестики на ручках і ніжках немовляти. І хлопчикам, і дівчаткам підійдуть укорочені штанці.

Також важливо подивитися на зовнішній декор одягу для Хрещення, щоб вишивка не “впивалася» в шкіру.

Колір одягу для Хрещення

Найчастіше колір одягу для Хрещення дитини вибирають білий і молочний, причому як для хлопчиків, так і для дівчаток. Декор може бути золотим або срібним для обох статей.

Крижма для Хрещення

Крижма – це нова пелюшка, яка є символом чистоти і безгріховності. Крижма для Хрещення повинна бути такою, щоб у неї можна було повністю укутати дитину, адже після купання немовля в неї загортають. Дуже важливо, щоб вона була виготовленаз приємного для тіла матеріалу, наприклад, батьки все частіше віддають перевагу махровим варіантам або атласним. До того ж, останні дуже гарно виглядають.

Можна вибрати Крижму для Хрещення з капюшоном, зшиту у формі конверта, з рюшами, стрічками і вишивкою, сріблястого або золотистого кольору. Також можна купити універсальний варіант – крижма, декорована білими або молочними стрічками.

Вважається, що той, кому вдалося зберегти Крижму, буде щасливий все життя! Тому батькам рекомендується зберегти цей оберіг для дитини.

Скільки коштує набір для Хрещення?

Крижму можна придбати від 150 грн до 350 грн. Одяг для Хрещення обійдеться батькам від 100 до 500 грн. Погодьтеся, ціни дуже прийнятні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...