Як вибрати настільну гру?

nastilna-graПогодьтеся, що настільні ігри зараз стають все більш популярними. Це обумовлюється тим, що вони чудово підходять для проведення вільного часу, як удвох, так і в сімейному колі або в компанії друзів.

Але як же підібрати таку настільну гру, щоб сподобалася і підійшла кожному? На жаль, такої універсальної гри просто немає. У магазинах сьогодні представлений широкий вибір настільних ігор, від якого голова обертом йде: “Що ж все таки мені підійде?” Однак якщо врахувати деякі фактори, можна цілком вирішити цю нелегку на перший погляд проблему.

Отже, категорія 1 – тип гри:

Інтелектуальні ігри – тобто абстрактні настільні ігри з нескладними правилами, але граючи в які вам необхідно добряче задуматися, продумуючи кожен свій хід. Класичні приклади подібних ігор: шахи, шашки, нарди, го, настільні ігри фірми Gigamic (“Коридор”,”Гобблет”,”Кварто” та ін.

Сімейні гри – вони відрізняються нейтральною або позитивною тематикою і розраховані на 2-6 учасників. Гравці швидше змагаються між собою, ніж протистоять один одному, хоча є в сюжеті деяких ігор і зворотне. Більшість сімейних ігор видають в Німеччині: “Каркассон”, “Колонізатори” і т. п.

Дитячі ігри – нескладні, але дуже барвисті настільні ігри для дошкільнят. Зазвичай в них присутній освітній елемент і дуже мало тексту (буває, він зовсім відсутній). У дитячі ігри можуть грати як самі діти, так і разом з батьками.

Військові ігри (Воргейми) моделюють реальні чи вигадані війни та битви. Такі ігри існують як з простими правилами, так і з досить складними – наприклад,”Memoir’44” або”Risk”.

Економічні ігри – в них присутні елементи стратегії, що робить такі ігри найбільш цікавими. Гроші, які грають найважливішу роль в них, надають азарт, змушують згадати ази математики, в економічних іграх ідеально продумані правила, а кожна деталь зроблена на вищому рівні. Яскравий приклад -“Монополія”, “Щурячі перегони”.

Творчі ігри змушують учасників проявляти свої креативні якості : малювання, красномовство, імпровізацію, пантоміму та інше ( пам’ятаєте”Крокодила”?). Ігровий процес тут часто доставляє не менше задоволення, ніж перемога. Типові творчі ігри – “Ігросказ”,”Alias”,”Dixit”.

Ігри для вечірок – ці ігри розраховані на велику кількість учасників, а їх правила можна розтлумачити за пару хвилин. Нерідко це ігри на спритність або реакцію, такі як “Твістер”, “Дженга”, “Мафія”. Ці настільні ігри в Києві можна придбати в будь-якому дитячому магазині або ТРЦ.

Розважальні ігри допомагають скоротати час практично в будь-якій компанії. Вони прості в освоєнні, партія проходить швидко, а її підсумок нерідко сильно залежить від фактора випадковості. Такі ігри, як”Свинтус” або “Уно”, хороші і для першого знайомства з настільними іграми, і для заповнення проміжків між більш серйозними іграми.

Ігри з ігор – це настільні ігри комп’ютерних варіантів. Наприклад,”War Craft” або”Підземелля драконів”. Цей тип ігор відрізняється від усіх інших тим, що в них є герої, різні тривимірні споруди, а основа в більшості своїй будується на елементах покрокової стратегії. Тут ви можете не тільки розвивати вашого героя, а й проводити різні бої і набирати армії.

Категорія 2 – обставини гри:

Кількість гравців – воно зазвичай зазначено на коробці, однак бувають ситуації, коли, наприклад, гра для 2-6 учасників може виявитися нецікавою, якщо грають двоє, і дуже затягнутою (або короткою) при шести учасниках.

Тривалість партії – вона повинна відповідати часу, який ви готові витратити на гру. Цю умову потрібно узгодити з усіма гравцями перед партією. Час краще розраховувати із запасом, особливо якщо не всі з гравців знають правила. Враховуйте також той факт, що на початкову розкладку деяких ігор може піти хвилин десять або навіть більше.

Вільне місце – це часто стає критичною умовою. Одні ігри (наприклад, карткові або спеціальні дорожні видання) вмістяться і на маленькому столику в кафе або десь в транспорті, в той час як для інших ігор буде потрібен великий стіл, а деякі краще відразу розкласти на підлозі.

Особливості оточення, наприклад, шум або освітлення, можуть перешкодити грі або, навпаки, створити відповідну атмосферу.

Категорія 3 – складність гри також відіграє важливу роль у виборі : навряд чи дорослому захочеться грати в яскраву дитячу гру, а маленькій дитині буде складно освоїти правила, наприклад,”Гри Престолів”. Також новачкові краще почати освоєння світу настільних ігор з простої механіки і нескладних правил. Такі ігри, як”Цитаделі”,”Загублені міста”,”Свинтус”,”Уно” чудово підійдуть недосвідченим гравцям.

Як бачите, світ настільних ігор досить різноманітний. Завжди є, що вибрати і для кого. Хочеться відзначити, що докладнішу інформацію ви завжди можете отримати у консультантів магазинів ігор, які підберуть для вас найбільш підходящий варіант.

І для розваги, пропонуємо вам веселий алгоритм вибору настільної гри.

do6

Поділитися в...

Вас може зацікавити...