Як вибрати Молоковідсмоктувач. Як ним правильно користуватися

як вибрати молоковідсмоктувач

Хоча б раз кожній мамі доводилося зціджувати грудне молоко. Молоковідсмоктувачем сьогодні стало користуватися ще легше і приємніше, проте слід правильно вибрати молоковідсмоктувач. Також, правильне використання молоковідсмоктувача допоможе контролювати лактацію і звести неприємні відчуття молодої мами до мінімуму.

Молоді мами вдаються до використання молоковідсмоктувача з різних причин. Найчастіше, перевести малюка на годування з пляшечки мамі доводиться у зв’язку з необхідністю часто відлучатися від дому на тривалий час (навчання, вихід на роботу). У деяких випадках мами переходять на зціджування, якщо малюк знаходиться в лікарні, груди переповнені молоком, яке малюк не з’їдає, або ж мама переживає запалення сосків. Також, молоковідсмоктувачем починають користуватися, коли необхідно встановити певний графік зціджування і годування малюка.

Якщо обставини дозволяють, можна зціджувати і руками, однак мами нерідко роблять вибір на користь молоковідсмоктувачів. Сьогодні найбільш популярні електричні молоковідсмоктувачі, хоча механічні (ручні) моделі все ще в ходу.

Молоковідсмоктувачі використовують для стимуляції і налагодження лактації. Жіночі груди працюють за принципом «попит-пропозиція», тому якщо молода мама відчуває недолік молока, вона може використовувати Молоковідсмоктувач для збільшення лактації. Противники цього методу вважають, що природа передбачила все, і жіночий організм виробляє молока рівно стільки, скільки необхідно. Рекомендуємо звернутися до лікаря-фахівця, який допоможе налагодити лактацію, але виходячи із загального досвіду, зціджування молоковідсмоктувачем допомагає налагодити і підтримати стабільну лактацію і забезпечити малюка молочком, якщо грудне вигодовування з якихось причин неможливе.

Молоковідсмоктувач також використовують для профілактики лактостазу. Застій у молочних протоках може виникнути, коли малюк швидко наїдається або протоки не розроблені. Щоб запобігти застою молока, промацайте груди на предмет твердих грудочок і акуратно помасажуйте болючі місця. Використання молоковідсмоктувача допоможе розробити протоки і звільнити груди для нової порції молока. А також, як це не парадоксально, зціджування допоможе завершити лактацію, коли Ви прийняли рішення про відлучення дитини від грудей. Періодичне зціджування полегшить неприємні симптоми і буде сигналом для організму, що молока потрібно менше – лактація поступово зійде нанівець.

Види молоковідсмоктувачів

Механічні помповий молоковідсмоктувач, молоковідсмоктувач з грушею і шприцевий молоковідсмоктувач є найдешевшими, але і менш ефективними. Стискання-розтискання груші (помпи) створює вакуум і «висмоктує» молоко з грудей. Однак інтенсивний вплив на груди часто призводить до тріщин сосків, хворобливих відчуттів. Сучасні моделі молоковідсмоктувачів оснащені масажними пелюстками, які дбайливо охоплюють область ареоли, тим самим стимулюю зціджування.

Електричний молоковідсмоктувач коштує на порядок дорожче, але і вважається найбільш ефективним. Сучасні електричні молоковідсмоктувачі імітують процес природного смоктання малюка. Більшість фірм передбачають використання молоковідсмоктувача, як від мережі, так і від батарейок (акумуляторів). Електродвигун, який кріпиться до вирви, або з’єднується з нею проводами, створює вакуум і регулює силу всмоктування і швидкість роботи. Остання новинка – електричний молоковідсмоктувач, в пам’яті якого зберігаються параметри певного режиму і відтворюються при подальшому зціджуванні.

Найпопулярнішими марками тонометри, безперечно, є молоковідсмоктувачи Medela і PhillipsAvent. Сьогодні покупка молоковідсмоктувача мало не передує пологам, а процес грудного вигодовування рідко обходиться без зціджування і використання молоковідсмоктувача. Мами на численних форумах люто відстоюють молоковідсмоктувачі Avent або Medela, однак питання вибору молоковідсмоктувача індивідуальне.

Молоковідсмоктувач Medela

Молоковідсмоктувач Medela Mini Electric є популярною моделлю з наступною комплектацією: воронка, головка клапана, мембрана клапана (плюс запасна), пляшечка для збору грудного молока з кришкою, заглушка для кришки, ковпачок, підставка для пляшечки, мотор з відсіком для батарей, мережевий адаптер.

Молоковідсмоктувач Medela Mini Electric потребує регулярної гігієнічної обробки. Також, в якості рекомендацій до використання відзначають, що зціджування необхідно починати з мінімального рівня потужності і постійно стежити за герметичністю системи молоковідсмоктувача. Воронка молоковідсмоктувача повинна щільно прилягати до грудей під час зціджування, що забезпечить ефективну роботу системи. У разі переповнення пляшечки і потрапляння молока в мотор, слід зупинити зціджування, протерти мотор і змінити контейнер.

Механічний молоковідсмоктувач Medela Manual Breast Pump на відміну від Medela Mini Electric дешевше за вартістю, а також оптимальний для швидкого зціджування далеко від джерела живлення. Молоковідсмоктувач Medela Manual Breast Pump відтворює природний цикл смоктання дитини, але в той же час цей молоковідсмоктувач простий у використанні і легко стерилізується. Молоковідсмоктувач Medela Manual Breast Pump дозволяє плавно регулювати силу зціджування для зручності матері. Виробник підкреслює необхідність ретельного очищення. Під маркою Medela випускаються парові стерилізатори, а також пакети для парової стерилізації в мікрохвильовій печі.

Молоковідсмоктувач Phillips Avent

Серед товарів, представлених маркою Phillips Avent, найбільш вражає набір «Ділова мама», в який входять ручний молоковідсмоктувач Phillips Avent ISIS, термоізолююча сумка, контейнери для молока і охолоджуючі пакетики з гелем. Ручний молоковідсмоктувач Avent ISIS легко збирається, зручний у застосуванні, а його частини можна мити навіть в посудомийній машині (що не виключає подальшу стерилізацію). Уважно читайте інструкції по збірці молоковідсмоктувача, що додається до набору!

Почавши зціджування ручним молоковідсосом Avent ISIS, швидко натисніть і відпустіть рукоятку 5-6 разів, ця дія зімітує смоктання дитини і стимулює видільний рефлекс. Далі натисніть на рукоятку молоковідсмоктувача, утримайте її на 2-3 секунди, потім відпустіть. Такий темп схожий з ритмом смоктання дитини, а в інтервалах між натисканням рукоятки грудне молоко перетікає в пляшечку. В середньому, за допомогою ручного молоковідсмоктувача Avent ISIS на зціджування 60-120 мл грудного молока молода мама витратить 10 хвилин. Однак процес зціджування глибоко індивідуальний, тому якщо Ви зціджуєте більше 120 мл за один раз, радимо використовувати пляшки або контейнери Avent більшого об’єму, щоб не переривати зціджування.

Молоковідсмоктувач Nuk

Однією з найпопулярніших моделей виробника продуктів для дітей Nuk є NUK Soft&Easy – ручний молоковідсмоктувач, який рекомендують для швидкого зціджування, а також розробки грудей перед годуванням. Молоковідсмоктувач NUK Soft&Easy дозволяє зціджувати молоко однією рукою, силіконова накладка дбайливо масажує груди, не травмуючи соски, Молоковідсмоктувач ставиться на опорну підставку і легко дезінфікується. Всі продукти компанії Nuk виготовлені з безпечних матеріалів (силікон, пластик, які не містить бісфенол-А) та підтверджені лабораторними дослідженнями.

Молоковідсмоктувач Tommee Tippee

Молоковідсмоктувач Tommee Tippee, модель “Closer to Nature”, складається всього з трьох частин, що полегшує використання. Гнучка чашка молоковідсмоктувача в поєднанні і м’яким масажем під час зціджування забезпечує комфортне використання. Слід зазначити, що в комплекті з молоковідсмоктувачем “Closer to Nature” виробника Tommee Tippee йде контейнер для стерилізації молоковідсмоктувача. Це значно полегшує догляд за молоко відсмоктувач ем і гігієну процесу зціджування. За допомогою цього контейнера молоковідсмоктувач Tommee Tippee і всі аксесуари можна стерилізувати в мікрохвильовій печі. Налив у цей бокс 100 мл води, покладіть туди деталі поставте бокс на 3 хвилини в мікрохвильову піч, щільно закривши кришку.

Більш того, в комплект молоковідсмоктувача Tommee Tippee входять пляшечка з кришкою, перехідники для пляшечок Tommee Tippee з шийкою різного діаметру і деякі запасні частини.

Альтернативою ручному молоковідсмоктувачу Tommee Tippee “Closer to Nature” буде зручний електронний Молоковідсмоктувач Tommee Tippee, який забезпечує швидке зціджування, має 4 швидкості, а також легкий в збірці і стерилізації. У комплект молоковідсмоктувача Tommee Tippee входять пляшечка, 2 контейнера для зберігання молока, контейнер для стерилізації та вкладиші для бюстгальтера.

Як вибрати Молоковідсмоктувач

То який молоковідсмоктувач вибрати? Причини, з яких Ви вирішили придбати молоковідсмоктувач, безпосередньо пов’язані з його вибором. Досвід більшості мам підказує, що електричний працює набагато швидше, тому його варто вибрати, щоб заощадити час і якщо Ви зціджуєте регулярно. Ручний молоковідсмоктувач буде зручний в дорозі, адже Ви не будете залежати від джерела енергії. Слід пам’ятати, що зціджування молока вручну втомлює, тому оберіть модель і виробника, який найбільш Вам підходить. Останнім часом з’явилася можливість взяти молоковідсмоктувач напрокат в деяких магазинах або знайти оголошення про прокат в інтернеті, що дуже практично і дозволить максимально точно визначитися з вибором.

Безумовно, кращий Молоковідсмоктувач зможете вибрати тільки Ви, виходячи з ряду обставин (власні відчуття, рекомендація лікаря, умови зціджування, ціна і т.д.). Тому не варто цілком покладатися на досвід подруг або родичок, рекомендації та відгуки про молоковідсмоктувачі форумчанок – це лише інформація, зібравши яку, Ви зможете визначити, який хороший молоковідсмоктувач з представлених на ринку сьогодні.

При покупці молоковідсмоктувача, радимо звернути увагу на документи, що підтверджують оригінальність товару, гарантійний талон і безпосередньо комплектацію. Наприклад, в набір ручного молоковідсмоктувача Avent ISIS, крім молоковідсмоктувача, входять термоізоляційна сумка, контейнери для грудного молока (4 шт.), і охолоджуючі пакетики з гелем.

Молоковідсмоктувачем зручно користуватися, коли можна регулювати швидкість (інтенсивність) зціджування і коли його легко мити.

В інструкції завжди вказано, як правильно стерилізувати молоковідсмоктувач того чи іншого виробника. Більше того, провідні марки з виробництва тонометри (Phillips, Medela, TommeeTippee, Beurer, Chicco) виробляють універсальні парові стерилізатори для пляшечок і молоковідсмоктувачі, що дозволяють швидко і надійно обробити ємності та аксесуари для грудного вигодовування без застосування хімічних засобів.

Як користуватися молоковідсмоктувачем

Перед використанням молоковідсмоктувача ретельно вимийте руки і обробіть груди. Потім, простерилизуйте і зберіть молоковідсмоктувач згідно інструкції. Не забувайте, що час зціджування, обстановка і Ваш настрій значно впливають на результат. Подбайте про те, щоб Вам було комфортно. Сядьте зручно, можна трохи нахилитися вперед. Важливо щільно притиснути воронку молоковідсмоктувача до грудей. Увімкніть молоковідсмоктувач або обережно натисніть на рукоятку ручного молоковідсмоктувача і відчуйте зусилля, з яким молоковідсмоктувач діє на Ваші груди. Постарайтеся підібрати для себе оптимальний темп зціджування. Якщо зціджування заподіює неприємні відчуття або сильний біль, необхідно припинити зціджування проконсультуватися з лікарем. Не нехтуйте своїми відчуттями!

Використання молоковідсмоктувача вимагає вправності і практики. Сприяє зціджуванню легкий самомасаж грудей. Після декількох спроб використання молоковідсмоктувача для зціджування повинно стати звичним. Молоді мами радять не поспішати і розслабитися. Також, тепло сприяє виділенню молока, тому теплий душ і спокійна обстановка сприяють вдалому зціджуванню. Найлегше звикнути до використання молоковідсмоктувача, коли молоко почне стійко прибувати – десь через 2-4 тижні після пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...