ЯК ВИБРАТИ КОНТРАЦЕПЦІЮ: ПОРАДИ ГІНЕКОЛОГА

Який метод контрацепції найбільш ефективний? Коли підійдуть свічки, а коли краще приймати протизаплідні таблетки? Вибираємо контрацептиви разом з лікарем.

Ще років 200 тому стаття про контрацепцію в газеті чи журналі викликала б ефект бомби, що розірвалася. Зараз про це говорять відкрито і спокійно, підліткам читають лекції про важливість контрацептивів в школі, а дорослі дівчатка вже не ходять на побачення без презервативу в сумочці. В інтернеті маса інформації про те, який метод контрацепції надійніший, і це прекрасно. Однак не варто забувати про те, що вибір способу захисту в сексі – справа суто індивідуальна. Те, що підходить лідеру думок в Instagram, не підійде восьми з десяти його підписників. Про те, який метод контрацепції краще вибирати жінці в кожному конкретному випадку, розповіла акушер-гінеколог вищої категорії, письменниця і лектор Наталія Лелюх.

Кому і для чого потрібні контрацептиви

«У контрацепції в наш бурхливий час сексуальних і не тільки революцій дві головні цілі: запобігання небажаній (саме зараз, саме з цим партнером або взагалі) вагітності і захист від інфекцій, які передаються статевим шляхом. Поговоримо про першу мету. Любі дівчата та прекрасні жінки, вагітність повинна бути бажаною, і саме тоді, коли ви її бажаєте. Знову-таки, непогано враховувати бажання вашого партнера – зазначає Наталія Лелюх. Про це потрібно подбати до сексу, і вам особливо. Бо може статися, що вашому партнерові не подобаються презервативи або він думав, що «ви самі знаєте як».

Що стосується другої мети, а саме захисту від ЗПСШ, тут рекомендацій небагато. Презерватив ваш вірний друг і соратник в тих випадках, коли ви погано знаєте партнера або, навпаки, знаєте його досить добре, щоб сумніватися в його надійності і сталості. Ніякі інші види контрацептивів не можуть похвалитися таким ступенем захисту від ЗПСШ, як презервативи. Врахуйте, що вагінальні мазі і свічки можуть захистити вас від деяких видів хвороб, але при цьому абсолютно безсилі проти СНІДу. Тому не йдіть на повідку у швидкоплинних бажань і не піддавайтеся на вмовляння того, кому не довіряєте. Краще втратити момент пристрасті, ніж довго і дорого лікувати неприємні болячки.

Як вибрати ефективний метод контрацепції

Життєвих ситуацій безліч. Щоб вам було простіше орієнтуватися в методах контрацепції, що підходять під кожну з них, Наталя Лелюх підготувала невеликий гайд по контрацептивах з основними рекомендаціями щодо їх використання. Отже, якщо у вас:

статеве життя нерегулярне, партнер малознайомий або викликає сумніви. Тільки презерватив.

статеве життя нерегулярне, але партнер один і той же, постійний і надійний. Презерватив, сперміциди або внутрішньоматкова спіраль (призначається і встановлюється лікарем). Останній варіант переважно на перспективу, адже нерегулярне статеве життя колись може стати регулярним.

регулярне статеве життя (ритм у кожного свій, але середня частота не менше 2 разів на тиждень) з постійним і надійним партнером. Якщо у вас плани на вагітність, але поки що ви до неї не готові, добре працює гормональна контрацепція. Це можуть бути не тільки таблетки, але і вагінальне кільце, контрацептивний пластир або гормональна внутрішньоматкова спіраль. Будь-який з цих методів призначається лікарем. Також можна використовувати механічну внутрішньоматкову спіраль (ще раз: призначається і встановлюється лікарем), календарний метод (не завжди надійний, часто бувають «сюрпризи») і перерваний статевий акт (не надійніше календарного методу).

регулярне статеве життя з постійним і надійним партнером плюс виконана або з якихось причин неприйнятна місія батьківства. Простіше кажучи, якщо ви з партнером твердо впевнені в тому, що не хочете дітей, можна вдатися до хірургічного втручання. Для жінок це стерилізація, для чоловіків вазектомія. Важливо пам’ятати, що ці процедури повинні проводитися тільки після консультації лікаря і під його строгим контролем. Також врахуйте, що ці методи контрацепції незворотні.

статеве життя після пологів на тлі лактації. Це одна з найбільш ризикових ситуацій в плані можливої ​​вагітності. Деякі жінки роблять ставку на так звану лактаційну аменорею – стан організму, при якому гормон пролактин, який стимулює лактацію, в той же час пригнічує овуляцію. Однак стовідсоткової гарантії того, що це працює в кожної жінки, немає. Інакше в світі було б набагато менше дітей-погодків. Для ефективної контрацепції в період лактації вибирайте презерватив, але не звичайний, а з додатковим лубрикантом. Справа в тому, що пролактин крім іншого сушить слизову, а лубрикант потрібен, щоб в результаті тертя презерватив не порвався. При цьому вибирайте правильну змазку: лубриканти на масляній основі ушкоджують латекс презерватива.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...