ЯК ВИБРАТИ ХОРОШУ НЯНЮ: ЧЕК-ЛИСТ ДЛЯ БАТЬКІВ

Як вибрати хорошу няню для дитини? Це питання напевно цікавить багатьох ділових мам, які збираються виходити на роботу раніше, ніж закінчиться декрет та й мам школярів це питання хвилює не менше

Няня – це перш за все не найманий робітник, а ваш помічник.

Вона – ваші очі, руки, ваш представник в той час, поки самі ви не поруч з малям. Тому відносини потрібно вибудовувати так, щоб ви з з нянею дивилися в одну сторону і реалізовували загальну стратегію.

Ділові відносини з нянею

У теорії здається, що відносини з нянею – суто ділові. У вас є дитина, у неї – навички, які дозволяють доглядати за малюком в той час, поки ви зайняті. Але у форматі сім’ї, в якому вам належить спілкуватися, особисті кордони нерідко порушуються.

Де є дві людини, там може виникнути багато непорозумінь. Складно знайти маму, яка була б на 100% задоволена своєю нянею і, чесно кажучи, не менш складно знайти няню, яка повністю розділяла б погляди свого роботодавця.

Це результат того, що ми порушуємо одне правило, однаково ефективне для побуту, бізнесу і будь-якої іншої сфери життя: домовлятися про все треба на березі, поки ще не сів у човен і не взявся за весла. Перекроювати угоди в процесі роботи незручно обом сторонам.

Правила спілкування з нянею

Взаємна повага і дотримання домовленостей – два кити гармонійних відносин між нянею і батьками дитини.

  1. Складіть чіткі інструкції

Продумайте, що неприпустимо з боку няні щодо малюка і догляду за ним. Опишіть режим дня, звички дитини. Не лукавте: якщо малюк звик до певного режиму, з приходом няні він не повинен змінюватися – це лише все ускладнить. Дитині і бейбісіттеру потрібен час, щоб звикнути один до одного.

  1. Складіть докладний список обов’язків

Це допоможе в майбутньому уникнути образ. Якщо у вас з’явиться необхідність додаткової допомоги, внесіть пункт в список і обговоріть розмір доплати.

Буває, що з часом на няню звалюють все роботу по дому. «Ти ж все одно будеш гуляти з малюком, так зайди ще в магазин за їжею! А поки він буде спати, тобі ж не складно приготувати їжу або прибрати в будинку (час-то вільний)?» Так не можна. Якщо вам потрібно більше, ніж догляд за дитиною, перегляньте розмір оплати.

  1. Будьте пунктуальні

Закріпіть в письмовому вигляді графік роботи няні та зарплати. Хоча мова йде про ваше маля, няня не зобов’язана входити в ваше становище і діяти у ваших інтересах на шкоду власним. Знаєте, що може трапитися форс-мажор? Обговоріть алгоритм дій і матеріальну компенсацію.

  1. Не підривайте авторитет няні в очах дитини

Ви ввели няню в коло спілкування малюка, наділили її величезним авторитетом – будьте послідовні і не руйнуйте її значення в очах малюка. Допомагайте їм вибудовувати довірливі відносини.

  1. Няня – не член вашої родини

Потрібно зробити зауваження? Пам’ятайте, що критика повинна бути конструктивною і висловлена ​​ввічливо (це не родич, який знає, що ви все одно його любите). Поясніть, що не влаштовує, як потрібно робити в майбутньому.

Не переходьте на особистості! Причіпки і докори погіршать ваші відносини швидше, ніж недомовленості.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...