Як вибрати двоярусне ліжко?

Як вибрати двоярусне ліжко

Двох’ярусне ліжко! Спробуйте відшукати дитину, яка відмовиться від такого скарбу. Для дітей це цілий світ, справжній власний будинок – погодьтеся, від цього неможливо відмовитися! І навіть з точки зору раціональних батьків, двох’ярусне ліжко – корисне придбання, адже воно звільняє багато місця, що важливо в організації будь-якої, навіть досить просторої, дитячої кімнати. На думку психологів, для гармонійного розвитку, дітям як повітря необхідний вільний простір – рівно, як і їх особисте місце. Навіть новонароджений малюк потребує власного місці для сну. А коли дитина підросте, то цілком очевидно, що саме двох’ярусне ліжко може стати оптимальним рішенням для дитячої кімнати. Адже така конструкція:

  • економить місце;
  • звільняє простір для ігор;
  • забезпечує особистий простір дитині, де вона може створити свій власний світ.

Якщо ж ви все ще сумніваєтеся в тому, що всі перераховані вище переваги дійсно варті того, щоб зупинити свій вибір на двох’ярусному ліжку, то причина цьому може бути тільки одна – роздуми про те, наскільки безпечні такі меблі для дітей. Це суттєвий момент, який не залишить байдужим жодного з батьків. Напевно з вами вже поділилися побоюваннями всі, кому ви встигли розповісти про свої плани на майбутню покупку: “Це небезпечно, дитина може впасти і розбитися!”. Ставтеся до таких суджень критично: ви повинні розуміти, що рух для дитини – це життя, і якщо ви приберете з дому всі потенційно-небезпечні предмети (адже він може впасти і з дивана!), То позбавите своє чадо можливості розвиватися фізично. Краще підійдіть відповідально до вибору дитячих меблів – в цьому вам допоможуть наші поради.

Отже, останні сумніви розвіяні, і перед вами стоїть лише одне питання – як вибрати двоярусне ліжко?

Які бувають двоярусні ліжка?

Існує декілька варіацій на тему “двох’ярусне ліжко”. У сучасних меблевих магазинах знайдуться моделі, що задовольняють будь-які вимоги. Наприклад, вам покажуть конструкцію для однієї дитини, коли на верхньому ярусі знаходиться ліжко, а на нижньому – письмовий стіл, шафа або диванчик. Цей же диванчик може використовуватися як спальне місце, якщо в сім’ї дві дитини, а якщо на нижньому рівні встановлений розкладний диван – це відмінний варіант для багатодітної сім’ї.

На що звернути увагу при виборі двох’ярусної ліжка?

Отже, ви стоїте перед вибором, вам потрібні конкретні поради та керівництва для того, щоб знати – як вибрати двоярусну ліжко.

Головна вимога, якій повинні відповідати меблі – це їх міцність. Особливо це актуально при виборі такого нестандартного дитячого ліжка. Перевірте ніжки ліжка – вони повинні бути стійкими, виключається будь-яке похитування. Не дозвольте собі спокуситися красивими, фігурними підпорами – закликаємо вас: заради власного спокою зупиніть свій вибір на міцних, товстих ніжках. Найкращий спосіб перевірити міцність ліжка – піддати її справжньому випробуванню, забравшись на верхній ярус – причому, зробити це повинна не дитина, а ви, дорослий. Якщо ліжко стійко витримає вашу вагу – випробування пройдено.

Наступним пунктом перевірки буде висота бортиків на верхньому ярусі. Адже вони створені спеціально для того, щоб забезпечувати безпеку дитини під час сну. Переконайтеся, що їх висота як мінімум 30 см.

Також варто звернути увагу на відстань між ярусами – оптимально, якщо на нижньому ярусі буде комфортно сидіти і дитині, і дорослому. І в той же час, занадто високо встановлений верхній ярус може доставити масу незручностей тому «щасливчику», якому дістався «другий поверх». Якщо стелі у вашій квартирі низькі, то зверніть на цей момент особливу увагу, і виберіть відповідний саме для вашої квартири варіант. При цьому, врахуйте наступні умови: чи зручно буде заправляти ліжко на верхньому ярусі, і чи зручно спускатися або підніматися по сходах.

Безпека двох’ярусного ліжка.

Як вибрати двоярусну ліжко, щоб воно була максимально безпечним для дітей? Навіть якщо ви з якихось причин не маєте можливості оглянути ліжко безпосередньо в магазині, а, наприклад, вибираєте його по каталогу в інтернет-магазині, ви можете зробити правильний вибір, спираючись на наступні рекомендації.

Зверніть увагу на сходи – для безпеки дітей буде краще, якщо вони будуть оснащені зручними поручнями. Також пам’ятайте, що максимально безпечними є сходи, встановлені не строго вертикально, а більш-менш нахилено – по таких сходах буде зручніше забиратися і спускатися, тому вони, звичайно, більш безпечніші, ніж ті, які вертикально з’єднують верхній і нижній яруси.

Вам буде зручніше пристосувати похилу драбину до умов вашого житла, якщо ви зробите вибір на користь ліжка, сходи до якого можна приєднати з будь-якої зручної вам сторони.

Наявність бортиків і обмежувачів. Оглядаючи двоярусне ліжко з точки зору безпеки для дитини, зверніть більш пильну увагу на верхній ярус – якщо під час сну від падіння дитини надійно охороняють бортики, то в будь який інший час цю функцію можуть виконувати спеціальні обмежувачі, передбачені в деяких моделях.

З якого матеріалу вибрати двоярусне ліжко?

Ще один важливий момент – це матеріал, з якого зроблене ліжко. Погодьтеся, що меблі в дитячій кімнаті, зроблені з екологічно чистого матеріалу – це одна з найважливіших умов для того, щоб дитина росла здоровою і гармонійно розвивався. Найкраще, що ви можете вибрати для свого чада – це меблі з натурального дерева. Якщо у вас є можливість замовити ліжко за індивідуальним проектом, вибирайте в якості матеріалу березу, дуб або бук. Якщо необхідний більш бюджетний варіант – підійдуть вироби з сосни.

У тому випадку, якщо ліжко зроблена з ДСП, ви маєте повне право проявити допитливість і ознайомитися з гігієнічним сертифікатом, в якому мають бути вказані всі необхідні показники, в тому числі найголовніший – рівень формальдегідів.

Відмовтеся від меблів, зроблених з металу. Крім не естетичного зовнішнього вигляду, таке ліжко доставить масу неприємних моментів її власникам – основне, це, звичайно, травми.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...