Як вибрати дитячий домашній спортивний комплекс?

домашній спортивний комплекс для дитиниБагатьох сучасних дітей по праву можна назвати неспокійними бешкетниками. І батькам доводиться докладати величезних зусиль, щоб бурхливу енергію дуже активних дітей направити в потрібне русло. На щастя, є один засіб, який принесе величезну радість як «домашнім» тихоням, так і постійно бігаючим дітлахам. Мова йде про домашнє спортивному комплексі для дітей. Він може виступати просто чудовим варіантом подарунка для дітей обох статей. Спортивний комплекс, встановлений вдома, буде не тільки займати дітей, але і приносити відчутну користь їхньому здоров’ю. Спортивні комплекси, придатні для установки в будинку, часто називають спортивними куточками. Вони хороші тим, що батьки можуть підбирати їх комплектацію на свій розсуд. Крім того, є можливість через якийсь час замінити частину спортивного інвентарю, додавши в нього інші елементи. Вносити зміни і доповнення в домашній спортивний комплекс найкраще поетапно. Робити це потрібно з урахуванням віку і розвитку дитини. Спортивний комплекс для дітей найчастіше э сукупністю об’єктивно підібраного спортивного інвентарю.

Основою комплексу служить міцний каркас, що складається з шведської стінки або драбинки. Саме до них і кріпляться інші спортивні елементи. Потрібно врахувати таке виходячи з того, що драбинку теж потрібно підбирати з орієнтуванням на вік дитини. Це означає, що крок сходинок повинен бути для дитини максимально зручним. Для маленьких дітей зазвичай вибирають максимально простий комплекс. Однак через певний час його можливо і вдосконалити, зробивши його більш функціональним і оснащеним досить серйозним спортивним інвентарем. В якості економного варіанта спортивні магазини сьогодні пропонують металевий комплекс. Дерев’яний його аналог буде коштувати в рази дорожче. Сучасні дитячі спортивні комплекси робляться дуже легкими по вазі. Але це не зменшує показника їх міцності. Тому займатися на такому комплексі допустимо навіть батькам. Вибираючи домашній комплекс, потрібно неодмінно звертати увагу, на яке вагове навантаження розраховані його елементи. Завдяки спільним заняттям з дитиною на такому комплексі вам вдасться налагодити з ним тісніший дружній контакт. Дитина обов’язково буде вас сприймати як свого наставника і друга. Багато батьків відмовляються придбати спортивний комплекс, вважаючи, що вдома не вистачить для нього місця. Однак, якщо ви викроїли містечко для дитячого ліжечка, то і для спортивного куточка місце обов’язково знайдеться. Потрібно відзначити, що мати домашній спортивний куточок мріють всі діти.

Якщо ваша квартира невелика, то спортивний куточок можна розмістити на двох-трьох метрах вільної площі. Для цього попередньо потрібно буде винести весь старий і непотрібний мотлох, а також зайві предмети інтер’єру.

При регулярних заняттях на кільцях стануть зміцнюватися м’язи ніг і рук, а також спини. Але кільця слід підбирати так, щоб руки дитини не могли з них зісковзувати. Іншим елементом домашнього спортивного комплексу виступає підвісний канат. Всі батьки знають про непереборне бажання дітей кудись залізти, десь повисіти. Тому, навіть якщо вашій квартирі притаманні порівняно невисокі стелі, для установки каната завжди можна знайти можливість. Від занять на канаті дитина буде більш витривала. І це вкрай важливо, якщо в сім’ї у вас росте майбутній чоловік. Ще одним елементом домашнього комплексу можуть виступати дерев’яні гойдалки. Вони принесуть величезну користь маленьким дітям, доставляючи їм радість і задоволення. Але гойдалки вимагають більшої площі вільного простору. Обов’язково зверніть увагу на такий елемент комплексу, як турнік. Турніки сьогодні випускаються дуже міцними і безпечними для дітей. Турнік сприятиме розвитку м’язів всіх груп, а також набуттю дитиною правильної постави.

Якщо дитина буде висіти і займатися на такому турніку часто, то вона зможе вирости достатньо високою і стрункою. Комплекс рекомендується оснастити і мотузяною драбиною. Вона являє собою досить нехитре пристосування, яке однак зможе істотно зміцнити весь дитячий організм. Діти зазвичай пересуваються по мотузяній драбині з дивовижною легкістю. При такому атрибуті вони зможуть влаштовувати ігри типу «веселі джунглі». Альтернативою драбини може стати мотузкова сітка. Розвинути завзятість, вправність і відчуття рівноваги дитина зможе при заняттях на гімнастичній колоді. У верхній області домашнього комплексу можна розмістити гніздо з м’яким плетеним дном. Наскільки б не була розвинена гнучкість і старанність у вашої дитини, від падінь вона все одно не може бути застрахована. Тому обов’язково на підлозі розмістіть спортивні мати. Мати дозволять знизити ймовірність отримання травм. Та й батькам за їх наявності буде за дитину набагато спокійніше. Домашні комплекси більш високого рівня зазвичай доповнюються «грушами», брусами, гладкою гіркою, велотренажером, кільцем для баскетболу, а також біговою доріжкою. Вибирати дитячий спортивний комплекс необхідно з урахуванням певних правил. Спочатку батькам слід визначитися з тим, яка вільна площа може бути виділена під цю споруду. Потім потрібно вирішити питання зі способом кріплення. Адже спортивний комплекс може кріпитися не тільки до стіни, а й на розтяжках. Визначитися потрібно і з тим видом матеріалу, який для вас буде кращим.

Елементи з дерева будуть виглядати більш привабливо. До того ж, вони є повністю екологічними. Однак і розраховане на них максимальне навантаження буде меншим. Зазвичай воно не перевищує сімдесят п’ять кілограмів. Дерев’яні спортивні комплекси не завжди підходять для дорослих людей. Зате комплекс з металу витримає навантаження в сто п’ятдесят кілограм. Комплекс для занять повинен бути адаптований і до віку дитини. Якщо ви купуєте його для дитини, яка не досягла ще й трьох років, тоді цілком можна обійтися тільки шведською стінкою і дуже м’яким матом. Крок сходинок повинен бути рівний двадцяти сантиметрам. А розташовані на драбинці ручки в діаметрі не повинні перевищувати трьох сантиметрів. Також ви можете придбати драбину, де сходинки додатково оснащені масажним покриттям. Це допоможе поліпшити якість кровообігу в дитячих ручках і ніжках. Завдяки такому приємному для дитини масажу можна буде уникнути проблеми плоскостопості. А моторика дитини буде якісно розвинена з самого раннього віку. Якщо поверхня сходів буде рельєфною, то це захистить кінцівки дитини від ковзання. Ризик отримати випадкову травму в результаті буде зведений до мінімуму. Дерев’яні гойдалки рекомендується включати в комплекс по досягненню дитиною трьох років. Також в цьому віці корисними буде мотузкові сходи на ряду з гімнастичними кільцями.

Причому кріпитися ці снаряди повинні до підлоги. Розширювати спектр елементів спортивного комплексу можна після п’яти років. Так, в якості доповнення ви можете для дитини купити плоску гірку, бруси, «грушу», підвісний канат, кільце для баскетболу на сайті SportMarket. Прислухайтеся і до побажань, які вам обов’язково буде висловлювати дитина. Однак до трьох років дозволяти дитині займатися можна лише під вашим безпосереднім наглядом. Якщо у вашої дитини діагностовано які-небудь захворювання, то перед покупкою спортивного комплексу обов’язково заручитеся консультацією дитячого педіатра. Для дітей домашній спортивний комплекс неодмінно стане цілим світом, наповненим масою цікавих можливостей. Завдяки такому комплексу діти без зусиль зможуть дати волю власній фантазії. Їм завжди буде, чим зайнятися, у що пограти. І такі ігри обов’язково дозволять дитині розвиватися фізично належним чином. Та й самі батьки неодмінно залишаться задоволеними.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...