Як вибрати дитяче ліжечко?

дитяче ліжечкоТи ось-ось станеш мамою і з нетерпінням чекаєш цього моменту. Цього моменту чекають також твої батьки і майбутній татусь, та й всі родичі та знайомі, яких ввели в курс справи. Всі обізнані, всі в передчутті, всі чекають того дня, коли у вашому будинку з’явиться новий чоловічок.

Коли він з’явиться на світ, можна буде в гості приносити гарні мініатюрні дрібнички, іграшки та іншу дитячу дрібноту, яка змушує пищати від розчулення і захоплення мало не кожну жінку, переступивши поріг магазину товарів для малюків.

Але поки малюк у матусі під серцем, брязкальця і пінетки – не найбільша турбота для без п’яти хвилин батьків. Саме час подумати про більш нагальні придбання, без яких вам не обійтися. Перше, що варто внести в список запланованих покупок, буде, зрозуміло, дитяче ліжечко.

Коли ваш синочок чи донечка покинуть стіни пологового будинку і вирушать додому, там їх буде зустрічати затишне, комфортне дитяче ложе, яке повинно відповідати кільком вимогам в обов’язковому порядку. Коли ви вибираєте диван або ліжко для себе, як правило, ви орієнтуєтеся на зовнішній вигляд і ціну меблів, якщо ж ви плануєте купити дитяче ліжечко, вам варто звернути увагу ще на деякі нюанси. Яким вимогам повинна відповідати покупка – ми вам підкажемо. А якщо ви приміряєте на себе роль батька вперше, вам буде особливе корисно знати, які бувають дитячі ліжечка.

1. Класичні традиційні ліжечка

Ці ліжечка, як правило, оснащені стаціонарним дном, однією або подвійними відкидними сторонами. Вони встановлюються на нерухомих ніжках без полозів. Перевага такої ліжечка полягає в її стійкості. Навіть по закінченні сну ваш малюк захищений від ризику перевертання ліжечка або іншого виду травматизму гіперактивного малюка.

2. Колиски

Ці ліжечка оснащені полозами-гойдалками. Якщо ваше дитя засинає не зразу, заколисувати його ви зможете без обов’язково взяття на руки. І малюк звикає до місця, де повинен засинати, і вам менше навантаження для рук – для мам, хто вже знає, що таке “ручні” заколисування кожен день, такий варіант буде справжнім подарунком.

Часто батьки купляють колиски з балдахінами – атмосфера сну моментально перетворюється і налаштовує до відпочинку. Також ви можете практично з найперших місяців причепити по бічних поручнях ліжечка дитячі розвиваючі іграшки – це обов’язково займе вашого малюка.

Яскраві кольори, хитромудрі форми, незнайома фактура, музичний та світловий супровід – ваша дитина потихеньку починає свій шлях по доріжці розвитку в той час, як ви можете відлучитися на кухню приготувати їй обід або випрати пелюшки.

3. Ліжечка трансформери

Відмінний варіант, який останнім часом користується великою популярністю. Ці ліжечка легко перетворюються з колисок для новонароджених в ліжечко для діток більш дорослих. Ваше чадо підросло, але бюджет ваш від цього ніяк не постраждав – такі перетворення ліжечка вам напевно сподобаються.

Дизайнерські вирішення в цьому варіанті заслуговують на особливу увагу. Можна знайти ліжечка у вигляді машинки або кораблика, з гірками або драбинкою, двоярусні або з комодом і полицями для дитячих дрібничок.

4. Манежі

Відмінна конструкція, оснащена суцільними прозорими боковинами. Особливо тривожні батьки тільки зрадіють такому придбанню – малюк завжди на очах і в безпеці. У такому універсальному містечку малюк може не тільки спати.

Однак все ж не варто об’єднувати місце для сну з місцем для розваг – для дитини буде краще чітко розмежовувати їх, відчувати різницю і звикати до неї.

5. Переносні ліжечка

Цей варіант хороший для непосидючих … ні, не дітей, а батьків-мандрівників. Якщо ви не збираєтеся ставити крапку на своєму туристичному захопленні з народженням дитини, переносне ліжечко вам просто необхідне.

В принципі, практично всі сучасні коляски для новонароджених виробляють з урахуванням необхідності транспортувати люльки окремо від шасі. Корпус від коляски також може виступати в ролі переносний ліжечка, тому немає сенсу купувати 2 однакових товари – стаціонару все ж варто віддати перевагу.

Отже, з різновидом ліжечок ми розібралися. Кілька порад про те, чому варто приділити увагу при покупці ліжечка:

Перевіряйте стійкість ліжечка – навіть мінімальний ризик його перевертання повинен бути виключений!

Познайомтеся з сертифікатом якості, тут повинно бути вказано, які матеріали використовувалися у виробництві. Вибирайте тільки натуральні – ніяких токсичних або алергенних речовин не повинно бути в складі.

Приділіть увагу вентиляції – тіло дитини повинне дихати.

Ліжечко повинне бути комфортним і широким. Малюк повинен вільно рухатися і не відчувати себе скутим.

Переконайтеся в тому, що матрац екологічно безпечний і зручний. Здоров’я і постава вашого малюка не повинні постраждати.

Продумайте декор ліжечка – дитину будуть захоплювати різнокольорові малюнки та зображення, іграшки та накидки, це не тільки розважить малюка, але і обов’язково позначиться на його розумовому та емоційному розвитку в подальшому.

Остання порада, але одна з основних – прорахуйте розміри своєї потенційної покупки заздалегідь. Прикиньте, в якому місці в будинку ви хочете її розмістити. Зрозуміло, що перший рік, розумніше буде розташувати ліжечко поряд з собою, щоб не бігати в дитячу кімнату покачати дитину кожного разу, як вона цього вимагає. Однак потім слід привчити малюка до самостійності і виділити йому власний простір. Зніміть розміри місця в дитячій кімнаті, де стоятиме ліжечко вашого малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...