Як вибрати час зачаття?

Період, коли настання вагітності найбільш вірогідне, називається фертильним періодом. За даними дослідження, проведеного в 1995 році Національним інститутом жіночого здоров’я (США), він триває 6 днів: п’ять днів перед овуляцією і один день після неї. Овуляція відбувається кожного місяця приблизно у середині менструального циклу. Її можна визначити, використовуючи метод вимірювання базальної температури. Відразу після овуляції температура збільшується на 0, 2-0, 4 градуси.

Є проста рекомендація парам, щоб їх заняття сексом точно потрапляли на період овуляції, коли жіночий організм найбільш готовий до зачаття: займатися любов’ю через день в період між 10-м і 18-м днями (рахуючи перший день менструації як перший день) вашого місячного циклу.

Втім, не варто відноситися до таїнства акту любові приземлено. Це чинитиме дуже сильний тиск на весь приємний, романтичний, не терплячий ніякого насильства процес зачаття. Краще всього протягом декількох місяців просто із задоволенням займатися любов’ю небагато заздалегідь до гаданого терміну овуляції. Коли ж ви зрозумієте, що з якоїсь причини не можете завагітніти, зверніться за консультацією до лікаря.

Довгий час вважалося, що чоловіку слід утримуватися від сексу протягом декількох днів до найбільш фертильного періоду у жінки, щоб у нього накопичилося більше насінної рідини. Частково це вірно. Дослідження показують, що чим частіше у чоловіка відбувається еяколяція, тим менше у нього насінної рідини.

Необхідно відзначити, що “оплодотворітельноє” властивість сперми залежить від частоти статевих актів. Ніж більше статевих актів і еяколяцій, тим краще головний чинник для зачаття – рухливість сперматозоїдів.

В той же час, декілька актів в день надають зворотну дію – концентрація сперматозоїдів значно знижується.

Чи означає це, що любов’ю потрібно займатися щодня, щоб збільшити свої шанси завагітніти? Зовсім ні.

Пари, що мають статеві стосунки у фертильний період через день, мають практично такий же високий відсоток зачаття (22%), як і ті, хто робить це щодня (25%). А ось у пар, що займаються сексом один раз в тиждень, цей відсоток знижується до 10, оскільки вони просто можуть пропустити основний момент, коли можна завагітніти.

Чотири і більше актів в тиждень складають оптимальний ритм для зачаття. При стриманості, починаючи з п’ятого-шостого дня, ця можливість зменшується.

Чи важлива поза?

Народна чутка свідчить: щоб зачати дитини, слід відмовитися від певних сексуальних поз. Це не так. Сперматозоїди володіють спеціальним засобом пересування джгутиком, тому пари можуть не хвилюватися з приводу прийнятої ними пози.

Можна проігнорувати також думку про необхідність після статевого акту півгодини лежати на спині, підклавши під стегна подушку або піднявши ноги вгору. Коли насінна рідина опиняється в піхві, мільйони сперматозоїдів спрямовуються вгору до матки і виявляються там буквально через декілька хвилин. А то, що частина сперми витікає після статевого акту, абсолютно природно, і із цього приводу турбуватися не варто.

Якщо вагітність не наступила не панікуйте. Перш за все, слід пям’ятати, що після припинення прийому оральних контрацептивів повинен пройти, принаймні, місяць. Якщо ви користувалися протизаплідним засобом Депо-Провера, то вам може потрібно від півроку до року, поки у вас знову не нормалізується овуляція.

Жінкам молодше 30 років фахівці рекомендують не хвилюватися з приводу відсутності вагітності протягом року.

Якщо ви старші, то трудності завагітніти збільшуються, тому не слід тягнути з лікарською консультацією.

Джерело: www.mamashka.com.ua

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...