Як вберегти малюка від укусу комарів

Як вберегти малюка від укусу комарівМалюки, а також їхні батьки, завжди з нетерпінням чекають приходу тепла. Можна цілий день гуляти на повітрі, радіти сонечку і гарній погоді. Але, на жаль, не менше за нас люблять літо і настирливі комарі – вічні супутники спекотних днів.

Сьогодні найбільш ефективний засіб від прикрих «кровопивців» – репеленти. При їх використанні важливо пам’ятати, що малюкам необхідно купувати спеціальну дитячу серію. Зазвичай більшість препаратів розраховані на карапузів від 3-х років, але можна знайти «захист» і для немовлят.

Ще одне важливе правило застосування спеціальних засобів полягає в помірності. Пам’ятаєте як пишуть в анотаціях до деяких лікарських препаратів: «… використовувати, якщо передбачувана користь перевищує потенційну шкоду …». Це правило, повною мірою, справедливо і для репелентів, тому креми або спреї містять шкідливі для крихти компоненти. В першу чергу це стосується немовлят. Якщо дитина вдома – поставте на вікна антимоскітні сітки, а налетівших «кровососів» постарайтеся знищувати фізично. На вулиці можна використовувати пелеринку з тюлевої тканини і кілька крапель (1-2) гвоздичного масла, капнути на бортики коляски.

Особливості репелентів

Хімічний «захист» від комарів може бути у вигляді кремів, лосьйонів, спреїв і навіть спеціальних серветок.

Намагайтеся наносити репеленти на одяг. Літню маєчку або шортики не так складно відіпрати, зате здоров’ю дитини нічого не загрожуватиме.

Якщо ви все-таки змащуєте шкіру малюка – принаймні, не допускайте можливості попадання засобу в шлунок і очі. Ніколи не наносьте репелент на обличчя, а також руки до ліктя (спітніла на спеці дитина буде витирати ними розпалені щічки).

Чітко дотримуйтесь інструкції виробника! Якщо на упаковці написано, що спрей потрібно використовувати раз в 2 години, то не слід, про всяк випадок, «підмазувати» крихту кожні 30 хвилин.

Причини, з яких комарі можуть не реагувати на репелент:

вийшов термін придатності, погана якість (багаторазове намазування тут нічим не допоможе),

Купуйте дитячі засоби від комарів тільки в аптеках або спеціалізованих магазинах. У нашій країні вони входять в список самих «підроблюваних» товарів.

комарів може залучати солодкий запах маминого дезодоранту чи туалетної води,

іноді мошкара під дією репелента може літати над малюком і навіть, з сумним виглядом, повзати по дитині, але не жалити.

Не забувайте обов’язково змивати нанесений засіб після прогулянки в теплій воді з милом.

Поради фахівців

Слово «дета» на упаковці означає «отрута». Його концентрація для дорослого не повинна перевищувати 40%, для дитини – 7%.

Шукайте на репеленті слово «пролонгатор». Ця речовина дозволяє суттєво зменшити кількість шкідливих складових без втрати якості.

Час дії засобу може бути до 4 годин, якщо виробник обіцяє більше, значить даний засіб не затверджений Міністерством охорони.

Захист від комарів народними засобами

Мошка не любить запах гвоздичної або евкаліптової олії. Їх можна наносити на кінчики подушки або одяг.

Для діток з чутливою шкірою підійде така суміш: 50 мл рафінованої соняшникової олії, 5 крапель гвоздичного і 30 крапель олії чайного дерева. Бовтанку можна зберігати в бульбашці з темного скла.

Будьте обережні з маслами. Нанесені на відкриті ділянки шкіри, вони можуть сприяти сонячному опіку.

Якщо малюка все-таки покусали – змастіть запалені ділянки настоянкою календули, содовим розчином (1 ч.л. на склянку води), саліциловою пастою, гелем «Феністил» або іншим спеціальним аптечним засобом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...