Як вагітній зберегти свій зір

Вагітність та зірЧекаєш чи плануєш дитину? Пам’ятай про те, що консультації офтальмологів необхідні всім майбутнім матусям. Навіть жінкам з гарним зором треба отримати консультацію лікаря двічі: на самому початку вагітності і безпосередньо перед пологами.

Зір і вагітність

Якщо у тебе виявлені якісь проблеми із зором, то до родового процесу доведеться готуватися дуже уважно. Не ігноруй відвідування офтальмолога. Буває так, що по ходу вагітності з очима жінки щось відбувається.

На стан зору можуть вплинути токсикози та інші різні ускладнення вагітності. Пам’ятай про те, що під час вагітності в тілі жінки відбувається гормональна перебудова організму. Як відомо, вона на всіх впливає абсолютно по-різному. І очі – це органи, які відчувають на собі її вплив.

Так, жінки, які носять контактні лінзи, можуть скаржитися, що під час вагітності вони їм стають дискомфортними. Спробуй носити окуляри, а після родового процесу – знову повернутися до лінз.

Погіршення зору під час вагітності

Іноді у майбутньої мами може створитися таке враження, що її зір погіршився. Вагітні жінки деколи занадто недовірливі, тому їх надмірна впевненість у ймовірному погіршенні зору часто виявляється просто необґрунтованою. Але ті ж самі незрозумілі побоювання можуть мати під собою і реальний ґрунт.

Офтальмологи під час обстеження зможуть проаналізувати не тільки ступінь рефракції, але і сам стан сітківки. Чи немає на ній надривів і дегенеративних змін. Завдання майбутньої мами – підтримувати сітківку в нормальному стані, стежити, щоб в оці не було крововиливів.

Щоб попередити ускладнення з боку очей під час цікавого положення і пологів треба заздалегідь визначити стан зоров’я вагітної і обов’язково перевірити сітківку. Зробити це необхідно на 12-13 тижні вагітності.

Але, якщо у панянки є короткозорість, то офтальмологи рекомендують спостерігатися у лікаря щомісяця.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...