Як управляти чоловіком або хто в домі господар?

Як управляти чоловіком або хто в домі господарЛюбов любов’ю, але в будь-яких відносинах присутній елемент маніпуляції. Більший або менший. Якби всі і завжди прямо говорили все, що думають, і безпосередньо висловлювали все, чого хочуть – ми мали б суспільство прямолінійних зануд. І осередок суспільства нехитрих зануд. Але ми вміємо йти до своїх цілей іншим шляхом.

Справді, можна вимагати від чоловіка миття посуду на підставі залізних логічних доказів – і ризикувати викликати алергію на миючий засіб … і на себе вдобавок. А можна ласкаво провуркотати: “Ой, я така маленька і слабенька, а ти такий великий і сильний! ..” І, отримавши гордо-ласкаве муркотіння в дусі: “Так, я такий! Що для тебе зробити, маленька?” – Домогтися того, що посуд він вимиє добровільно і з піснею. І що буде корисніше для відносин?

Можна пиляти милого, що він мало чого в житті добився – і викликати тільки бажання негайно піти у Тибет з одною зубною щіткою. А можна, акуратно натискаючи на його честолюбство і самолюбство, непомітно “направляти” його у бік звершень та здобутків – він буде впевнений, що це його власна добра воля. І що дієвіше?

Ми всі цим в будь-якій мірі захоплюємося, свідомо і несвідомо, по дрібницях і глобально – використовуємо “смикання за ниточки” як метод домогтися свого. Та й чоловіки не такі вже простачки, займаються по-своєму тим же. Рівновага в цих дипломатичних битвах залежить від того, наскільки акуратно один з партнерів вміє “нападати” – і наскільки витончено інший здатний “вибудовувати захист”.

Ми вчимося домашнім маніпуляціям з допомогою практики. Спрацювало раз – вигострюємо навик. Але іноді ми самі все псуємо.

Наприклад, дівчина ображена на коханого. Приніс він їй ромашки замість орхідей. Як вона діє? Вона від нього відсувається – і в прямому, і в переносному. На стадії залицянь це невинне хитрування діє безвідмовно! Закоханий юнак реагує згідно виробленого умовних рефлексів: був хорошим – наблизили, нехорошим – віддалили. Він наступного разу вдвічі більше орхідей накосить! І напруга між “так” і “ні” тільки підігріває його почуття.

Але якщо такі ж “ігри” продовжують відбуватися на енному році сімейного життя … тільки як благовірний включає “Формулу-1″ – дружина дметься і замикається на балконі з кактусами … Так можна замість зміцнення почуттів зруйнувати сім’ю своїми ж руками. Гірко реагує чоловік. – Що ж мені дружина як нерідна ?! Піду я від неї…”

Неправі в такій ситуації, в принципі, обидва. Маніпулятор – тим, що не віддає собі звіту в тому, що “на струнах душі” можна грати до певної межі, після якого може порватися струна будь-якої товщини. “Маніпульований” – тим, що може застосувати один тільки спосіб захисту: втеча. А можна ж реагувати і більш конструктивно.

Для того щоб відновити гармонію і не зруйнувати відносин, потрібно, по-перше, розуміти, що вас до чогось підштовхують, а по-друге, оцінювати, в який бік відхилитися ефективніше.

Приклади? Будь ласка! Стосується, до речі, і до чоловіків, і до жінок.

“Захист-напад”.

Вас заплутують суперечливими проханнями – спочатку одне, потім інше … В результаті “зроби те – не знаю що”. Ось і є привід причепитися! Якщо покірливо слідувати плутаним вказівками, так і буде. Дієвіше прямо уточнити, чого саме хоче “половина”, і в якій послідовності.

Те ж саме – з підштовхування до конфліктів: “Хочеш посваритися? Думаєш, легше стане? Знаєш, а я не хочу з тобою сваритися. Давай розслабимося як-небудь інакше, а?”

Зрозуміло, що в багатьох таких радах є частка жарту. Але, до речі, жарт – теж хороший метод “розмінувати” неабияку ситуацію. Коли один з голубків нишком підштовхує іншого з гнізда за черв’ячками, тому що самому ліньки … Ситуація-то кумедна! Якщо над нею зуміють посміятися обидва, необхідність штовхатися відпаде. Адже все, навіть лінуватися, можна чесно, по черзі …

“Захист – обеззброєний”.

З вами поводяться так, що важко стриматися: хочеться сказати яке-небудь нехороше слово. Для чого? Та для того, щоб спровокувати це найгірше. А потім мати “повне моральне право” образитися. Тобто отримати психологічний виграш: ви – агресор, ви і задобрюйте. Отже, від вас чекають спалаху злості. А ви демонструєте ангельську доброту. “Милий, тебе хтось засмутив? Я тебе нічим не образила?” Роль змінюється на зворотну, сценарій провалений.

Правда, “розкриття карт” маніпулятора може допомогти йому самому зрозуміти, що він неусвідомлено вами грає, а може розлютити – якщо він не хоче цього усвідомлювати. Ну що ж! Тепер він агресор. Можна пограти з ним в скривджену …

“Захист – хід конем”.

Видайте реакцію, начебто, логічну, але для “нападника” несподівану. Скажімо, він зображує “самого хворого в світі”, змушувати якого лагодити кран – незвичайно жорстоко. У нього болить голова, йому потрібен спокій … Він очікує, що недужого пошкодують і напоять кавою з булочками. Але каву при головних болях взагалі потрібно виключити з раціону! Попіклуйтесь про його здоров’я всерйоз. Пригадайте всі найстрашніші віруси, які могли атакувати вашого зайчика. Скликайте консиліум з усіх знайомих медиків. Тягніть його на енцефалограму … Швидше за все, хворий дуже скоро відчує себе краще.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...