Як уникнути застоїв в грудях під час лактації

Як уникнути застоїв в грудях під час лактаціїЯ особисто знаю не один десяток жінок, які, виростивши двох дітей, стверджували, що їм вдалося б уникнути безлічі помилок і проблем, якби раніше вони знали про годування стільки, скільки зараз. На жаль, це факт. Незважаючи на те, що лактація – цілком природний фізіологічний процес, закладений в нас природою, без спеціальних знань і вміння тут не обійтися.

Неправильне прикладання до грудей, догляд за молочними залозами і невірні інтервали часу між годуваннями можуть спровокувати серйозні ускладнення: застої (лактостаз) і запалення.

Не до кінця освоєна техніка годування, нестача вітамінів і загальне ослаблення організму призводять до появи тріщин на сосках. У цьому випадку рекомендується не переривати грудне вигодовування, але користуватися спеціальними накладками, а також заживляющими засобами.

Застій виникає в тому випадку, коли спостерігається посилене вироблення молока, і дитина не справляється з таким обсягом їжі. Крім того, неприємність може виникнути при недостатній розробленості залози (наприклад, на самому початку лактації). При переохолодженні або якщо молоко дуже жирне. Щоб було простіше зрозуміти процеси, які відбуваються в грудях, уявіть собі пляшечку молока, яка стоїть у холодильнику. Зазвичай через день у верхній частині судини з’являється жирний згусток. Якщо перевернути пляшку – він буде перешкоджати витіканню рідини. Від чого це залежить? Звичайно ж від жирності молочка, від діаметра пляшечки, від того, як довго її не діставали з холодильника. У грудях все те ж саме.

Лактостаз проявляється дуже болісним напруженням в області молочної залози, ущільненнями, розширенням поверхневих вен. Часто супроводжується температурою (до 38 ° С). Іноді ці симптоми називають молочною лихоманкою. Краще лікування лактостазу – м’який (!), Тривалий масаж хворого місця з поступовим зціжуванням молока з місця застою, правильне прикладання дитини до грудей таким чином, щоб підборіддя малюка було направлене в сторону ущільнення.

Мастит – важке ускладнення лактостазу. Якщо вчасно не позбутися застою, то в районі ущільнення (згустку) починають швидко розвиватися мікроби: стрептококи, стафілококи та інші. З’являється сильний озноб, часто з високою температурою, посилюється біль у грудях, до молочної залози важко доторкнутися. Ущільнення, само собою, набухає і стає більш болючим. Іноді присутнє почервоніння шкіри. Збільшуються пахвові лімфатичні вузли. Якщо в цей момент не почати термінове лікування – згусток може наривати. При цьому стан жінки погіршується ще сильніше, з’являються ознаки інтоксикації, відбуваються зміни в аналізах крові.

Самостійно вилікувати мастит складно. Лікарі зазвичай призначають антибіотики. Іноді доводиться вдаватися до оперативного втручання.

Профілактика проблем лактації

Напевно, кожна майбутня мама чула про те, як корисно влаштовувати для грудей повітряні ванни і робити контрастний душ. Проте, мало хто дійсно знаходить час для таких процедур. Хоча вони дуже корисні для профілактики тріщин на сосках в період годування.

Відразу після пологів слід прикласти дитину до грудей. Благо в більшості пологових будинків так і роблять.

Обов’язково підберіть собі зручний бюстгальтер. Він повинен бути не більшим і не маленьким, а точно за розміром.

Годуйте дитину перші пару місяців на вимогу.

Не нервуйте! Стрес – одна з важливих причин як лактостазу так і нестачі молока.

Обладнайте собі зручне місце для годування. Ви повинні відчувати себе абсолютно комфортно. Використовуйте, при необхідності, подушки.

Правильно прикладайте малюка до грудей. Важливо, щоб ви не відчували болю під час годування.

Завжди міняйте груди – спочатку давайте одну, наступного разу – іншу.

Не спіть поки на животі.

Не захоплюйтеся жирною їжею (пам’ятаєте приклад з пляшкою молока).

Не переохолоджуйтеся (навіть думати забудьте про те, щоб, наприклад, вискочити на балкон без кофтинки).

Наберіться трохи терпіння і все у вас вийде.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...