Як уникнути розлучення. Поради та рекомендації

Як уникнути розлучення. Поради та рекомендації“Все набридло! Досить! Я подаю на розлучення!» – ці слова стали в останні роки справжнім страхом психологів. Фахівці переконані, що пора бити на сполох в усі дзвони.

Насправді варто визнати, що для молодих людей сімейні цінності давно перестали бути в пріоритеті. Для багатьох з них зіграти весілля, а через пару місяців розлучитися стало нормою. Як уникнути розлучення?

Основні причини розлучень

Які причини сучасних розлучень? Їх дуже багато. Однак найпоширеніші проблеми – це алкоголізм одного з подружжя, помилки в стосунках і настирливе втручання родичів.

Як правило, свекрухи та тещі не дають молодятам вибудувати свій побут. Оскільки придбати власне житло виявляється дуже складно, пара змушена проживати на території батьків.

Однак дві господині уживаються мирно і дружно під одним дахом вкрай рідко. Не менш часто сварки відбуваються через:

  • егоїзм подружжя;
  • небажання працювати одного з них;
  • побутові сварки;
  • звичайне непорозуміння;
  • розчарування в цілому в інституті шлюбу.

Як уникнути розлучення і врятувати шлюб?

Як же вберегтися від розлучення? Як врятувати шлюб? Варто справедливо зауважити, що до цього повинні прагнути обоє.

Не варто все звалювати на дружину. Звичайно, дама традиційно вважається берегинею побуту. Однак шлюбом повинні дорожити обидві сторони. Партнерам не варто тікати від проблем, наївно вважаючи, що одному жити легше і простіше.

Що радять психологи тим парам, які опинилися на межі розриву?

  • В першу чергу вони рекомендують шукати компроміси, вчитися жити в мирі і злагоді.
  • Не варто кожну проблему гіперболізувати. Слід відмовитися від скандалів. Спірні питання необхідно вирішувати цивілізовано, спокійно, мирно.
  • Образи, крики, істерики тільки віддаляють подружжя один від одного. Коли в сварках виникають такі моменти, закінчуються повага і дружба.
  • Щоб уникнути розставання, необхідно навчитися відмови від докорів. Терпіння і мудрість здатні перемогти всі проблеми. До речі, психологи кажуть, що саме в пошуках тиші і гармонії починаються зради.
  • Заради них скривджені і недостатньо зрозумівши партнери йдуть на адюльтер. Обопільне роздратування, крики, розлад, докори – перші супутники зрад і з них випливає розлучення.

Практичні поради для створення ладу в родині

Психологи рекомендують відмовитися і від тотального контролю. Недовіра, постійний тиск з боку другої половинки, обмеження на зустрічі з друзями – перший крок до сварок і нерозуміння.

Також не варто скаржитися на свою пасію. Друзям, колегам, родичам, батькам не варто в найдрібніших подробицях знати про те, що відбувається вдома у подружжя.

Багато пар одного разу знаходять компроміс. Однак це не позбавляє їх від тиску з боку близьких людей. Саме скарги на свого чоловіка або дружину породжують неприязні стосунки з родичами і друзями, які можуть власними словами вплинути на «погоду в будинку».

Деякі практикують відпочинок один від одного. Це в корені неправильно. Варто відпочивати удвох від буденності і звичних людей.

Спільне дозвілля або загальна відпустка часто допомагають впоратися з конфліктами. Адже сімейне життя не обмежується тільки побутом, рішенням нудних проблем.

Відвідування парку, катка, пікнік, ресторану або кафе виявляться щасливим часом, який допоможе впоратися з нерозумінням. Роздільний відпочинок часто стає звичкою, яка призводить до зрад і скандалів в сім’ї.

Багатьом парам знайома ситуація, коли до весілля обидві половинки стежили за собою, красиво і стильно одягалися, використовували дорогі парфуми, а після законного одруження «запускали» себе.

Не варто все списувати на відсутність часу. Доглянутий зовнішній вигляд – один з найважливіших факторів сімейного благополуччя.

Як уникнути розлучення? І чи завжди потрібно його уникати? Насправді шлюб, який ось-ось завалиться, рятувати варто далеко не завжди. Кожна пара індивідуальна, як і її проблеми.

Але не можна заперечувати, що для будь-якої сім’ї любов, злагода, взаємна довіра та повага є основою основ. Там, де вони панують, труднощі відступають.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...