Як умовити чоловіка на усиновлення дитини

Як умовити чоловіка на усиновлення дитини

Говорять, всяка людина – творець власної долі. Але бувають в житті такі ситуації, коли «творити» більше немає ніяких сил. Роки ходінь по лікарях, тисячі аналізів, десятки невдалих спроб ЕКЗ і … нічого. А час іде, надії тануть.

Але ж батьківське щастя може бути і з прийомним малюком. Скільки їх, маленьких діток, які не втрачають надію на те, що в один прекрасний день в стіни дитячого будинку прийде Мама.

Справа залишилася за малим – умовити чоловіка на усиновлення. Ось тут-то багато і стикаються з серйозною проблемою. Чому ж чоловіки не завжди прагнуть до появи в будинку чужої дитини?

Природа наділила нас, людей, своєрідною обов’язковою життєвою програмою. Її варіант-мінімум добре відомий по старій приказці: «Чоловік повинен посадити дерево, побудувати будинок, виростити сина». Така установка, насправді, дуже важлива для самооцінки людини. І якщо чоловік не може мати дітей з власної вини, волею-неволею, запускається руйнівна робота комплексу неповноцінності. Причому усиновлений малюк стане очним доказом такої неспроможності. Адже до появи малюка можна було сміливо пояснювати свою «позицію» бажанням, приміром, пожити поки для себе, заробити достатньо грошей, побудувати той самий будинок. А тепер всі ці пояснення нічого не коштуватимуть.

Безсумнівно, від подібних комплексів необхідно позбавлятися. Що ж може зробити жінка. По-перше, ніколи і ні за яких умов не розповідати про проблеми чоловіка зі здоров’ям, у тому числі і самим близьким людям. Якщо захоче – сам скаже, ні – значить ні. По-друге, спробуйте змістити полюс психологічного підходу до вирішення проблеми. Постарайтеся донести до чоловіка думку, що він не ущербний, а навпаки. Доля надала йому шанс ВРЯТУВАТИ маленьке кинуте беззахисне дитя, яке не виживе в цьому світі без його допомоги.

Ще одна досить поширена причина нерозуміння чоловіком ентузіазму подружжя в питаннях усиновлення – боязнь того, що йому не вдасться полюбити чужу дитину. Для нас, жінок, така проблемма здається надуманою. Щоб краще зрозуміти судженого, уявіть себе на одну секунду в середньовічному палаці турецького султана, куди вам «пощастило» бути проданою. З одного боку, ви можете щиро закохатися в свого покровителя, і тоді все майбутня життя буде наповнене щастям. Але у такої казки буває і невеселий кінець.

Що ж робити? Та те ж саме, як і у випадку з народженням власної дитини. Адже, як добре відомо, любов до дітей не закладена в чоловіку генетично, а, отже, її необхідно розвивати. Для цього постарайтеся більше звертати увагу чоловіка на почуття дитини. «Малюк по-особливому дивиться на тебе», «Подивися, як він посміхається саме тобі», «Мені здається, що саме з тобою він стає спокійніше» і т.д.

Наступний чоловічий страх в нашому списку – боязнь втратити любов дружини з появою нового члена сім’ї. Як і в попередньому випадку, рішення проблеми аналогічно ситуації з власними дітьми. Кажете, переконуйте, приділяйте друг-другу достатньо уваги. Поясніть , що поява дитини не роз’єднує сім’ю, а, навпаки, об’єднує навколо однієї мети. Побільше розповідайте чоловікові про дітей, їх виховання, догляд. Почитайте разом навчальну літературу, поговоріть зі щасливими батьками, у яких вже є маленькі дітки. У вас все обов’язково вийде!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...