Як святкують Великдень у різних куточках планети?

velikdenУкраїнці Великдень вважають сімейним святом. Саме в цей день всі збираються за родинним столом, обмінюються традиційними вітаннями, їдять паску, крашанки. Однак є багато інших країн, в яких святкують Великдень не так, як у нас.

В Англії в соборах правиться ранкова служба, яка супроводжується концертом органної музики. У Великдень англійці не обмінюються яйцями, а пригощають дітей різними іграшками та солодощами, збираються за родинним столом і спілкуються. Основними символами свята тут вважаються шоколадні яйця, великодні кролики і булочки-хрестики.

У Польщі на Великдень проходять народні гуляння. У цей день прийнято водити хороводи навколо багаття. Що стосується традиційних польських великодніх символів, то тут можна виділити паску «бабу», яка має циліндричну форму, а також пиріжки «мазурики» з кремом і шоколадом.

В Італії на Великдень їдять пиріг «коломба». Він покритий глазур’ю і прикрашений мигдалем. Крім цього, всі пригощаються смаженою бараниною, пирогом з яйцями і сиром з листкового тіста, томатно-оливковою салатом з артишоками. Також в цей день всі сходяться на площі Ватикану, щоб послухати промову Папи Римського. Наступного дня після Великодня італійці їдуть на природу відпочивати.

У США на Великдень проходять ранкові служби, які супроводжуються загальним співом, маскарадною ходою. Потім всі збираються в колі сім’ї, їдять фрукти, овочі, шинку з ананасами і картоплю. У Вашингтоні змагаються в перекочуванні курячих яєць. Змагання відбуваються прямо на газоні біля Білого Дому.

У різних країнах Великдень святкується по-різному, але значення це свято має одне — воскресіння Христа з мертвих, перемогу життя над смертю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...