Як створити затишок на кухні

Як створити затишок на кухніДля кожної господині зручність та затишок на кухні – це головна складова її прекрасного настрою, бажання творити кулінарні шедеври і робити щасливими улюблену сім’ю. На затишній кухні приємніше збиратися родиною за вечерею, з друзями попити чай, а приготувати страви на такій кухні захоче будь-який член сімейства. Приділіть увагу облаштуванню такої важливої кімнати, зробивши її центром сімейного вогнища.

Який колір краще для кухні?

Для затишку на кухні велику роль відіграє колірна гама стін і меблів. Маленьку кухоньку можна візуально збільшити, а більшу зробити більш компактною і приємною. Білі і бежеві кольори додають відчуття простору, візуально збільшують простір, а спокійні теплі кольори, наприклад, блакитний, ніжно-зелений, бежевий умиротворяют і роблять обстановку більш спокійною і як би «згладжують кути».

Яскраві, кричущі кольори – червоний, оранжевий, відтінок соковитої зелені – викликають вибух емоцій, провокують конфлікти і часті сварки. Червоний колір діє на підсвідомість людини, як «червона ганчірка на бика». Погодьтеся, на такій кухні спокійно посидіти і відпочити за чашкою чаю не вийде.

Зручність у дрібницях

На кожній кухні можна побачити різне кухонне приладдя, які виконують роль помічників для господині, а іноді декорують приміщення. Тут найголовніше – не переборщити з кількістю. Безліч скриньок, кошичків, наставлених один на одного, ніколи не будуть допомагати, а тільки створять зайвий фронт робіт. Для малогабаритних кухонь необхідно вибирати функціональні гарнітури з вбудованими ящиками, висувними полицями, що заощадить простір. Корзини для посуду можна сховати під мийкою, або в кутових шафках. А навісні полички завжди будуть під рукою, на них можна розмістити склянки, тарілки, баночки під крупи. Існує величезна кількість варіантів по економії простору.

Ставимо меблі правильно

Плита, холодильник і мийка – головні атрибути будь-якої кухні. Для зручності розставляють їх поруч, щоб при приготуванні страв не довелося кидатися з кутка в куток. Але необхідно враховувати, що між ними обов’язково повинна бути сполучна поверхня: стільниця, поличка.

Холодильник поруч з плитою не рекомендують ставити через невідповідність температур – від плити завжди йде тепло, що може призвести до швидкої поломки холодильника. Поставте обідній стіл якнайдалі від плити, щоб було комфортно обідати, навіть коли вона включена. Милі світильники різних форм, які можна розмістити на столі або стінах, урізноманітнюють обстановку, а іноді додадуть романтики.

Чистота

Чистота на кухні символізує подальше процвітання і відштовхує неприємності від сімейного вогнища. Чиста кухня – це не просто затишна кімната, а джерело притягання благополуччя. Розбиті, тріснуті чашки, тарілки необхідно викинути у смітник, адже вони притягують сварки і вносять розбрат у відносини. Покупка нового блюда буде приємніша і це станеться швидше, якщо тріснуту тарілку викинути. Мінімум посуду на столах позбавлять вас від зайвої роботи. Привчіть себе і свою сім’ю ставити посуд на місце після використання. Чиста кухня – це завжди приємне видовище як для господині, так і для домочадців і гостей.

Створити затишну кухню нескладно, головне – в цій кімнаті повинна панувати любов, мир і спокій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...