Як ставляться до вагітних жінок у різних країнах

Як ставляться до вагітних жінок у різних країнахНедивлячись на те, що в наші дні кордони між державами стали набагато прозоріші, ніж, скажімо, років 20 тому, тим не менш, є безліч національних особливостей, що відрізняють ставлення до вагітної жінки за кордоном.

У більшості країн Європи піти у відпустку перед пологами можна не раніше, ніж за 6 тижнів до ПРД. Причому 100% оплата в цей період гарантується далеко не скрізь. Хоча, варто відзначити, що заробітна плата у пересічного європейця, істотно вища, ніж у нас. Робоче місце зберігається, в середньому, один рік.

У США соціальне забезпечення майбутніх мам знаходиться на ще більш низькому рівні. Залежно від штату, жінка має право на відпустку в 12-14 тижнів, причому, за законом роботодавець має право не оплачувати цей період, гарантовано за мамою лише зберігається робоче місце.

І в Америці, і в Європі до вагітності відносяться набагато простіше, ніж у нас. Наприклад, у Штатах майбутня мама, якщо з нею все гаразд, здає аналізи лише два рази: на початку і кінці терміну. Значно менше направлень на УЗД, ніяких Магне Б6 «на всякий пожежний», «добровільно-примусово» на збереження не направляють, у вузьких фахівців не обстежуються. (Як вони досі не вимерли – нашим лікарям не зрозуміти). Токсикоз легко лікується медикаментами, хоча останнім часом активно розвивається компанія за відмову від «хімії». Для позбавлення від нудоти рекомендується жувати сухарики і фрукти. З пологового будинку виписують на 2-3-ий день, але якщо жінка хоче – може піти і через кілька годин після появи дитини на світ. Пологи в США часто приймає той же лікар, який вів вагітність.

У той же час в США є і зворотна сторона медалі. Якщо в транспорті хтось поступився місцем майбутній мами, то, швидше за все, це наш турист або «свіженький» емігрант. Такого поняття, як скорочений робочий день, зміна графіка роботи без нічних змін, полегшення важкої праці і ін. На законодавчому рівні не існує.

У перенаселеній Азії справи йдуть, м’яко кажучи, не краще. Причому сучасні досягнення медицини не завжди сприяють поліпшенню обстановки. Наприклад, лікарі Індії давно б’ють тривогу з приводу численних абортів на пізніх термінах. Справа в тому, що в цій країні дочка вважається серйозним тягарем. Тому багато батьків використовують визначення статі по УЗД для того, щоб не створювати собі матеріальних проблем у майбутньому.

Не надто толерантне ставлення до жінки, викликане рідкісною можливістю отримати високооплачувану роботу, призводить до того, що багато майбутніх мам змушені займатися важкою домашньою працею «до останнього» і відразу «після».

Токсикоз тут лікується за допомогою імбиру і акупунктури.

Мусульманки можуть звертатися виключно до лікарів – жінок.

В Африці ставлення до вагітної, в основному, таке ж, як і до звичайної жінки. Хоча існують деякі особливості. Наприклад, у племен Кенії і Танзанії майбутню маму звільняють від доїння корів і збору хмизу для багаття. В інших племенах є цікавий звичай, чоловік, після того як його дружина завагітніє, починає поводитися як майбутня мама: робить вигляд, що його нудить, лягає раніше спати, нарікає на нездужання. У той же час жінка продовжує вести звичний спосіб життя (тобто працює з ранку до ночі). Вважається, що подібною поведінкою майбутній тато як би забирає на себе всю тяжкість тягаря дружини.

Вагітні Нігерії обходять десятою дорогою місця бійок і вбивств, щоб малюк не виріс хуліганом.

Індіанки в США до недавніх пір не викручували при пранні білизну, щоб пуповина НЕ перекрутилася.

У Латинській Америці майбутнім мамам не можна дивитися на повний місяць і сонце під час затемнення. Інакше дитина народиться із заячою губою.

В Індонезії не можна сидіти на порозі – будуть труднощі в пологах.

В Азії жінки, з тієї ж причини, не повинні доторкатися до павутини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...