• Без категорії

Як спілкуватися з дитиною до її народження?

Як спілкуватися з дитиною до її народження?Багато матусь так трепетно ​​чекають появи свого малюка на світ, що тільки-тільки завагітнівши, починають розмовляти з животиком і його жителем. І це найправильніше рішення. Ті, хто вважає, що це даремне заняття, сильно помиляються.

Коли дитина починає чути звуки?

Дитинка починає чути зовнішні звуки вже з 20 тижня вагітності. Спочатку вона відчуває їх за допомогою кісткової системи, що формується, а через 2-3 тижні – вухами. Відчувати тепле ставлення і любов батьків малюк починає ще раніше.

Голос матері

Малюк, постійно перебуваючи в утробі у своєї мами, найчастіше чує саме її голос. Тому народившись, ласкава інтонація рідної людини буде заспокоювати дитину.

Крім того, будучи ще в животику, дитинка постійно оточена звучанням організму матері. Це і биття її серця, і різні процеси, що відбуваються в кишечнику, легенів і т.д. Завдяки цьому малюк краще сприймає чітко мову. Тому фахівці рекомендують читати їй вірші, співати пісні, придумувати рими і т.д.

Спілкування дитини з батьком

Існує думка, що крізь матку краще проходять звуки з низькою частотою. Це обумовлено тим, що навколоплідні води, в яких знаходиться дитина, будучи своєрідним фільтром, приглушує високу частоту звучання і краще пропускає низькі частоти. Тому чоловічий голос набагато легше проходить крізь стінки живота.

Якщо майбутній тато починає розмовляти зі своїм сином або дочкою до того, як вони з’явилися на світ, малюк звикне до цього голосу і буде відразу впізнавати його.

Вербальне спілкування

Як можна частіше слід спілкуватися з жителем животика: вранці відразу після пробудження, в години обіднього відпочинку, ввечері, переглядаючи душевний фільм або телепередачу, перед сном. Можна розповідати про все: як познайомилися з його татом, які місця подобаються найбільше, як сильно його люблять і чекають. Так малюк буде відчувати увагу, турботу і любов.

Такі розмови повинні супроводжуватися дотиками: гладьте животик, злегка поплескуйте по ньому. Уявляйте, що від ваших рук йде м’яке тепле світіння, наповнене самими добрими почуттями та емоціями, які ви передаєте своєму чаду.

Існує особливий прийом, який ще на етапі внутрішньоутробного розвитку плода дозволяє сформувати мовні навички, – логоритміка. Його ключова суть полягає в наступному:

1) необхідно вголос сказати слово;

2) вимовляти його слід по складах;

3) кожен склад повинен супроводжуватися легким поплескуванням по животику.

Іншими словами, логоритміка є ритмічне похлопування по животику кожного вимовленого слова.

Такий підхід дозволить швидше навчити дитинку розмовляти. Тому рекомендується починати з найпростіших слів, які найчастіше буде вживати малюк при спілкуванні з рідними та дослідженні навколишнього світу. Такими прикладами можуть служити двоскладові слова “ма-ма”, “па-па”, “від-дай”, “візь-ми”, “прий-ди” і т.д.

Таким чином, починати спілкуватися з дитиною необхідно ще на стадії її внутрішньоутробного розвитку. Це дозволить малюкові відчувати себе бажаним і улюбленим. Крім того, діти, з якими проводили бесіди їх батьки до народження в своєму розвитку значно перевершували тих, з ким така робота не проводилася.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...