Як спати під час вагітності

Як спати під час вагітностіВ міру того, як росте живіт, стає все складніше знайти зручне положення для сну, яке б не доставляло незручностей після п’яти хвилин лежання. Але є деякі рішення, вироблені жінками з досвідом і сформульовані лікарями, які допоможуть знайти потрібну позицію, що не заподіює болів, інших занепокоєнь і що не викликають виснажливого безсоння.

В перші місяці, коли живіт ще практично не помітний, можна зберігати свої звички і уві сні без боязні нашкодити дитині. Проте фахівці радять із самого початку привчати себе до того положення, яке необхідне приймати під час сну на останніх термінах, щоб не провести в безсонні другий і третій триместри.

Коли живіт стає помітним, найбільш зручно спати на боку, щоб матка, що збільшилася, не передавлювала потік крові до серця, перешкоджаючи нормальному кровообігу. Медики радять спати на лівому боку, причому ліва нога повинна бути витягнутою, а права – підігнутої і спиратися на подушку.

Для повноцінного сну і зручності можна використовувати спеціальні подушки для вагітних, які дозволяють знайти зручне положення без передавлювання різних частин тіла, які після деякого часу часто починають боліти і затікати. Так наприклад, при лежанні на правому боці передавлюється верхня порожниста вена і доводиться міняти позу. Подушки для вагітних завдяки своїй витіюватій формі допомагають зручно розташуватися і підтримувати частини тіла в знайденому комфортному положенні.

Щоб продовжити сон в період вагітності, вкрай важливо також звернути особливу увагу на харчування: слід уникати переїдання, не пити чай і каву, а ось склянка теплого молока перед сном дуже навіть корисний.

Для розслаблення можна перед сном прийняти теплу ванну з додаванням у воду декількох крапель масла лаванди. Цей запах можна використовувати також для ароматизації подушки – лаванда сприяє розслабленню, заспокоєнню. Зрозуміло, якщо жінка страждає алергією, то ароматизація подушки категорично заборонена.

Джерело: ladydiary.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...