Як швидко заспокоїти дитину що плаче

Як швидко заспокоїти дитину що плачеЛюбому батькові добре відомо відчуття безпорадності при вигляді відчайдушно плачущого малюка, роздер коліна під час тестування на міцність дитячих гірок чи чогось у цьому роді. З одного боку, треба б покарати неслухняного карапуза. З іншого -серце стискається від жалю до природодослідникаі. Що ж робити? Як допомогти дитині впоратися зі сльозами?

Якщо у малюка істерика

Зазвичай у такому стані важко навіть дорослій людині. Що й казати про дрібного карапуза. Найкраще тут допомагає тактильний контакт.

У перші хвилини не намагайтеся з’ясувати подробиці події, ви обов’язково дізнаєтеся про них пізніше. Нервова система дитини зараз на межі, і будь-яка спроба вивудити інформацію може призвести до «вибуху» емоцій. Не поспішайте також голосити, шукати бинти і зеленку (звичайно, крім випадків, коли це гостро необхідно). Все встигнете. Перше, що потрібно зробити – обійняти малюка, відгородивши його собою від місця трагедії (у нашому випадку це дитячий майданчик).

Щоб допомогти дитині заспокоїтися, нормалізуйте його дихання:

покачайте крихітку на руках і, при цьому, погладжуйте або поплескуйте на вдих-видих;

проспівайте речитативом або просто «промичіть» разом з ним будь-яку пісеньку.

Коли ви помітили, що дихання нормалізувалося, почніть переказувати трагедію: «Мій зайчик грав на гірці. Грав собі, грав, нікого не чіпав. А потім послизнувся і впав ». Слідкуйте за диханням. У критичний момент розповіді малюк може знову почати схлипувати. Гасіть ці емоції. (Важливо! Не намагайтеся зараз нічого аналізувати. Просто монотонно проговорюйте сухі факти).

Діти більш дорослого віку нерідко самі підсвідомо використовують останній прийом, переказуючи свою маленьку трагедію всім і кожному. З кожним разом негативні емоції йдуть все далі і далі.

Останній етап. Коли істерика повністю і беззастережно «погашена» потрібно провести грамотний розбір польотів. Запитайте малюка: «Як ти думаєш, що потрібно було зробити?» До цього часу дитина вже може міркувати логічно і самостійно “змінити” описану історію. (Важливо! Ні в якому разі не нав’язуйте малюкові свій план дій. Якщо ви хочете, щоб малюк виріс сильним і впевненим у собі, надайте йому можливість зробити самостійні висновки)

Якщо малюк просто плаче

Ось кілька перевірених бабусиних порад.

Перемикайте увагу.

Ой, дивися який кіт побіг. Он, під сходами.

Почекай, почекай у тебе вія під оком. Давай я її приберу.

Озвучуйте дитячі проблеми.

Я знаю, чому ти засмучений …

Розсмішіть.

Де наш фен, яким ми слізки сушимо?

Домовтеся поплакати потім.

Дивись, пора тата йти з роботи зустрічати, інакше він засмутиться.

Попросіть плакати по-іншому.

Сонечко, твоя сестричка спить. Поплачь, будь ласка, тихіше.

Якщо ви плануєте щось, що завжди викликає у дитини обурення, спробуйте поквапити його або «заговорити».

Швиденько, швиденько одягаємо светрик. Який? А ось цей …

Найголовніше правило – говоріть дитині, що ви її дуже любите. Завжди, скрізь і за будь-яких обставин.

І наостанок, пам’ятайте, що від вашої реакції на сльози маля, неабиякою мірою, залежить те, яким він виросте в майбутньому. Дорослим теж іноді доводиться плакати. Коли-небудь ваш малюк також пошкодує вас, не пройшовши байдуже повз.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...