Як розвинути у малюка почуття гумору

Як розвинути у малюка почуття гуморуЖарт, що зірвався з вуст дитини, може викликати миттєву, живу і непідробну симпатію у оточуючих або ж, навпаки, роздратування. Все залежить від того, наскільки добрими були слова малюка. Щоб ваш малюк випромінював навколо себе тільки позитивні емоції, у нього необхідно розвивати почуття гумору.

Кілька десятків років тому вчені були впевнені, що це якість передається дитині генетично, як, наприклад, колір очей або кількість веснянок на носі. Зараз же доведено, що вміння жартувати – це навичка, якій потрібно вчитися. Бажано з самого раннього дитинства.

Кілька причин, чому важливо мати почуття гумору

 1. Люди, що легко вміють жартувати, з «меншими втратами» адаптуються в новій, іноді складній обстановці.
 2. Вони простіше справляються зі стресами.
 3. Їх люблять друзі та знайомі.
 4. Люди, що володіють хорошим почуттям гумору, як правило, оптимісти і творчі особистості.
 5. І, наостанок, вони менше схильні до різноманітних захворювань, мають більш стійкий імунітет.

Крім того, існує думка, що завдяки розвиненому почуттю гумору, люди легше добиваються поставлених цілей.

Як розвивати позитивні якості в дитині

Всім відомо, що малюк вчиться у своїх батьків. Вони для нього головний приклад для наслідування. Тому, якщо ви хочете, щоб малюк виріс життєрадісним оптимістом, здатним по-доброму жартувати як над іншими, так і над собою, починайте самовдосконалюватися.

 1. Час від часу, міняйте стандартний тон бесіди з малюком. Придумуйте щось оригінальне. Наприклад, замість «допоможи мені прибрати в кімнаті», скажіть «біжи швидше сюди, мені терміново знадобилися твої руки».
 2. Використовуйте «підручний матеріал». Дивіться мультфільми, перегортайте дитячі журнали. Але звертайте увагу на їх утримання. Буде набагато краще, якщо малюк буде сміятися від інтелектуального жарту, ніж від зображення в примітивному коміксі.
 3. Частіше грайте в ігри, що стимулюють розвиток почуттів дитини. Вони не обов’язково повинні бути смішними. Наприклад, всім відомі «гаряче – холодно», пошук і вгадування різних предметів в мішку з «скарбами» та ін.
 4. Вибирайте для малюка ті книги або мультики, в яких є мораль, де герої переживають про що-небудь. Тобто твори, здатні «розбуркати» малюка в ту чи іншу сторону.
 5. Розвивайте мову та інтелект. Ви ж розумієте різницю жартів людини, котра закінчила університет, і насилу подужали середню школу. (Зрозуміло, винятки бувають, але ми говоримо про загальну тенденцію).
 6. Учіть дитину тверезо оцінювати свої вчинки і здібності. Це допоможе їй не тільки без страху жартувати над собою, але і справлятися з комплексами.
 7. Не забувайте про етикет. Пояснюйте дитині коли сміх допустимий, і коли ні. Навчайте також сміятися красиво, особливо дівчаток.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...