• Без категорії

Як розрахувати приблизну дату пологів: 4 методи

Як розрахувати приблизну дату пологівПісля того, як жінка дізналася про свою вагітність, у неї відразу ж виникає наступне питання: коли ж з’явитися на світ малюк? Сучасна медицина пропонує 4 основних способи, за допомогою яких лікарі можуть визначити ПДП (попередню дату пологів):

– Акушерська ПДП (за датою останніх місячних).

– Ембріональна ПДП (за датою овуляції).

– Після першого візиту в жіночу консультацію.

– ПДП по УЗД (за результатами ультразвукового дослідження).

ПДП акушерським методом

Найвідоміший (і часто використовуваний) спосіб розрахунку ПДП – це формула Негеле чи розрахунок за датою останніх місячних. За цією формулою створюються спеціальні акушерські календарі, а сам термін називають “акушерським”.

Формула Негеле: від першого дня останніх місячних віднімають 3 місяці і додають 7 днів. Тобто до першого дня додається рівно 40 тижнів.

Наприклад, перший день останніх місячних – 1 серпня, до цієї дати додаємо 7 днів і, отримуючи 8 серпня, віднімаємо 3 місяці: ПДП – 8 травня.

Цей варіант є найпоширенішим, але далеко не найбільш точним. До того ж багато жінок, які знають дату зачаття і відраховують термін від неї, з подивом виявляють, що їх ПДП часто не збігається з акушерською.

ПДП ембріональним методом

Ембріональним називають календарний термін вагітності, який визначається за днем овуляції. Овуляція (вихід яйцеклітини з яєчника), вважається самим оптимальним часом зачаття, тому саме ця дата стає відправною точкою для розрахунку ПДП.

При тривалості циклу 28 днів овуляція відбувається на 14-й день. Якщо цикл коротший (21-25 днів), або довше (31-35 днів), то розрахунок ведеться за спеціальними таблицями, адже за розрахунками овуляція може відбутися як на 7-й, так і на 21-й день циклу.

На жаль, навіть точно знаючи дату того самого статевого контакту, не можна сказати з упевненістю, коли відбулося зачаття. Чому?

Сперматозоїди живуть в середньому 3-5 днів, максимум тиждень, яйцеклітина – до 48 годин. Розрахунок ембріонального терміну ведеться від овуляції, до якої додають 38 тижнів (на відміну від 40 акушерських, доданих до першого дня циклу).

Наприклад, візьмемо той же приклад, що і в розрахунку акушерської ПДП: цикл 28 днів, початок останнього циклу 1 серпня, статевий акт відбувся 9 серпня, овуляція – 14-15 серпня. Ми ведемо розрахунок не від дня, коли відбувся статевий акт, а від дня овуляції, тому ембріональна ПДП – 7-8 травня. Як бачимо, він не відрізняється від акушерського терміну. Але це вірно тільки при регулярному циклі 28-30 днів.

До того ж варто враховувати індивідуальні особливості організму і те, що при фізичних і психологічних навантаженнях, стресах, хворобах і інших факторах овуляція може зміститися. У підсумку виходить, що дата зачаття вже не так точна, як здавалося майбутній матусі на перший погляд.

Але в будь-якому випадку, якщо жінка знає дату овуляції і пам’ятає день, коли стався статевий контакт, – це дасть лікаря більше інформації про передбачувану дату пологів, чим тільки математичний розрахунок акушерської ПДП.

ПДП по першому візиту в консультацію

При першому відвідуванні жіночої консультації (при наявності підтвердженої або тільки передбачуваної вагітності), лікар акушер-гінеколог проводить огляд, в результаті якого робить висновки про термін вагітності.

Ці висновки будуються на підставі таких показників, як:

  • визначення величини матки;
  • визначення висоти дна матки;
  • обсяг живота;
  • розмір плода.

Чим раніше майбутня мама звернеться жінка в консультацію, тим точніше буде встановлений термін вагітності.

ПДП за результатами УЗД

На сьогоднішній день цей метод вважається найбільш точним, необхідно лише враховувати терміни, в які проводяться дослідження.

За результатами УЗД, отриманим при першому скринінгу (11-14 тижнів), можна обчислити термін ПДП з точністю до 1-3 днів.

Протягом першого триместру вагітності між розмірами ембріонів немає істотних відмінностей. Під час же другого, а особливо – третього триместрів відмінності в зрості і вазі плоду можуть бути значними. Тому попередню дату пологів на цих термінах практично неможливо достовірно передбачити.

Фото: mymummy.ru

Стаття перекладена з: ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...