Як розповісти дитині, звідки беруться діти

Як розповісти дитині, звідки беруться дітиДіти дорослішають і починають задавати батькам незручні питання, на які не завжди знаходиться відповідь. Психологи стверджують, що, розмовляючи з дитиною про те, звідки беруться діти, потрібно говорити правду, адаптовану під вік дитини.

Єдиної відповіді на питання про те, з якого віку слід починати говорити “про це”, немає, але цю тему потрібно обговорити до періоду статевого дозрівання.

Що відповідати дитині на питання, звідки він з’явився?

Це залежить від віку дитини. Не варто викликати підвищений інтерес до даного питання, але і відмовки в стилі “Тобі ще рано про це знати!” теж не варіант. Це сприятиме розпалу цікавості і пошуку інших джерел інформації.

Дитину дошкільного віку може цілком задовольнити відповідь “Тебе народила мама”. Якщо цікавість дитини не було задоволено, можна уточнити, що дитина була у мами в животі, а потім з’явилася на світ.

Діти молодшого шкільного віку вже можуть сприймати подібну інформацію, і тут на допомогу батькам приходить спеціальна література, в якій зачіпаються відмінності жіночих і чоловічих геніталій і зачіпаються теми сексуального виховання.

Спілкуючись на цю тему з підлітком, важливо називати речі своїми іменами і розмовляти з дитиною серйозно і без сорому. Йому необхідно пояснити причини фізіологічних змін і розкрити тему взаємин статей (в тому числі поговорити про контрацепцію і захворювання, що передаються статевим шляхом).

Дівчатам необхідно пояснити, що раннє статеве життя може привести до вагітності, що в такому віці є серйозним випробуванням для організму. Відсутність знань про методи і засоби контрацепції призводить до того, що велика частина сексуально активної молоді використовує в якості попередження небажаної вагітності перерваний статевий акт – нефізіологічний і малоефективний метод.

Не менш важливою є тема сексуального насильства, якої в розмові з підлітком також необхідно торкнутися. Практично половина жертв зґвалтування – це підлітки, і в половині випадків насильник знаходиться в оточенні дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...