Як розповісти дитині про секс

Як розповісти дитині про сексЧому важливо знати як розповісти дитині звідки він з’явився?
Просвітництво дитини з даного питання дуже важливе і в цій статті ми постараємося розібрати чому. Виховання як дівчат так і хлопчиків, а саме як частина виховання, роз’яснення про сексуальність, дуже важливі для наших дітей. Розповісти дитині про секс дуже важливо, тому що це формує правильні поняття про:
моральності даного питання
сприятливо діє для створення здорової сім’ї
безпеки відносин з протилежною статтю
Крім цього роз’яснення дитині про сексуальність і відмінності між хлопчиками і дівчатками допомагає зрозуміти приналежність себе до певної статі і повноцінно усвідомити важливість відносин між дорослими чоловіками і жінками.
Як розповісти дитині про секс?
Для початку наберіться терпіння, так як це трудомісткий і довгий процес. Як вибрати час коли розповісти дитині про те, звідки беруться діти? Як сказати дітям про секс, це ви повинні визначити і відчути самі, адже розвиток дитини у всіх протікає по різному. Так що враховуючи індивідуальні особливості розвитку ви повинні вибрати відповідний час. Звичайно, щоб ви не розповідали, в середньому, діти самі починають щось “підозрювати” у віці трьох років. Починають спостерігати відмінності в будові жіночого і чоловічого тіла. Але дуже важливо щоб дитина почула про секс саме від батьків, адже крім анатомічних особливостей, Ви піднесете дитині і духовну частину даного питання в правильному світлі. Зрештою, від кого краще щоб дитина почула про це? Від однолітків у спотвореному вульгарному варіанті або від батьків? Які не на словах знають про що говорять.
Важливо висвітлити саме аспект взаємин в сексуальному питанні, а не тільки фізіологічний. Щоб дитина розуміла, що відносини чоловіка і жінки народжують настільки сильне почуття любові, яке призводить до появи дітей. І дитина в даному питанні є кульмінацією відносин тата і мами і ніякої лелека або капуста не замінять цієї любові.
Окрема проблема на сьогоднішній день – це ТБ, Інтернет, ЗМІ. Подбайте, щоб від вас, батьків, дитина почула про це в перший раз, адже ніхто не знає в якому вигляді, вищеперелічені джерела інформації, “вивалять” на ваше чадо питання сексуальності.
Дайте дитині зрозуміти, що саме взаємна любов один до одного, призвела до зачаття малюка. Так ви дасте малюкові зрозуміти наскільки ваші з ним стосунки важливі і наскільки важливі відносини мами і тата, наскільки вони романтичні. Тільки після цього можна розповісти про фізіологічну частини питання, тоді у дитини створиться правильне розуміння даного питання. Розуміння з того боку, що моральний аспект завжди повинен домінувати над фізичним.
Не вигадуйте жодних алегорій і казок. Не потрібно спотворювати природне сприйняття дитиною народження і зачаття. Крім того, якщо ваш син або дочка задали таке питання, значить малюк ситий по горло “лелеками” і “капустою” і його цікавить правда. Однак, не варто і викладати відразу все начистоту, краще поступово, щоб дитина могла усвідомити і переварити інформацію. І все-таки не особливо спотворюйте реальність.
Якщо ви будете ніяковіти зараз, коли ваше чадо щиро хоче почути від вас відповідь, то потім вам потрібно буде багато пояснювати і довго боротися з наслідками тієї правди, яку дитині розкажуть у школі чи садочку. Як би там не було, дитина все одно дізнається правду, від вас або когось іншого. Важливо що саме він почує.
Звичайно дітям пояснюють даний процес в дитячому садку чи школі. Однак, якщо ви розкажете своїй дитині про секс до того, то це створить довірчі відносини в даному питанні з батьками. У майбутньому дитина буде вам довіряти і сама задасть уточнюючі питання стосовно того “звідки беруться діти?” І “як це відбувається?”. Що може бути краще, ніж така довіра від сина чи доньки навіть у такому інтимному питанні.
Отже підсумуємо: нічого складного в питанні “Як розповісти дитині про секс?” Немає. Вся сором’язливість і збентеження, які закладені в нас, коли дитина підходить з таким питанням, закладені ще з дитинства нашими батьками, які в силу тієї системи, в якій вони жили і того часу, не могли нормально, здорово розповісти про це. На сьогоднішній день всі ті упередженості і стереотипи вже не повинні брати гору над нами. Тому відкиньте всі свої страхи і збентеження, і розкажіть вже нарешті дитині що таке секс і звідки беруться діти!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...