ЯК РОЗПІЗНАТИ ПРОБЛЕМИ З СЕРЦЕМ ЗАЗДАЛЕГІДЬ: 8 НЕОЧЕВИДНИХ СИМПТОМІВ

Перші ознаки серцевих проблем часто плутають з іншими хворобами. Які симптоми можуть вказувати на захворювання серцево-судинної системи і як їх не пропустити?

Проблеми з серцем належать до тих хвороб, які наступають «без оголошення війни». Перші симптоми часто маскуються під легке нездужання і «вистрілюють» в тих ділянках тіла, які, на перший погляд, не мають до серця ніякого відношення. Тому люди зазвичай не звертають на них належної уваги або плутають з іншими хворобами. В результаті на прийом до кардіолога багато хто потрапляє вже після серцевого нападу. Тим часом лікарі кажуть: розпізнавши проблему на ранній стадії, можна вчасно підтримати своє серце і уникнути біди. Ми склали список неочевидних симптомів, які можуть вказувати на неполадки в роботі серця.

Біль в грудях, який «віддає» в руку

У 70% випадків біль в грудній клітці не пов’язаний з проблемами серця. Найчастіше він може бути ознакою остеохондрозу грудного відділу хребта. Однак варто насторожитися, якщо неприємне відчуття «переходить» з грудей на одну або обидві руки. Як правило, у чоловіків це ліва частина тіла, а ось жінки можуть відчувати дискомфорт як в лівій, так і в правій руці. Якщо біль носить характер такого, що давить, і при цьому «віддається» в мізинцях – це може вказувати на стенокардію. Тупий біль, яка поширюється на надпліччя і плече, каже про ішемічну хворобу серця. А ось гострий больовий синдром характерний для інфаркту міокарда, тому тут потрібно терміново дзвонити лікареві.

Сухий кашель із задишкою

Зазвичай кашель не вважається прямою ознакою проблем з серцем і найчастіше сигналізує про інші захворювання. Однак в медицині є таке поняття, як «серцевий кашель», який трохи відрізняється від інших. Виникає цей тип кашлю через проблеми зі скороченнями шлуночків і високого тиску в дихальній системі. Тому легені забезпечуються кров’ю нерівномірно, що проявляється «закашлюванням».

«Серцевий кашель» майже завжди сухий. Однак в деяких випадках хворий може «викашлювати» мізерну розоватую мокроту або навіть невеликі кров’яні згустки. Під час такого кашлю сильно частішає дихання, аж до задишки. На перших порах кашель провокують інтенсивні фізичні навантаження, але згодом людина закашлюється від елементарної роботи по дому. При цьому вона відчуває загальну слабкість і хоче прилягти, проте в положенні лежачи кашель тільки посилюється.

Набряклість стоп, щиколоток і гомілок

Як правило, набряки на ногах вказують на варикозне розширення вен, надмірну вагу бо проблеми з нирками. Однак в деяких випадках набряклі ноги можуть бути непрямою ознакою гіпертонії і серцевої недостатності. Це відбувається через те, що серце погано справляється зі своєю «насосною» функцією, в результаті в організмі спостерігається надмірне скупчення і застій рідини.

«Сердечні» набряки проявляються ближче до вечора, при цьому ноги стають важкими як колоди. Набряклість рівномірно розподіляється по обох ногах і найбільше помітна на щиколотках. Якщо натиснути на них пальцем, на шкірі залишиться слід у вигляді вм’ятини, який розгладжується не відразу, а через кілька секунд.

Регулярна нудота і відсутність апетиту

Ці симптоми люди часто плутають з проблемами шлунково-кишкового тракту, йдуть до гастроентеролога або самостійно починають прийом ферментів для травлення. Але якщо проблема все одно не йде, можна запідозрити, що в ній винне серце. Справа в тому, що нижні відділи людського «мотора» знаходяться в безпосередній близькості до шлунку. Так що проблеми з серцем цілком здатні викликати шлунковий дискомфорт.

Крім того, через серцеву недостатність рідина накопичується не тільки в ногах, але і навколо внутрішніх органів (наприклад, навколо кишечника і шлунка). Через це травлення утруднюється, і людина весь час ходить з відчуттям «повного шлунку». Відповідно, апетит падає, і навіть маленький шматочок з’їденої їжі зможе спровокувати позиви до блювоти.

Занепокоєння і підвищена тривожність

У цій ситуації складно сказати, що було раніше, курка чи яйце. Такі проблеми з серцем як тахікардія, стенокардія, аритмія можуть викликати підвищену тривожність тільки через те, що людина постійно відчуває прискорене серцебиття. Однак тривожні розлади і самі по собі здатні привести серце в стан загнаного кролика. Тому тут обов’язкова консультація декількох фахівців.

Якщо ви останнім часом відчуваєте себе на межі зриву, постійно тривожитеся і тим більше почали відчувати панічні атаки – потрібно обов’язково звернутися до кардіолога і перевірити серце, а після цього відвідати невролога і психотерапевта. Навіть якщо з серцем на даний момент все добре, тривале перебування в такому стані провокує всі ті проблеми, про які говорилося вище: панікою цілком можна «нагуляти» тахікардію і різкі скачки тиску.

Запаморочення, непритомність і втрата свідомості

Періодичний шум у вухах, часті запаморочення і схильність до непритомності можуть бути ознакою серйозної анемії. Крім того, ці симптоми нерідко вказують на недіагностований цукровий діабет, захворювання щитовидки і неврологічні розлади.

Однак так само запаморочення і непритомність типові для «сердечників»: за статистикою, 70% людей із захворюваннями серця відчувають дзвін у вухах і тимчасове помутніння свідомості, а 40% регулярно непритомніють. Обов’язково виключіть причину свого стану у кардіолога, адже втрата свідомості через серцево-судинні захворювання дуже небезпечна і може закінчитися летальним результатом.

Блідість і шкіра синюшного відтінку

Якщо ваша блідість настільки помітна, що кидається в очі оточуючим, це може вказувати на цілий ряд розладів в організмі. Найчастіше це анемія, гастрит або виразка шлунка, коліт та інші хвороби кишечника, хронічні захворювання нирок. Однак «сердечні» причини теж мають місце бути в цьому списку. Якщо ваш «мотор» дає збої і погано перекачує кров, вона не доходить в потрібному обсязі до епітелію. В результаті шкіра не просто біліє, а набуває легкого синюватого відтінку. Так що в цьому випадку теж варто перевіритися у кардіолога.

Екзема, свербіж і висипання на шкірі

Свербіж і висипи незрозумілого характеру відразу підводять до думки про алергію. Добре, якщо хтось в цьому випадку доходить до алерголога, але часто людина рятується прийомом антигістамінних препаратів і чекає, поки його «алергія» піде на спад. «Офіційно» серце тут ні при чому, однак є одне цікаве дослідження, яке провели в США Інститут алергології та клінічної імунології спільно з Американським коледжем кардіології. Вчені довели, що люди з екземою та іншими висипаннями на шкірі схильні до підвищеного тиску і серцевого нападу на 60% більше тих, у кого проблем зі шкірою немає.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...