Як розмовляти з маленькими дітьми

Як розмовляти з маленькими дітьмиВсі мами радіють, коли їхні малята роблять перший крок, вимовляють перше слово. Адже це показник того, що дитина розвивається, зростає. Батьки з нетерпінням очікують моменту, коли з малюком можна буде поспілкуватися, як з дорослим. Однак перші слова не означають того, що дитина навчилася спілкуватися.

Спілкування – це складний процес, щоб його здійснювати потрібне розуміння того, про що говориш, вміння правильно вживати знайомі слова. Щоб малюк навчився повноцінно розмовляти, батьки повинні докласти чимало зусиль.

В першу чергу з дитиною треба розмовляти. Якомога більше розповідати їй про все на світі. Кожен крок варто супроводжувати коментарями. Розповідь про кожен предмет повинна бути простою і зрозумілою, при цьому предмет бажано давати в руки, а якщо він великий, то дати помацати, погладити. Дотик допомагає краще запам’ятовувати властивості речей, наприклад, їх температуру. Розмовляючи з дитиною, читаючи їй вірші або казки, добре проговорюйте кожне слово. Добре, якщо малюк при цьому дивиться вам в обличчя і намагається повторювати за вами. Для навчання можна використовувати книги з цікавими малюнками. Так розвивається ще й зорова пам’ять.

Роль батьків при навчанні дитини спілкуванню дуже висока. Так, коли вона піде в дитячий сад, то зможе там самонавчатися, спостерігаючи за розмовами інших дітей, намагаючись самостійно налагодити спілкування з однолітками. Але тільки у батьків максимальні можливості з розвитку мовлення дитини у всіх напрямках, так як саме мама і тато є для неї авторитетом, тому що вони здатні її терпляче вислухати, зрозуміти і дати відповідь. Лексикон крихти повинен постійно поповнюватися. Використовуйте для цього кожну можливість. Наприклад, під час малювання, називайте кольори або геометричні фігури. Також малюк повинен мати поняття про розміри і кількість.

Іменники, прикметники та дієслова дітям запам’ятати легко, а от з займенниками можуть виникнути проблеми. Щоб допомогти малюкові, частіше використовуйте займенники у своїй промові. Замість «Мама купила яблука» краще сказати «Я купила яблука», замість «Папа буде вечеряти?» Краще запитати у чоловіка «Ти будеш вечеряти?».

Відповідати на численні запитання дитини краще коротко і по справі. Не треба плутати її складними поясненнями і незрозумілими словами, які породять тільки ще більше питань. Так, не варто на питання «Що це?» Пояснювати функції предмета, досить сказати його назву. Іноді діти можуть поставити запитання неправильно, наприклад, «А чому лисиця?» У таких випадках, не треба говорити йому, що ви його не розумієте. Ось тут якраз варто дати розгорнуту відповідь – маленьку і зрозумілу розповідь про лисиць.

Дітям властиво повторювати за батьками все, що вони бачать. У тому числі і сам процес виховання. Не дивуйтеся, якщо ваша крихітка раптом починає вами командувати. Малюк просто не вміє говорити ласкаво. Щоб допомогти їй змінити командирський тон на більш ввічливе звернення, навчіть малюка словам «дякую» і «будь ласка».

Спілкуючись з малюком, показуйте йому свої емоції. Він повинен уміти правильно висловлювати свої почуття. А навчитися цьому йому простіше за все у вас.

При спілкуванні з дитиною будьте терплячі і спокійні. Пам’ятайте, що ваш малюк поки дуже багато чого не знає, що його численні запитання – не спроба вивести вас із себе, а елементарна жага необхідних знань.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...