• Без категорії

Як розговорити дитину

Як розговорити дитинуДитина може бути балакучою рівно настільки, наскільки ви його в цьому заохочуєте. З віком його уміння добре говорити визначатиме ступінь його готовності вчитися самим різним речам. Тому важлива задача батьків – підтримати таку «розмову», яка стимулюватиме розвиток дитини.

Вже з року говорить дитині, що ви робите, коли доглядаєте за нею. Роздягаючи її, називайте одяг, який ви з нього зняли, частини тіла. Коли купаєте його, говорить, що ви намилюєте його або який предмет хочете взяти. Коли годуйте дитину, розкажіть їй, з чого приготована страва, що вона одержить ще. Говоріть нормально, не спрощуючи, не сюсюкаючись. На цьому етапі розвитку дитині потрібна ваша плавна, цікаво звучна мова.

Якщо ви спеціально почнете говорити поволі і спрощено, якщо ви прагнутимете говорити зрозуміло для малюка, мова ваша стане неприродною. Дитина з однаковою радістю відреагує як на вашу сентенцію про розвиток подій в світі, так і на добре продуману просту пропозицію про собачку. Якщо вам подобається "дитяча" манера говорити – що ж, користуйтеся нею. Але знайте, що привчивши дитину називати собаку – "ав-ав", ви ще довго чутимете це спрощення, і коли дитині вже буде доступна нормальна мова. Краще не удавайтесь до неї.

Показуйте дитині книжки-картинки, називайте предмети, намальовані там, і пояснюйте їй так, як ви пояснювали б це трирічній дитині, що ці предмети роблять. Дитині сподобаються малюнки і розмови про них, хоча вона не зрозуміє того, що ви пояснюєте.

В процесі гри обов’язково розмовляйте з дитиною. Це дуже важливо, особливо якщо ви відчуваєте незручність, коли доводиться розмовляти з малюком при інших. Іноді малюку не вистачає спілкування з вами, оскільки ви вважаєте за краще поговорити із старшою дитиною – вона більш розуміюча, набагато краще реагує на ваші слова.

Найважливіше – прислухатися до дитини і спробувати відповісти їй, причому відповісти зрозуміло, словами, і притому всякий раз, коли дитина починає лепетати, "звертаючись" до вас. Пам’ятайте, що дитині вже зараз потрібні не зауваження по ходу справи, не монолог, скільки б добре ви його не побудували, їй потрібно розмовляти з вами.

Припустимо, ви не вмієте самі зав’язувати розмову, вам важко знайти тему, – в усякому разі, примусьте себе відповідати дитині, коли він сам робить спроби "заговорити" з вами. І готуйтеся, що зовсім скоро ваш малюк, що розговорився, почне ставити вас в безвихідь своїми питаннями.

Джерело: eka-mama.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...