• Без категорії

Як розбудити дитину вранці?

Як розбудити дитину вранціЯк розбудити дитину в дитячий садок або школу, щоб його ранок був добрим? Як підняти малюка з ліжка, не викликавши його роздратування, скандалів і сліз? Як домогтися, щоб ранкового позитиву, енергії та бадьорості вистачило дитині на цілий день?

Чому так важливо правильно розбудити дитину?

Як розбудити дитину без скандалів? Від того, наскільки приємно наше пробудження вранці, залежить настрій, працездатність і світосприйняття протягом усього дня! Для дітей це правило ще більш актуально – адже їх емоційна сприйнятливість набагато вище, ніж у дорослих. Тому-то й важливо задуматися над тим, як правильно розбудити дитину – адже від цього залежить, чи буде малюк бадьорий і веселий, або його день буде похмурим і важким.

У цього питання є і фізіологічна сторона. Від того, як Ви розбудите дитину, залежить не тільки її настрій, але і самопочуття! Різке пробудження часто викликає у дітей почастішання серцебиття, підвищення артеріального тиску, психічне збудження.

Як розбудити дитину вранці – практичні рекомендації

  1. Підготуйте дитину до пробудження

Перед тим, як розбудити дитину, увійдіть в його кімнату, пройдіть по ній, неголосно поговоріть. Малюк ще уві сні повинен відчути Вашу присутність, звикнути до неї. Він починає прислухатися, і сон стає менш міцним.

  1. Починаємо будити малюка

Як розбудити дитину без скандалів? Всі діти люблять прокидатися по-різному. Мама краще за всіх знає, як розбудити дитину, щоб на її ще сонному личку з’явилася усмішка. Комусь подобається прокидатися від бадьорої пісеньки або веселої потішки, комусь – від ласкавого дотику, комусь – коли мама ніжно кличе по імені. Головне – в цьому процесі не повинно бути різких криків або рухів, поспіху і роздратування.

  1. Допоможіть тілу малюка прокинутися

Відразу ж витягувати дитину з ліжка не можна. Для того щоб фізіологічні процеси прийшли в норму, необхідно 5-10 хвилин. Протягом цього часу малюк може лежати в ліжку, ніжачись і потягуючись. Легенько помасажуйте його ступні і кисті рук. Розімніть дитячі пальчики, помасажуйте мочки вух і волосяну частину голови малюка – це приведе в норму його артеріальний тиск і серцеві ритми.

  1. Сонячний колір

Відомо, що кожен колір діє на людину по-своєму: червоний – збуджує, блакитний – заспокоює, білий викликає відчуття свіжості, чистоти і простору. Вранці Вашим помічником буде жовтий колір – він приносить радість, бадьорість і енергію. Покажіть дитині яскраво-жовту іграшку, пограйте з ним, кидаючи один одному жовтий м’ячик. Майже тими ж властивостями володіє і помаранчевий колір.

  1. Вірний стимул

Якщо дитина не хоче вставати, значить, у нього немає достатньої мотивації! Вона запізниться в дитячий сад? Мама не встигне на роботу? Ці аргументи далеко не завжди подіють на дитину. Але, можливо, сьогодні вранці її чекає щось особливе? Можливо, на сніданок буде її улюблена страва? Або, якщо він швидко встане, по дорозі в дитячий сад залишиться час погодувати на ставку качечок?

  1. На зарядку ставай!

Зробіть разом з дитиною ранкову гімнастику. Потягніться вгору і вниз, виконайте нахили, повороти корпусу вліво-вправо. Разом пострибайте, виконайте махи ногами і присідання. Весела і ритмічна музика вітається!

Трохи про режим дня малюка

Як розбудити дитину без скандалів? Якщо Ви не знаєте, як розбудити дитину без сліз і скандалів, якщо кожен ранок починається з довгих умовлянь, погроз і криків, а дитина все одно до останнього лежить в ліжку, а потім, похитуючись, ходить по кімнаті, намагаючись відкрити очі, значить, щось явно не так з його режимом дня.

Звичайно, дитина повинна висипатися. Час, необхідний дітям для повноцінного сну, різний, але в середньому для дошкільнят і молодших школярів нічний сон повинен тривати не менше 10 годин. При цьому важливо, щоб дитина завжди лягала у постіль в один і той же час.

Не менш важливі й повноцінні прогулянки. Дитина повинна перебувати на вулиці хоча б 1-1,5 години на день і активно рухатися. Тобто час, поки Ви везете його в дитячий сад на візку – повноцінної прогулянкою не рахується. Чому це так важливо? Рухаючись на свіжому повітрі, дитина отримує збалансовані фізичні навантаження, що сприяють здоровому, міцному нічному сну і, відповідно, більш легкому пробудженню вранці. Важливо і те, що сонячне випромінювання необхідно для правильного обміну речовин і здорового гормонального балансу в організмі. Рідко буває на вулиці дитина стає млявою, швидко стомлюється і насилу прокидається вранці.

Як розбудити дитину вранці, щоб енергії та позитиву вистачило на цілий день? Ласкаво, терпляче і впевнено! Починайте будити малюка заздалегідь, дайте йому час прокинутися і прийти в себе. Зберіть з вечора всі необхідні речі, щоб не поспішати і не нервувати. І головне – посміхніться дитині, ділячись з ним ранкової радістю і безтурботністю! Бажаємо Вам і Вашим дітям відмінного настрою!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...