Як росте животик

Як росте животикЖивіт у вагітної жінки починає рости приблизно з четвертого місяця. При цьому треба враховувати, що акушерські місяці не співпадають з календарними. Вони складають тільки 28 днів. Таким чином, весь період вагітності – 280 днів – в акушерстві ділиться не на 9 місяців, а на 10.

В цей час матка виразно промацується в нижній частині живота, трохи вище за лобок.

До кінця п’ятого місяця матка вже більш ніж на половину наближена до пупка. На шостому місяці її нижня частина знаходиться на одному рівні з ним, а на сьомому – починає підійматися вище, в грудну область. До кінця восьмого місяця вона практично проходить цю відстань, і на дев’ятому місяці завершує своє сходження.

На десятому місяці починається рух матки у зворотний бік. Вона опускається все нижче і нижче, поки не досягає середини між пупком і грудиною. Це пов’язано з тим, що дитина готується з’явитися на світ, і спрямовується в область малого тазу.

Розмір живота вагітної жінки не має якогось стандартного розміру. У одних він може бути більше, у інших – менше. Зміряти його можна таким чином: сантиметрову стрічку накладають спереду на область пупка, а ззаду – на середину поясниці. Цифра на сантиметрі показуватиме коло живота вагітної жінки.

Джерела інформації:

Поділитися в...

Вас може зацікавити...