Як проявляє себе рак молочної залози?

рак грудей

Рак молочних залоз – це одне з найбільш поширених жіночих онкологічних захворювань. За статистикою, воно виникає у кожної десятої жінка в якийсь момент її життя. Не дивно, рак молочної залози займає 16% в загальній статистиці жіночих онкологічних захворювань. В абсолютних числах це означає 1250000 нових випадків цього захворювання щороку!

Зрозуміло, найчастіше його фіксують у жінок, але і чоловіки не захищені від нього. За статистикою, воно зустрічається у них в 100 разів рідше, ніж у жінок, але все одно цілком можливе.

Віковий фактор також відіграє свою роль. Ризик значно підвищується після 40 років, але і до цього жінка повинна уважно ставитися до свого здоров’я. Але зараз захворювання стрімко молодшає, і 20-30 річні жінки теж можуть виявити у себе це захворювання. Тому, починаючи з 18-20 років, кожна жінка повинна щомісяця проводити самообстеження грудей і щороку відвідувати мамолога.

Але якщо з’являються якісь підозрілі ознаки, до лікаря потрібно звертатися відразу ж, не чекаючи звичного обстеження. Перші симптоми раку грудей досить характерні, їх легко помітити, якщо знати, на що звертати увагу.

Характерні симптоми раку молочної залози

рак грудей. симптоми

Якщо ви запідозрили у себе рак грудей, симптоми підкажуть вам, чи є привід для переживань. Існує ряд ознак, на які необхідно звертати увагу:

 • Новоутворення. Наявність пухлин, вузликів або ущільнень у тканині молочної залози стає однією з перших ознак, які може помітити жінка. За статистикою, близько 70-80% пацієнток, у яких діагностували рак грудей, звернули на нього увагу. І саме він змушував їх звертатися до лікаря для більш ретельної діагностики. Зрозуміло, найчастіше виявлялося, що жінки виявили доброякісну пухлину, але випадки самодіагностики раку роблять цю методику виправданою.
 • Виділення із сосків. Якщо жінка не вагітна або не годує грудьми, будь-які виділення рідини з сосків повинне її насторожити і змусити якнайшвидше проконсультуватися у мамолога. Адже саме це один з основних симптомів раку молочної залози. Виділення можуть бути прозорими, мутнувато-білястими, кров’яними, жовтуватими, з домішками гною і так далі. Все залежить від перебігу захворювання.
 • Порушення цілісності шкіри. У деяких випадках на поверхні шкіри грудей з’являються невеликі ранки, які не загоюються тривалий час. Незабаром вони можуть перетворитися в ранки, схильні до поширення і злиття. Вони можуть зачіпати як поверхня соска і ареол, так і шкіру грудей.
 • Зміна зовнішнього вигляду і форми молочної залози. На більш пізніх стадіях можна помітити, що змінюється зовнішній вигляд ураженої молочної залози. Можна помітити зміну кольору шкіри ураженої ділянки, у порівнянні зі здоровими грудьми. Ще один симптом – зміна фактури шкіри. На ній можуть з’явитися ямочки, ділянки зморщеної або грубої шкіри. Також потрібно звертати увагу на зміну форми соска і ареола. Він може втягнутися, деформуватися, приплюснути і так далі. В цілому, симптомом раку молочної залози може стати будь-яка зміна форми, кольору або структури грудей.
 • Збільшення лімфовузлів. На другій стадії ракові клітини проникають в регіональні лімфатичні вузли. Це може виражатися в їх збільшенні і певнійхворобливості. Тому якщо пахвові вузли з одного боку тіла збільшилися або почали чинити дискомфорт, варто якомога швидше звернутися до лікаря. Іншим проявом може стати набрякання в пахвовій западині.

Зрозуміло, симптоми раку грудей набагато різноманітніше. Але саме ці відзначає більшість жінок.

Більш віддалені симптоми раку грудей

З розвитком пухлини, а значить і поширенням ракових клітин, з’являються і більш опосередковані симптоми. Вони можуть бути як локальними, так і системними. До першого можна віднести такі ознаки як біль, неприємні відчуття в області ураженої груді, зміна чутливості грудей і сосків, запалення і так далі.

Системні симптоми найчастіше нагадують загальні онкологічні: підвищення температури, слабкість, стомлюваність, поганий апетит і так далі.

Також можуть з’явитися і вторинні симптоми, які залежать від того, куди саме в першу чергу проникнуть метастази.

Перші симптоми раку грудей у чоловіків

Як уже згадувалося вище, у чоловіків також може бути рак грудей, симптоми в цьому випадку будуть частково збігатися з жіночими, але в чомусь і відрізнятися. У числі найбільш характерних ознак слід згадати такі:

 • Поява ущільнень в області молочної залози.
 • Наявність виділень з соска. Вони можуть бути прозорими, кров’яними, гнійними і так далі.
 • Зміна форми соска і ареола на одній з молочних залоз.
 • Односторонньо збільшення або підвищення хворобливості пахвових вузлів.

При появі подібних симптомів чоловікові слід якнайшвидше проконсультуватися з лікарем.

Методика самообстеження

Лікарі рекомендують всім жінкам, у яких підвищена вірогідність розвитку раку молочної залози, регулярно проводити самостійне обстеження. Його слід виконувати в одну й ту ж фазу менструального циклу або просто в одне і те ж число місяця. Виконується воно в кілька етапів:

 • Перед дзеркалом уважно оглянути поверхню обох молочних залоз. Необхідно звертати увагу на ділянки зміни кольору або структури шкіри.
 • По черзі, закладаючи руку за голову, повністю промацати всю поверхню грудей по колу.
 • Злегка натиснути на сосок, щоб визначити, чи не виділяється з нього рідина.
 • Промацати пахвові лімфовузли.

Якщо при такому обстеженні щось вас насторожило, необхідно проконсультуватися з маммологом і провести більш ретельне обстеження. Можливо, при цьому у вас виявить звичайну доброякісну пухлину. Але якщо мова дійсно йде про рак, це дозволить провести ранню діагностику і вчасно почати лікування.

Існує багато методів профілактики та лікування раку грудей. Одним з таких є гормонотерапія рака молочної залози, яка дає дуже гарні результати особливо на 1-й стадії.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...