Як протистояти хамству?

Як протистояти хамству?Як протистояти хамству? У повсякденному житті доводиться часто стикатися з хамством. Це може статися в громадському транспорті, в магазині, на роботі, в гостях. Як діяти в такій ситуації, яку позицію найкраще зайняти? В першу чергу слід зрозуміти, що не можна на хамство відповідати ще більш яскраво вираженим хамством. В цьому випадку можна поставити себе в дуже дурну ситуацію. Для початку варто розібратися, чим керується людина, яка намагається нахамити. Як правило, нею керує страх і слабкість.

Коли людина відчуває страх, що вона слабша за когось, то намагається напасти на нього, принизити в очах оточуючих, а себе тим самим підняти. Така ситуація часто виникає в робочому колективі, коли приходить новий співробітник. І не має значення, хто він – начальник або рядовий робітник. Якщо це начальник, то він боїться, що він гірший колишнього керівника. У цьому випадку, він спробує принизити своїх підлеглих, показати через грубість свою значимість. Якщо це рядовий співробітник, то в новому колективі він може відчувати страх, що він гірший за всіх, менш кваліфікований і грамотний. У цьому випадку він може зовсім нишком наносити свої удари.

Ті, кому грубіянять, повинні вести себе спокійно і не піддаватися бажанню нагрубити. Поруч знаходяться розумні люди, які чудово розуміють причину хамства. У такій ситуації не можна сперечатися і щось доводити, це нічого не доведе хамові (ним керують злість і емоції, мозок відключається), а, навпаки, поставить останнього в незручне становище. Необхідно виявляти внутрішню силу і впевненість у собі, тим самим можна вибити грунт у негідника. Також хорошою зброєю є гумористичні відповіді (анекдот). Саме гумор і сміх ставить на місце хама, а подальші його негативні висловлювання ще більше затягнуть його в болото, звідки вибратися йому буде просто неможливо. Такі гумористичні відповіді дозволяють в цілому пом’якшити напружену атмосферу. Якщо хам не повний негідник, то він в найкоротші терміни зрозуміє, що потрапив в пастку, тому за допомогою гумору все зведе до жарту, щоб вигородити себе. Розумні люди зрозуміють всю ситуацію, що виникла і подумки поставлять плюс тому, хто грамотно уникнув хамства і зумів згладити напружену обстановку.

Але тільки варто врахувати всі нюанси при гумористичній відповіді колезі по роботі і своєму начальнику. Все ж не варто забувати, що начальник в колективі знаходиться на більш високому рівні, тому жарт не повинен поставити в дуже незручне становище керівника, в зворотному випадку не зовсім вдала відповідь може погано позначитися на подальшій кар’єрі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...