Як прищепити дитині повагу до старших

Як прищепити дитині повагу до старшихСьогодні нерідко можна почути від людей похилого віку скарги на адресу підростаючого покоління в нестачі поваги до старших. Однак такі звинувачення не вирішують саму проблему.

Перш за все необхідно зрозуміти, чому деякі діти поводяться досить зухвало. Пам’ятайте: вони не стають слухняними і вихованими самі по собі. Батькам потрібно докласти чимало зусиль, перш ніж їх дитина усвідомить, що до старших слід ставитися з належною повагою.

Чому діти грублять дорослим? Проблема криється не в своєрідному характері цих дітей, а в помилках, які допустили батьки при вихованні. По всій видимості, з раннього дитинства вони не пояснювали, що означає поважати старших, зайво балували і дозволяли робити це бабусям і дідусям. Досвід показує, що вседозволеність з часом призводить до постійних конфліктів у сім’ї, адже підростаючи, такі діти стають зовсім некерованими. Вони можуть щиро дивуватися, чому раніше батьки дозволяли їм робити все, що вони забажають, а тепер, навпаки, намагаються багато в чому обмежити. Небажання прислухатися до думки рідних може призводити до спалахів гніву і грубих випадів з боку таких дітей.

Як приклад батьків впливає на дитину? Щоб прищепити дітям повагу до старших, батькам в першу чергу потрібно стежити за своєю мовою і поведінкою. Якщо з раннього віку малюк спостерігає, як його мама грубить своїм батькам, то навряд чи він зрозуміє, що зневажлива поведінка по відношенню до старших неприйнятна. Тому ніколи не забувайте: головне – особистий приклад! Помітивши, що дитина нагрубила дорослому, не варто закривати на це очі і думати, що вона ще занадто мала і з часом зрозуміє, як це погано. Не здійснюйте помилку: не чекайте, поки вона подорослішає. Важливо відразу ж пояснити, що така поведінка неприпустима.

Важлива роль навчання. З раннього дитинства читайте малюкові історії та казки, які вчать поважати інших, в тому числі і літніх, і ставитися до них по-доброму. Можна разом дивитися дитячі передачі і фільми, які спонукають дорожити друзями, любити тварин і берегти природу. Після спільного читання або перегляду такого матеріалу можна обговорити з дитиною, чому вона навчилась і як може застосувати отримані знання на практиці. А коли малюк з власної ініціативи проявляє повагу до старших, наприклад поступається місцем або бажає чимось поділитися, це не можна залишати без уваги – потрібно обов’язково щиро похвалити його. Необхідно своєчасно і постійно нагадувати малюкові, що одного разу він теж стане дорослим і захоче, щоб інші ставилися до нього з повагою. І врахуйте: чим старше стає дитина, тим складніше пояснювати їй, що грубість і зневага почуттями оточуючих – це погано. А тому розмовляти з ним на цю тему важливо вже зараз – так ви вбережете свою сім’ю від неприємних наслідків, які тягне за собою неповажне ставлення до інших.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...